1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel AKK den kurtulma (%100 Çalışıyor)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 10 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    AKK yüzünden internet hızı düşen arkadaşlar, konuyu açıklama kararı getirdim ve nasıl yapacağınızı anlatmış olacağım. Aşağıda anlatımını bulabilirsiniz.

Bir kaç gün önce AKK denen ilete yakalandım. Size önerdiğim işlemi yaptığımda indirme hızım aşağıdaki resimdeki gibidir. Torrent den çektiğim dosyadır.

Nasıl yapılır?

İlk önce modem arayüzüne giriniz. Modem arayüzüne girmek için (modem markanızda göre 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 olarak değişebilir) bu modem iplerinden bir tanesini tarayıcınızın link yazma kısımına yazın enterlayın. Ardından sizden kullanıcı adı ve paralo isteyecektir. Değiştirmemiş iseniz, ilk girişi için kullanıcı adı: admin paralo: admin dir.

Bu işlemler bitince modem içerisinde internet yazan kısımı bulunuz. Ardından orjinal mtu değerinin yedeğini alınız ve resimdeki gibi mtu değerini 300 veya 392 olarak değiştiriniz.

Resim-1

Bu işlemit yaptıktan sonra ise kaydet deyin ve çıkış yapınız.

Daha sonra buradaki linkten programı indiriniz. Programı indirdikten sonra sağ tıklayıp, resimdeki gibi yönetici olarak çalıştır deyiniz.

Resim-2

Program açılınca modeminize girdiğiniz mtu değerini programdaki mtu yazan yere yazınız. Ardından ise kablolu mu? Kablosuz mu? Bağlanıyorsunuz onu seçiniz. Son olarak da ugyula deyiniz. Bu işlem bittikten sonra programı kapatıp tekrar açmanızı isteyecektir.

Resim-3

Bütün bu işlemler bitince program açılacaktır ve indirme hızınız artacaktır. İndirme işlemi yaparken İnternet de gezinti yapamacağınız için, program açık kalsın ve ve dünya üzerinde indirme şekli olan yere tıklayın ve gezinti moduna alın. Bu işlemi yaptıktan sonra indirme yaparken, internette de gezinti yapabilirsiniz.

Resim-4

Yararlı olması dileğimle...

Edit: Konuya yoğun talep olduğundan dolayı nasıl anlatılacağı eklendi.

Son düzenleme: 27 Aralık 2015
    Scarface34, Emre, TigerVolt ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Beykozlu Selçuk

Beykozlu Selçuk
    Plaka

27
    548
    1.104
    210
    DAF
    TruckersMP Profili
    Ben pek kafama takmıyorum diğe tarafta yanmak istemem kul hakkından :D

Görkem Kerem ve opel57 bunu beğendi.
  3. Scarface34

Scarface34
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

26
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Allah Allah Allah! Böyle bir şey olduğunu duyunca biraz araştırdım hakikaten varmış. Şu kota dolsun bakalım ne olacak.

4. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    O hizmete hak ettiğinden kat kat daha fazla para ödüyorsunuz, esas hakkı yenen sizsiniz diyebilirim :) Yine de anlaşılırsa başınız derde girebilir. Güvende olmak isterseniz kullanmamakta haklısınız.

TR | ADANALI01, Eğinli ve corbanez27 bunu beğendi.
  5. Theodor

Theodor

26
    119
    18
    70
    TruckersMP Profili
    Merhaba mesaj gönderdim dönüşünüzü bekliyorum.

6. TR_BlackHealth

TR_BlackHealth

25
    4
    2
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Akk'den kurtulmak istiyorsan superonline'ye geç oldu bitti akk yok buglu :D

TigerVolt ve GrandTurkey bunu beğendi.
  7. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    200
    akk'den kurtulmanın kesin yolu toplanıp dava açmaktır, eğer aboneliğiniz akk saçmalığından önce ise sözleşmenizle tüketici heyetine başvurunca kurtuluyorsunuz, milyonlarca insan var ses çıkaran yok, aynı olay sanırım İngiltere'de oldu akk benzeri uygulamadan kurtulmaya tek dava yetti, bir Allah'ın kulu çıkıp "adil kullanımsa para veren nasıl kurtuluyor?" diye sormuyor onun yerine para verip akk'siz paket alıyor.

spacefiles, Eğinli ve Cemsnbc bunu beğendi.
  8. volkanyldrm053

volkanyldrm053
    Plaka

33
    702
    536
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    steamde işe yarıyomu

9. TigerVolt

TigerVolt
    Plaka

292
    274
    200
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Superonline da bug var galiba :) Akkyi astigim zamanlarda bile paket hizima ulasiyorum.

10. ismail

ismail
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    @Cemsnbc,
    Aslında pek ilgimi çekmedi ama bu durum için size özelden mesaj göndermiş bulunmaktayım, en kısa zamanda ilgilenirseniz bu durumla ilgili gerçekten çok sevinirim, + Bu adil kullanım kotasına @Beykozlu Selçuk abi gibi bende takmıyorum yalan yok :vaayy: Bir zaman sonra insan adil kullanım kotasına alışıyor,
    • Samsundaki ev Uydunet ( 25 GB adil kullanım kotası ) ( Taahütsüz internet )
    • Rizedeki ev Turkcell Superonline, TTNET'in altyapısı var, neden diye sorduğumuzda? Sizin oralar şehir dışı kapsama alanına girdiği için oralarda doğru düzgün altyapı mevcut değil, çalışmalarımız devam ediyor ne zaman getirileceği hakkında belli bir tarih yok, söyledi ve sizin orda internet olduğuna şükret dedi :( Çok ping var orada..
    Bu arada yararlı paylaşım yaptığın için teşekkürler.