1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Alt+Tab sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve PeinHei tarafından 26 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. PeinHei

PeinHei
    Kayıtlı Kullanıcı

31
    1
    0
    30
    Scania
    Oyunumu alt tab'a alınca oyunum donuyor ve crash veriyor. Bunun çözümü nedir,bir bilginiz varmı?

2. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Oyundan kaynaklı genel sorun. Bir çoğumuzda sık olmasa da başımıza geliyor.
    Bu sıkıntıyı şimdilik singıl girip oyunu pencere modu yaparak devam edebilirsin. Güncelleme geldikçe bakalım düzelecek mi bekliyoruz.

PeinHei, hoca33 2, mexiumut ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  3. Paarthurnax

Paarthurnax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    @38 KAYSERİLİ 38 in dediğini yaparsan bir nebze rahat olursun da şu hata bir bana gelmedi arkadaş :D

PeinHei ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  4. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende de sık olmuyor ama hiç ummadık anda da başıma geliyor save Edit falan uğraşırken

PeinHei ve Paarthurnax bunu beğendi.
  5. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhaba,

Oyunu OpenGL modunda çalıştırın ve TruckersMP Launcher'i yönetici olarak çalıştırın. Ek olarak Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulayın. Birçok kişi bu sorunu bu çözüm ile açıklığa kavuşturdu.

PeinHei, hoca33 2, Extreme ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. DesertEagle26

DesertEagle26
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Yukarıda da bahsedildiği gibi genel olmasa da birçok oyuncuda DirectX11'in oyuna yeni getirilmesinden ve tam olarak TMP ile uyumunun yakalanamamasından dolayı alt+tab işlevinin çalışmaması ve fps problemleri mevcut. Oyunu OpenGL ile açmak bu tür sorunların önüne geçiyor.

Ayrıca arka planda fazla kaynak tüketmeyecek bir pencere (hesap makinesi, media player) açık bırakırsanız, alt tab yaptığınızda o pencereye geçer ve bir ihtimal bu hatadan kurtulabilirsiniz. Ben bu şekilde kullanıyorum, diğer türlü crash vermiyor fakat hiçbir tepki de vermiyor.

PeinHei, Paarthurnax, ahmet91 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  7. Sultan Baibars

Sultan Baibars
    Kayıtlı Kullanıcı

25
    9
    16
    0
    Ben bu durumun biraz da kullanılan sistemle de ilişkili olduğunu düşünüyorum.
    Daha önce bir yerde uzun süre ikametgah edemediğim için sürekli dizüstü bilgisayarlar ile oyuna giriş yapıyordum. Ancak artık en azından 1-2 sene boyunca bir proje nedeniyle kalacağım için masaüstü bilgisayar topladım. Dizüstü bilgisayarlarda bahsetmiş olduğun sorunu yaşıyordum. Ancak yeni kurduğum sistem ile hiçbir zaman bu problemle karşılaşmadım. Bu arada kullandığım dizüstü bilgisayarlar çok kötü bilgisayarlarda değildi. GT 840M'li bilgisayarımda vardı, GTX 1060 bulunan bilgisayarımda vardı. Şu anda 2070'li bir masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve aynı programlar yüklüyken önceki sorunu asla yaşamadım. Ama çözüm nedir bende bilmiyorum :)

PeinHei bunu beğendi.
  8. Expert Murderer

Expert Murderer
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

108
    44
    70
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle katılıyorum arkaplanda obs vs açık oldugu durumlarda alt tab ile obs ekranına geçtigimde tekrar ekrana aldıgımda bir sorun yaşamıyorum ama masaüstüne attıgımda genelde oyun donuyor.

DesertEagle26 ve PeinHei bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.