1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Adminin Ayrımcılık Yapması?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve RazorEmmi tarafından 4 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. RazorEmmi

RazorEmmi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Saçma tabiki olay ets2 de gerçekleşiyor. Aynı şeyi ats de de yaparsa oraya da ban atsınlar e tabi izlemekten fırsan bulurlarsa :D Zaten yarın o kişinin banı açılıyor yeniden sahalarda olacak yine kimin başını yakacak kim bilir :)

2. RaiglacheL

RaiglacheL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Tam da bu yüzden, ETS2'den banlı olduğu süre boyunca, ATS'nin multiplayer modunda başkalarının başını yakmasın diye 2 tarafta da banlı olması gerekiyor. Her ne kadar size saçma gelse de, gayet mantıklı yapılmış bir sistem. Siz şu an banlı olduğunuz için; kuralların ve bu sistemin size saçma gelmesi normal.

Peki size şöyle bir sorum olacak; diyelim ki adminsiniz ve önünüze bir rapor demosu geldi. Demonun uzunluğu 5 dakika ve olay son 10 saniyede gerçekleşiyor. Ancak siz izlemeye üşendiniz ve 4 dakika 35 saniye izleyip raporu sildiniz. Bu durumda raporu gönderek kullanıcı "ee raporu gönderdik ama banlamadı." demeyecek mi? Ya da devamında daha büyük bir olay yaşanıyor. İlk 20 saniyede 3-5 kaza var ama sonrasında dorseyi yola bırakıp yolu tamamen kapatıyor. Bu olayı görmeniz için tamamının izlenmesi gerekiyor. Tam tersi de olabilir, öncesinde yolu kapatıp sonrasında tır ile sağa sola çarpabilir. Her yapılan hata ban süresini uzatır. Bu yüzden gönderilen rapor demosunun tamamı izlenmek ZORUNDA!

Kurallar ve sistem gayet basit. Anlayabilmek için sadece birazcık düşünebilmek ve olaylara bencil bakmamak gerekiyor.

Son düzenleme: 7 Ocak 2020
    DesertEagle26 bunu beğendi.
  3. Expert Murderer

Expert Murderer

108
    44
    70
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Tartışmanın daha fazla uzamasına gerek olmadığını düşünüyorum.Admin ayrımcılık yapmış olsa bile bunu biz çözemeyiz truckersmp feedback açarak düşündüklerinizi sunmak gerekiyor yada itiraz yaparak ama izlenimime göre itirazınız işe yaramayacaktır.

4. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Sana okuncak kısa birşeyler yazayım. Önce nerede olduğunu farkına vararak ,tonajlı araba sürmeyi öğren. Bunu başaramıyorsan ilk hatanda adminlere çamur atma. Altındaki 4 metre bir araba değil. Gazı istediğin anda koklediginde kalkip gidecek bir arabada değil.

Senin derdin ne artık onuda anlamak güçleşiyor. Kardeşim sonuna kadar hatalisin. Hatani geç dürüst değilsin. İşine gelen yorumlara eyv çekiyor ;işine gelmeyen yorumlara camur atma derdindesin tıpkı başlıkta adminleri töhmet altında bıraktığın gibi.

Hackvitaninki bakış açısı. Doğru söylüyor fakat o binek arabalar için geçerli. Sen bunu TIR la yaparsan böyle patlarsin.

Yani mevzu trafik kurallarını bilmeyen birisine ;trafik memurunun birşeyler anlatmaya çalışmasına benziyor bu iş. Adminlerin işi bu yüzden zor.

Bu taksi değil. Boş ağırlığı bile 15 ton gelen bir araç. 1.5 tonluk arabayla aynı kural degerlendirmesine giremez. O zaman bizim gercekteki harfiyat kamyonlari gül resmen. Ne var motorları güçlü. Rampayi bile 110 -120 tirmaniyorlar. Öndeki sürücü gitmiyor. O da gerekirse makas atiyor. Bütün polislerde halkta kamyonculara karşı ayrım yapıyor. Yol onlarinda hakki sol en doğal hakları. O da vergisini veriyor ; binek arabada vergisini veriyor gidecek tabi istediği yolda istediği hazzi yaşayarak.

Hatalisin. Ağır vasitayla lambirt diye öyle dönülmez. Kazada oldu tamam konunu kendin kapadin.

Sisteminde lag varsada bu senin problemin. O zaman 5x daha dikkatli oynayacaksın.

Adama çarp kazaya sebebiyet verin birde admin acaba bir hata mi yaptı? Diye başlık açmak yerine sanki ırkçılık yapıyor gibi başlık aç ötesi niyetin temiz değil bir kere.

5. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben uzun süre tmp ye kurallar özellikle yol hakkı, kavşak ve hız kuralları konusunda ciddileşmesi için feedback gönderdim ama nafile; çarpma,önüne kırma, ters şeritten gelme, emniyetten geçme gibi sürüş tarzları; bloklama, küfür vb kurallar gayet açık ve adminler bu konularda %99 haklı ban atıyor ancak bu gözler arkadan 150 ile kavşağa gelip önünde şerit değiştiren adama sellektör yapan kişinin yol kenarına çıkıp kaza yapmasını ve adminin kazaya sebebiyetten öndeki adama ban atmasını gördü neymiş arkadan 150 ile gelen adamı görmesi ve şerit değiştirmemesi gerekiyormuş nasıl olacak? Ancak F5 de kuşbakışı minimap te görebilir oda karşı şeritte trafik yoksa. Peki 150 ile Calais liman merkez ayrımına kavşağa yaklaşan bu adama ceza nerede. Adam 8 de 7 kusurlu arkadan çarpmış, 50 ile gidilecek yolda ( single da orada radar var ve hız limiti 50) 150 ile gitmiş önünde araç olmasına rağmen takip mesafesini korumak için yavaşlamamış, 8 de 1 kusurlu oda sağ sinyal vermediği için öndeki adam 1 ay ban yemiş. İşte burada o %1 lik kısım haklıdır arkadaş artık sizde şunu dillendirin hız limitlerine uymayan adam kusurun büyük çoğunluğunu alır bu kadar basit ve nettir. Şu anlattığım şahit olduğum %1 lik banlardan sadece biri bunun gibi mağdur edilen onlarca kişi var. Admin açık olan yada ucu açık kurallarla ban atıyor kim kaç km hızla gitmiş bakmıyor.

Burada birbirinin önüne kıran iki tır açıkça banlık ikiside 1 aydan fazla banı hakketmiş ancak kavşakta ban yiyen emmi eğer banı ışıklarda kontrolsüz geçişten yemişse (önceden sağdan gelip duramayıp adama bir sürtüyor ama BYZ ye ban atmadıysa bunada ban atmaz diye düşünüyorum) ban haksız çünkü karşıdan gelen selektör yapacağına yolun belirlediği hızda gitsin adam bariz hızlı gidiyor yani kusurun gene 8 de 5 i o adamda kavşak kontrollü ancak sağ sol dönüşleri açıkça belirten bir kural var mı yok
    TMP bunu kurala bağlamalı ya diyecek ki sağa sola ışık yoksa size yeşil yandığında bekleyin map açın yarım saat karşıdan gelen varmı kontrol edin bu arada sol şeridi bloklamanız önemli değil olur ya karşıdan 110 ile gelen biri olur 300 metre kala render a girer siz bekleyin yine de
    ya da adam akıllı gerçek trafik kurallarını işletecek oda basit kavşağa yeşilde yansa 50 den daha hızlı gelmeyeceksin bu kuralı koymak basit olsa gerek. Gerçi far yakmayanın 15 sn de kicklendiği cd de park edinin otomatik atıldı ama kırmızı ışıktan geçene, hızlı gidene madalya takılan TMP den bahsediyoruz...

Hocam sizlik bir durum yok bu sizin bakış açınız ancak araç tonajlıda olsa gerçekte kural değişmez karşıdan gelen hız kuralını doğrudan ihlal ediyor aynı şekilde tonajlı ise o da fren mesafesini düşünmeli tıpkı arkadaşın dorse ağırlığı ve uzunluğunu düşünmesi gerektiği gibi. Bu konudaki gerçek mevzuat eğer araçların hepsi durur vaziyette ise yeşilde yol hakkı sağdaki araçlardadır (düz gidenin) dönüş yapacak araç beklemelidir ancak dönüş yapacak araç yol boşken çıkış yaparsa karşı taraf mecburen durmalı veya güvenli geçiş için yavaşlamalıdır. Karayolları Trafik Kanununu inceleyebilirsiniz tonajlı yada binek araçlar için ayrıca bir mevzuat yok diye hatırlıyorum.

Diğer ülkelerde de mevzuat kuvvetle muhtemel böyledir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Ocak 2020
    RazorEmmi bunu beğendi.
  6. RazorEmmi

RazorEmmi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    5 dakikalık bir olayda son 10 saniyede oluyorsa olay izlerim. Fakat bunda 5 dakikalık bir olayda ilk 20 saniyede oluyor ve işlem yapmıyor ve bizde halen tartışıyoruz bundan sonra da sonuca ulaşamayacağımızı birkez daha anladık. Adminlere taraf olmayı bırakıp olaya objektif bakabilseydiniz keşke.
    İlginiz için teşekkürler

Objektif bakamayanlar keşke yanıtlamasa.... Ağır vasıtayla lambirt dönmüşsün diyorsun git önce bi videoyu izle nasıl geniş aldığımı gör. Siz böyle adminleri kayırmaya devam edin aynı olay başınıza gelince de ah tüh demeyin .
    Bu adminleri kayıranların da ya adminle samimiyeti var ya da bir çıkarları (benim düşüncem)
    Az bi trafik kuralı bilsen seninle güzelce istişare edebilirdik ne yazık ki öyle olacağını sanmıyorum.
    Yanıtın ve ilgin için teşekkürler. Keyifli oyunlar diliyorum

Hocam ne güzel anlatmışsın bu kadar detay vermişsin artık daha mantıklı kararlar vereceklerini düşünüyorum arkadaşların. Yani trafik kurallarını bilmeyen kişiler trafik kurallarını kendileri yazmış gibi yorumlar yapıyor buda gülünç oluyor. Artık sıkıldım birşey olacağıda yok yanlışa yanlış diyemediğimiz sürece bunlar hep yaşanacak.
    Tek tek açıkladığın için ayrıca teşekkür ediyorum sana.

7. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Sen uçmuşsun kardeş. Herkes sana göre yorum yapsın istiyorsun. Şimdi de adminler lehine yorum yapanları para almakla veya başka bir çıkar ilişkimizin olduğunu düşünüyorsun. Gerçekten bunu ciddi algılıyorsan sende sıkıntı var.

Anlaşılmayacak bir şey yok. Hatalı dönüş yaptın ve de belki ban yemeyebilirdin orada fakat 2 arkadaşın yüzünden sende güme gittin.

Ayrıca büyük araçlar için ayrı kurallar uygulanıyor demedik. Büyük arabalar yol hakkı onun olsa bile gerekirse trafiğe daha temkinli gitmeleri gerekir. Bunu anlatmaya çalıştık. Haklıysan da itirazını yap ve cevabını gör. Yani ben senin yerinde olsaydım yaptığıma bakarsam daha çok arkadaşlarımın zamansız hatası ve üzerine karşıdan adam gelmesine rağmen yolun soluna geçmeye çalışıpta adamın vurmasından sonra pek umudum olmazdı. Adamı 5 saniye bekleyip keşke yolun karşısına geçseydim derdim. Sırf bunu yapmadığın için işte onca gereksiz yere kendi yoruyor ve yıpratıyorsun. Buradan bir ders çıkardıysan biraz mola ver sonra tekrar girer oynarsın. Bunda büyütülcek bir şey yok.

hoca33 2 bunu beğendi.
  8. RazorEmmi

RazorEmmi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kaç tane mesaj atıyoruz olayın mantığını anlayan sayılı kişi var olayı anlamamakta direniyorsunuz cidden. Admin neden kazaya sebebiyet veren, bloklayan kişiye tölerans gösteriyor ? 1 oluyor bişey demiyor 2 oluyor yine birşey demiyor izliyor o kadar olay oluyor sadece 4 gün ban atıyor. 2 arkadaşın yüzünden sende güme gittin diyorsun ama arkadaşlarımdan sadece 1 tanesi ban yedi. Adminin tölerans göstereceği kişi orada bendim bize kaza yaptırıp yeşil ışıkta bloklayan kişi değil. Buraya konu açan herkes haksız oluyor zaten bir kere anlayıp dinlemeye çalışsanız herkes ortak noktada toplanacak.

Konuyu kilitleyebilirsiniz uzatmanın manası yok dönüp dolaşıp aynı yerdeyiz bazıları beni haklı buluyor bazıları admini bu böyle devam eder gider. Umarım adaletsizliği çoğu kişi görmüştür. Teşekkürler

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Ocak 2020
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.