1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Adminler hakkında

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Elijah tarafından 19 Mart 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Elijah

Elijah
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

26
    126
    39
    55
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar uzun bir süredir adminlerden sürekli olarak şikayetçiyim artık bunu ciddi anlamda dile getirmek istiyorum her admin kendi kafasına göre işlem uyguluyorlar. Aynı olaylar karşısında farklı tepki veriyorlar falan falan hepsini maddeler halinde yazacağım zaten.

1) Öncelikle 6 Ocak gününde tehlikeli sürüş adında bir ban yemişim fakat kanıt yok. Bunun için kanıt istedik kanıt atılacaktır dendi ama ses seda gelmedi. Neden ban yediğime dair hiç bir şekilde fikrim yok o gün oyuna girmemiş olma ihtimalim bile var. Ama hiç bir şekilde bana admin kanıt vermiyor. Banlandın işte uğraşma artık gibisinden geçiştiriyor.

2) Raporladığım oyuncunun kasten bana çarptığı video ile kanıtlanmışken adminin buna verdiği cevap '' Kick yeterlidir'' bunun üzerine feedback açıyorum rapora itiraz olarak adminler orada kendi arkadaşlarını savunuyorlar bir şey yapmıyorlar. https://www.youtube.com/watch?v=eiXZXg_0WZU şu video daki hareketi yapan bir kişinin kick ile cezalandırılmasını uygun görüyor admin ki oyuna girip bu adama kick bile atmamıştır eminim. Virajı dönerken ufak dorseyi değdiren adama ban atıyorlar kasten çarpan kişiye ban atmıyor admin üzerine feedback'e dönmüyor.

3) Garip bir olay sonucu atılan banın olayın arkasında şüpheli bir şey olduğu göründüğü halde adminin hiç bir şekilde olaya dikkat etmeden direk ilk hatalı görünen kişiye cezai işlem uygulaması. 24 Ekim 2018 tarihinde cezai işlem uygulanan videoya bir bakalım https://plays.tv/video/5bca2f8c590ce052b3/report-reckless-x-2 Bu noktadan sonra videoyu izleyip düşünün kim suçlu diye devamını öyle okuyun. ............................................................. Videonun açıklamasını yapıyorum. Öncelikle bu video çekilme açısı bakımından yolun arkası gözükmüyor o yüzden burası ayrı bir sorun zaten. Bu video da görebileceğiniz gibi hızım 120 nin rahat bir şekilde üstünde ve sol şerit boş geliyorum karşıdan 2 kişiyi sollayıp kendi şeridime gireceğim. Fakat sağ şeritte duran kişi video da sollamaya çıkan olarak gözüküyor hiç aynasına bakmadan sol şeritten ben gelmeme rağmen sollamaya çıkıyor hızım çok yüksek zaten durma ihtimalim yok kendimi ya çimene atıcam yada aradan geçmeye çalışıcam. Aradan geçmeye çalıştık olmadı çarptık ban yedik iyi güzel benim de elimde video var gider itiraz ederim nolacak. Videoyu çektik attık sol şeritte bir anda önüme atladı adam yapabileceğim bir şey yoktu diye feedback attım. Gelen cevap D-C yolunda sollamayı önermiyoruz hatta kick bile atıyoruz dedi. Şimdi bu kurala yakından bakalım 25 kişiden fazla olmadığı sürece sollamaya yapabiliyoruz bu kurallarda yazıyor ama admin bunu bilmiyor bile. Neyse ben o zaman o sollayan kişi de ban yesin sonuçta önermiyorsunuz yasak dedim. Cevap gelmedi tabi ki. Neden çünkü haklıyım. O adam ban yemedi burası ayrı bir olay. 2.madde ile bu maddenin çelişkisi efsane zaten.

4) https://plays.tv/video/5b856f701fd37f8975/wrong-way Bu cezai işleme itiraz etmiyorum burada açık net haksız benim fakat garip bir şey var. Kurallarda yazana göre bir oyuncu banlatmak için hata yaptırmakta aynı şekilde ban sebebidir diye. Ben burada hatayı bir kaç kez yapmışım ona lafım yok haklı ban. Fakat kurallara göre oynarsak bu kişi dörtlülerini açıp şerit ihlali yaparak kasten benim üzerime sürüp benim şeridimde bana çarpıyor bu kişinin de kurallara göre ban yemesi lazım? yedi mi tabi ki hayır. Kuralları kim takar tabi.

Neyse konunun özü şudur bu oyunda ki adminlerin belli bir cezai işlem listesi var mıdır bilmiyorum varsa hiç biri uymuyor orası belli bu tmp suçudur zaten. Hemen kısa bir örnek vereyim d-c yolunda arkadaşımla arka arkaya gidiyoruz ikimiz de kalabalığı solluyoruz tehlikeli sürüşten arkadaşım ban yerken ben kick yiyorum ama güya ikimiz de arka arkaya aynı şekilde gidiyoruz. Kafasına göre karar veren bir admin şikayet ediyoruz tabi bir halt olmuyor.

Bu konunun benzerini açtığı için arkadaşım hem oyundan hem forumdan sınırsız olarak ban yedi. Büyük ihtimal bende doğruları kanıtlı bir şekilde konuştuğum için bende süresiz olarak ban yiyeceğim. Neyse sağlık olsun. Umarım yeni açılacak online server burası gibi olmaz.

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    1) Kanıt konusunda ısrara devam.
    2) Muhtemelen telefona falan bakıyordu. Anlık klavye kontrolünü kaybetmiş de olabilir. Gerisinde şeridine dönüyor. Ben kasıt olduğunu düşünmüyorum.
    3) Başı görünmediği için, baştan Volvo hatalı diye düşündüm. Fakat sonradan fark ettim ki, Scania aradan geçmeye çalışıyor. Volvo da sağa kırıyor karşıdan gelenden kaçmak için. Burada hem Scania hem Volvo hatalı görünüyor.
    4) Buna benzer bir olay başıma geldi. Bana göre adam sen senin soluna (adamın sağında, yani çimene) kaçarsın diye sola kırmış, refleks olarak. Sen de aynı yöne kırınca çarpışma kaçınılmaz. Senin şeridinde sana çarpma yok, sen adamın şeridini ihlal ediyorsun, üstelik kendi şeridindeki trafikten kaçmak için. Burada ceza sana yazılmalıydı tamamen.

Düzeltme: 4. olaydaki videomu buldum https://plays.tv/s/M81rsCC470Po .Admin, "Adam şeridine geçmeye çalışıyor. Ayrıca sen niye adamın üzerine kırıyorsun" demiş. Refleks olarak önce sola kaçmaya çalıştım, sonra adamın gideceği yeri anlayınca sağa kırdım. Belli de oluyor videoda.

Son düzenleme: 19 Mart 2019
    Elijah bunu beğendi.
  3. Elijah

Elijah

26
    126
    39
    55
    TruckersMP Profili
    2) Burada kasıt olup olmamasını pek umursamıyorum şahsen. Ben D-C yolunda ki keskin virajda dönerken dorsemin ucunu sürttürdüğüm için ( iki tarafta hasar almadı hiç bir şekilde) bu yüzden ban yedim şahsen bu kişinin de ban yemesini isterim.

3) Bunun videosu var bende bulabilirsem atacağım. Orada haritadan bakarsan ben hep sol şeritten geliyorum zaten adam da sol şeride sollamak için çıkınca ortadan geçmeye çalıştım. Orada bir kasıt olduğunu düşünmüyorum hiç aynaya bakmadan sollamak için çıkmış gibi bir tipi vardı.

4. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    2) Adminler umursuyor işte. "Ben bu sebeple ban yedim, o zaman benim banımda sıkıntı var" deyip itiraz yolunu deneyebilirsin. Hasar almadığım kazalarda ben rapor atmıyorum. Dorse sürttü diye raporlanmaz insanlar. Kaldı ki hasar yoksa boşa rapor kalabalığı.
    3) İkinizde de hata var işte admine göre. Videonun tamamını görürsek durum değişebilir tabii.

Yukarıdaki konuya 4. madde ile ilgili bir video ekledim.

Elijah bunu beğendi.
  5. Elijah

Elijah

26
    126
    39
    55
    TruckersMP Profili
    Ben biraz troll oyuncu olduğum için hasar konusunda falan da reportlamıyorum. Örneğin adam makas atarken bana değdirmiştir birazcık sıkıntı yok. Kendim için konuşursam %99.99999999 oranında karşı taraf beklenmedik bir davranışta bulunmazsa çarpmadan giderim ben bazen tam geçecekken öndekinin motoru bozuluyor laga giriyor falan böyle çarpmalarım çok tabi ama kasten troll olarak kimseye çarpmadım. Benim reportladığım 2. madde gibi bazı oyuncular geliyor sinirleniyor kasten çarpıyor yada geçemiyeceğini anladığı zaman yoldan çıkarmaya çalışıyorlar ben bunlara acımadan reportluyorum. Örnek: https://www.youtube.com/watch?v=N635rLTvmMc

https://www.youtube.com/watch?v=xgoXSeYRvX4 En çok sinirlendiğim bu tipler kasten yapmış olduğu o kadar belli ki :D anında reportu basıyorum bunlara.

6. zzzzz

zzzzz
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı

747
    1.041
    230
    Yalnız bu videoda sen suçlusun. Benzinlikte sollama yapılmaz !!!

EmreG bunu beğendi.
  7. Elijah

Elijah

26
    126
    39
    55
    TruckersMP Profili
    Benzinliğe oradan girilmez ileri girişten girilir oradan girersen tersten girmiş olursun biri gelir vurur sana yersin banı sonra. O adam gibi aynı.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Mart 2019
  8. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    İstediği yere gelsin. Hiç sevmediğim konulardan biri. Yolda önünde 4-5 araç varken alemin akıllısı olup sollamaya çıkmak doğru değil. Adamın yaptığı kasti çarpma evet, fakat senin yaptığın da doğru değil. Skoda ile yaptığını burada da yapmışsın.

Son düzenleme: 19 Mart 2019
  9. Elijah

Elijah

26
    126
    39
    55
    TruckersMP Profili
    Ama hocam haritadan bakıyorum sol şerit komple boş dikkatli çıkıyorum öyle bakmadan çıkmıyoruz bunun nesi yanlış.

10. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Haritanın boş yeri yok ki. Benzinlikte adamlar var, ki biri istese yola çıkabilir (geldiğin yöne doğru). Önünde de araçlar var. Sollamaya çıkman tamamen yanlış değil, fakat tamamen doğru da değil.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.