1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Adminin pervasız davranışı.

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Team PASAOGLU tarafından 25 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. atakan35

atakan35
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    70
    19
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam bence haklıyken haksız duruma düşmüşşün bizdede mesela pi* kelimesinin birsürü anlamı var onun gibi düşün

2. mexiumut

mexiumut
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Team PASAOGLU, Razor3214 ve BeratALTIN bunu beğendi.
  3. BeratALTIN

BeratALTIN
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

764
    639
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kullandığı cümleden ne söylediğini anlayabilirdi Gerizekalı'dan ban atılıyorsa arkadaş gerizekalı bile dememiş retard kelimesinin cümlenin kullanımına bağlı bissürü anlamı varki, Ben *ç diyen birisini raporladığımda bana bunlar kicklik sebepler demeyecekler.kendi kurallarında yazıyor Gerizekalı salak noob gibi kelimeler ban sebebi değildir diye.

Tam 12'den vurmuşsun be :D

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Aralık 2017
    Team PASAOGLU ve mexiumut bunu beğendi.
  4. KutayAnkara

KutayAnkara

135
    75
    85
    Peterbilt
    TruckersMP Profili
    çoluk çocuğu admin yaparlarsa olacağı bu

5. Gulf20

Gulf20

242
    63
    150
    Adminin yolu kapatması, senin de retard demen yanlış. 15. anlamı diye bir şey yok. Bütün anlamlarını bilip ona göre davranacaksın. Çevivire bakıp iş yapmanın sonucu bu oluyor. Çeviriye yaz "f*ck" diye bak ne çıkıyor. Türkçesini "Kahretsin" olarak gösteriyor. "f*ck" diye yazdıktan sonra diyebilecek misin ben kahretsin demek istemiştim diye ? Adminide mutlaka şikayet et. Ego tavan yapmış.

Razor3214 bunu beğendi.
  6. Kaan YOLAY

Kaan YOLAY

577
    143
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kardeşim verdiğin örnekle bu pek uyuşmuyor Eğer çeviri de yan anlamlara bakarsan hepsinin argo kelime ve/veya yan anlamlarını içerdiğini görürsün.

Fakat retard kelimesinde öyle bi anlam çok az var hatta google translate hakkında konuşursak hiç yok.

Geciktirmek kelimesinin anlamına bakarsan "retard" ve "delay" sonuçlarının çıktığını görürsün

Team PASAOGLU bunu beğendi.
  7. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çoğu kişi onun ilk anlamını düşünüyor burada ama onun argo anlamı var. Bir discord, irc vs. sunucusuna gir, bir yabancı kişi bul (özellikle ingilizcesi iyi olan - çinliler falan pek anlamayabilir) ve ona "you are retard" yaz. Hop noluyoruz, sen kimsin vs. der. Biz adamı aklamıyoruz. Adam canının istediğini yaparken birisi ona karşı çıkıyor, bu kişi de içinde argo anlamı da olan bir kelime kullandı diye banlanıyor. Mesela bana da birisi retard dese kızarım.

Mesela ben birisine "sen safsın" desem, ilk aklına gelen şey ne olur?

8. Gulf20

Gulf20

242
    63
    150
    Evet, geciktirmek için "retard" yazıyor ama önemli olan yabancıların bunu nasıl anladığı. Yabancı birine "retard" dediğin zaman bunu geciktirmek olarak anlamaz çünkü bunu "geri zekalı" demek için kullanıyorlar. İyi araştırıp yazmak/konuşmak gerekiyor. Anlamını tam bilmediğiniz kelimeyi yazın Google'ye, Türk sitelerinde aslında ne amaçla kullanıldığı yazar. Baktınız yazmıyor, görsellere tıklayın hemen anlarsınız.

Görsellerde "retard" yazınca "geciktirmek" anlamını taşıyan resim göremedim ben : https://www.google.com.tr/search?q=...-qfYAhWLA5oKHZMsD8UQ_AUICigB&biw=1600&bih=794

Ban yine iyi, yurt dışında yanlışlıkla söylersiniz başınıza bela alırsınız. Aman dikkat.

Razor3214 bunu beğendi.
  9. Mahmud Eren

Mahmud Eren
    Plaka

23
    349
    167
    190
    Scania
    TruckersMP Profili
    Acilen Şikayet de Bulun Böyle Adminler Kafasına Göre Ban Atıyor Sonra Oyundan Sıkılıyoruz :@

Team PASAOGLU ve BeratALTIN bunu beğendi.
  10. Mkann

Mkann

25
    141
    24
    105
    Renault
    TruckersMP Profili
    feedback nedir

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.