1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Adminin Ayrımcılık Yapması?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve RazorEmmi tarafından 4 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. buracat

buracat
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

30
    103
    63
    170
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Yapılacak en iyi durum karşılık vermemek. Evet sinir bozucu oluyor bu troller ama karşılık verdiğiniz için sizde ceza alıyorsunuz. Sabredin ve videoya çekip report edin.

Feedback'ten itiraz edebilirsiniz. 1 ay ban yiyen arkadaşa başka biri bakar.

2. BOA BYZ

BOA BYZ
    Kayıtlı Kullanıcı

19
    12
    2
    15
    sağolasın

3. Aborjin

Aborjin
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    107
    29
    35
    videoları izledim

rapor ettiginiz arkadaş size çaprmadan önce
    arkadaşın önune kırmış romork sürtünmüs ve sizin raporladığınız kişi de sana çarpmıs kasıtlı mı degil mi bilmiyorum / ikinci videoya gelirsek arkadaşınız bilerek adamı sıkıştırmıs arkadaşın ve ceza süresini yükseltme geregi duymuş admin ben de olsam ben de 3-4 hafta ban atarım o adamın suçlu olması sizin suçunuzu örtmez. / Senin banlanma sebebin ise sinyalsiz sola dönmen ve karşıdan gelenlerin yolunu kesmen/ son video'da adam yolu kapatmaya çalışmıs ama onun icin birsey yapmamıs admin şikayet edebilirsiniz

Ve admin raporun ortasında kullanıcıyı banlasa ne olur o raporun amacı raporladıgınız zamandan itibaren birkaç dakika öncesinden izlemek ve karar vermek, sizin keyfinize göre rpaorun ortasında ban atmak zorunda degil

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Ocak 2020
  4. RazorEmmi

RazorEmmi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben karşılık vermedim(beyaz tır benim) önüme kırdı ve kaza yaptırdı o esnada ban atmadı izledi adamı fakat ben yeşil yanarken sola döndüm dönerken karşıdan gelen yüklenmedi geçince çarpmış onu da videoda farkettim. Bana direk ban attı ama bizi o kadar dakika trolleyen kişiyi dakikalarca izledi en sonunda sadece 4 gün ban attı. Admini şikayer edebileceğim bir link var mı ?

Daha öncesinden şehirden çıkarken arkadaşımın önüne kırdı kaza yaptırdı sonra ilerde bizi bekledi benim(beyaz tır) önüme kırdı kaza yaptırdı ve admin halen izlemeye devam etti. Ben yeşil ışıkta beni bloklayan kişinin arasından sola döndüm haritada ve oyunda karşıdan tır gelmiyordu en sonda spamlanmış çarptığınıda videoda gördüm. Bu olaylar devam ederken halen trolleyen, kazalara sebebiyet veren kişi ban yemedi o kadar dakika izledi bana karşıdan gelen tır çarptı diye anında ban attı ve 1 hafta diğer başroldeki tıra ise sadece 4 gün !!! Sizce bu adil bir karar mı?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ocak 2020
  5. Aborjin

Aborjin
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    107
    29
    35
    ben burda sadece arkadaşının trollediğini görüyorum

6. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ban itirazında çektiğin videonun orjinal linkini atar mısın?

7. RazorEmmi

RazorEmmi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ban itirazına 3 video attım :

beyaz tır olduğumu belirttim

8. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Bu videodaki 3 kişinin de sergilediği oyun 100% banlık ve gördüğüm kadarıyla banlanmışlar. Takıldığınız "ayrımcılık" olayına gelecek olursak; 3 kişi de birbirini sıkıştırmış, çarpmış veya yolunu kesmiş. Ancak siz ekstradan olayla ilişkisi olmayan başka bir kullanıcının daha oyununa (yoluna) engel oluyorsunuz. Bu da ban sürenizi artırmaya yeterli olur.
    Zamanında bu rapor benim önüme gelmiş olsaydı; üçünüzü de 15 gün banlardım. 3-4 günlük veya 1 haftalık banlar artık caydırıcı değil. Hele ki oyunun indirimde stoklandığı düşünülürse...

9. RazorEmmi

RazorEmmi

38
    118
    14
    70
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hocam bi ne diyoruz sen ne diyorsun. Seni zaten admin yapmazlar daha net bir bilgin yok bile. Tam bir şekilde izlesen ve admin olsan direk o trolleyen, kazaya sebebiyet veren kişiyi banlardın. Ha diyelim sona kadar izledin ve o trolleyen kişiyi izledin diyelim herkese ban attın diyelim o trolleyek kişiye 4 gün vermezdin arkadaşım kaza yaptırıyor 3 hafta ban yiyor diğer adam blokluyor kaza yaptırıyor trafik aksatıyor ve sadece 4 gün yiyor adalet ??????? Başta ban atsa o trolleyen kişiye(steam hesabına bakıp kendince birşeyler deyip güleceği yere) ve o esnayı ileri aldı geri aldı birkaç kez izledi ve ban atmadı. Biz bunu tartışıyoruz

10. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    O yüzden videonun orjinalini istedim zaten. Sen orjinal videoyu göndermediğin için; senin gönderdiğin videolar üzerinden yorumladım. Videonun başında sonunda ne olduğunu bilmeden, sadece söylemlerine güvenerek yorum yapmam. Belki de videonun başında banladı ama sen videonun orjinalini göndermediğin için; senin gönderdiğin videolar üzerinden yorum yapmak zorunda kalıyoruz. Video kesilmiş, sadece belirli yerler alınmış. Raporun claim edildiği yerden itibaren izlemek gerekiyor. Bak tekrar söylüyorum; en başından itibaren at, eğer gerçekten bahsettiğin gibi bir adaletsizlik varsa; gerekeni ben yapacam, söz.

İkincisi; eğer bir kullanıcı sana veya bir başka kullanıcıya karşı kural ihlalinde bulunuyorsa; geçerli kanıtın ile birlikte websitesi üzerinden rapolarsın geçersin. Yapılan kural ihlaline karşılık olarak senin de başka bir kural ihlali ile karşılık vermen yasak. 3 yaşında çocuk gibi; "O da benim saçımı çekti." gibi bahanelerle ban itirazı yapmayın. Öğrenin artık şunu. O beni sıkıştırdı, ben de onu sıkıştırayım. Nasıl bir mantıkla oynuyorsunuz hayret içerisinde kalıyorum...

Üçüncüsü; konuyu bana getirmene anlam veremedim ama merak ediyorsan söyleyim canım kardeşim, istesem şu an yeniden admin olurum. Lakin şu zihniyetteki insanlara, bazı şeyleri anlatmaya çalışmaktan yoruldum. Size göre bütün banlar haksız zaten...

hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.