1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Admin Çalışıyor..

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve RyuL tarafından 21 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. RyuL

RyuL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sen kimsin de böyle bi kıyaslama yapabiliyorsun yok sizin gibi insanlar yok bilmem ne ? Ben hatasızım, kuralcıyım, mükemmelim diyen oldu mu ? Ben 2 buçuk 3 senelik truckersmp hayatımda 3-4 sayfa adam raporladım bunlardan toplasan en fazla 5 tane geçersiz sayılmıştır, kural ihlali yapmadığı halde onca insan nasıl ceza aldı o zaman ? Adminler, sizin gibiler yanlış mı uygulama yapıyor o zaman, ben bunuda sorgularım ? Sen adminsin oyunda adam yanında küfür ediyor ve civarında ki 4-5 oyuncu bunu raporluyor adminse gülerek telefona bakıyordum diyor, geçmişide mi göremiyor veya ban atmasa bile kickleyemiyor mu ? Küfür eden adam adminin ceza vermediğini görünce dalga geçiyor bizimle, bana burda ahkam kesmeye kalkma bence git o düşüncelerini değiştir ya da kendine sakla. Sen burda herkesi genelleyerek konuşamazsın, oyun 9.75 banlasa ne olacak yeni hesap alacak kafasında olduğunuz için sizin gibi kullanıcılar ve adminler bu oyunu daha beter hale getirdi. Savunduğun TruckersMP'nin o kadar çok eksiği var ki gitsin önce onları kapatsın, bize diyorsun ya şikayet ettiğiniz platform da neden hala duruyorsun diye, sen madem bu foruma her girdiğinde aynı şeyleri görüyorsun girme o zaman ne arıyorsun hala şikayet ettiğin platformda ??

hoca33 2 ve TRMert77 bunu beğendi.
  2. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben ban/kick problemleri alt forumundan bahsediyorum ki; genelde de yazmıyorum. "Siz" kelimesini kullandığım için genelleme yaptığımı düşünebilirsiniz ama bu kelime "Sen" demenin kibar halidir. Genelleme yapmadım, doğrudan size itaf etmiştim yazdığım cümleleri. Kibarlıktan anlamadığınız için anlamamış olmanız normal. O zaman şöyle devam edeyim;
    5 sayfa rapor atmışsın, tebrik ederim. Madalyanı görebilir miyim? Ben de 50 sayfa adam banladım. TruckersMP'den benim için de madalya ister misin? Çok kullanıcı banlatınca, iyi kullanıcı olunmuyor ya da admin olabilmek için en az 10 sayfa rapor göndermen gerekmiyor. Bunu da yanlış anlamışsın.
    İnsanlar tabiiki işi şakaya vuracak. Oyun yahu bu oyun! Bunun farkına varamıyorsunuz. Senin için herşey ciddiyetle yapılmak zorunda ama iş kendine gelince lakayıt tavırlar sergilemekten geri kalmıyorsun. Buradaki hiçbir kullanıcı adminin kararını veya davranışlarını sorgulayacak rütbede değil. Bu konuyu bu forumda uzatmanın manasını anlamadığım için yazdım ama onu da anlamamışsın :) Feedback atarsın, cevap gelir. Yaptırım uygulanır veya uygulanmaz. Buna da sen/ben karar veremeyiz. Zaten öyle birşey olsa, "yönetim" diye birşey kalmaz.
    Herşeyin bir adabı vardır, tartışmanın bile...

Oyun raporlarında aradan rapor bakmak ayrı bir zahmet gerektiriyor. Evet, historye bakarak yapabilirdi ama şöyle de bir durum var. Bu adamın ana dili Türkçe değil. Ben Almanca da biliyordum ama hiçbir zaman Almanca raporlara bakmadım. Ne yazdığını tam olarak anlamamış olabilir ama bunu foruma taşıyıp, adminlere ve yönetime çamur atmak için pusuda bekleyen insanların gözüne sokmak neden? İnsanlar zaten TruckersMP'de bir admin hata yapsa da forumda olay çıkartsam diye bekliyor. Zaten bu konuya yorum yapan kullanıcıların gönderilerine baksan, sadece bu tarz konulara yazmışlar :)

3. RyuL

RyuL
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sence bence sözelini geliştir biraz, benim ağzımdan asla çok oyuncu raporladığım için " kuralcıyım, çok iyiyim, hata yapmam, madalya vermeleri gerek " vb. cümleler asla kurmadım ve kurmamda. Sadece, "kural ihlali yapmadığı halde gereksiz insanları raporluyorsunuz " dediğin için o cümleyi kurdum ben. Lütfen sende birazcık okuduğunu anlama konusunda kendini geliştir, senin adminliğin zamanında ilk konuşmamda söylediğim gibi gayet güzel yaptın görevini ve geçmişine saygı duyuyorum diye belirttim. Kimsenin adam raporlayıp madalya beklentisi yok çıkın şu kafadan artık, karşı taraf bizlere çarpıyor, küfür ediyor biz karşılık versek ban yiyeceğiz mecburen hıncımızı böyle alıyoruz adamları raporluyoruz. Siz adminler bu raporlara bakmak zorundasınız işiniz oyun içerisinde ki düzeni sağlamak, ama bir çoğunuzun yaptığı tek şey işinden şikayet etmek. Beğenmiyorsanız yapamıyorsanız bırakırsınız, ben paylaştığım fotoğrafta aman admini asalım keselim demedim. Sadece hiç bir admin telefona bakıyordum ya diye labali labali cevap vermemeli bu kadar basit. Forumlar tartışmak ve fikir alışverişi yapmak için vardır, burası bir topluluk platformudur. Eğer buraya bu kategoride bir konu bölümü açıldıysa bizde buralara bu tarz konular açarız ve kimse kem küm edemez, varsa yanlış forum yetkilileri gereken müdahalede bulunur zaten. Umarım okuduklarımı anlarsın.

hoca33 2, RaichuTR ve TRMert77 bunu beğendi.
  4. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    O zaman anlatmak istediğim şeyin özetini yazayım sen ister anla ister anlama.
    Ban/Kick problemleri forumunun eski konularına bakarsan, forumun hangi amaçlar için kullanıldığını anlayabilirsin. Bu forumda herhangi bir admin hakkında şikayet oluşturamazsın. Onun yeri burası değil. Burada sadece fikir yürütebilirsin ki; bu konudaki durumlar için yapılacak tek birşey var, o da TruckersMP'ye feedback göndermek. Burada 500 sayfa yazı da yazılsa, o admin hakkında hiçbir yaptırım uygulanmaz.
    Çünkü bu forum, TruckersMP'den tamamen bağımsız bir forum. Burada yazdıkların, TruckersMP'deki bir kullanıcıyı veya bir admini banlatmaz veya görevinden aldırmaz. (Admin ile ilgili, senin sunduğun kanıtları alıp feedback gönderirlerse bilemem.) Eski bir kullanıcı olduğun için, ne yapman gerektiğini bildiğini varsayıyorum. O yüzden bu tarz durumlarda ortalığı ayağa kaldırmadan önce, sessizce feedback at ve bekle. Ortalığı karıştırmak sana veya bir başkasına fayda sağlamayacak. Senin sunduğun kanıtları, senden başka 50 kişinin daha feedback ile göndermesi de sana bir fayda sağlamayacak. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

Diyelim ki; benim bu admin ile samimiyetim var ve böyle bir konuyu burada gördüm ve gidip söyledim. Admin de kendine göre önemler alacak. En basitinden benim yukarıdaki mesajlarımdan birisinde yazdığım şeyi söyleyebilir. "Anadilim Türkçe değil, ne yazdığını tam olarak anlamadım ve çevredeki kullanıcıların söylediklerine de güvenmedim." Sonuç? Elde var sıfır. O yüzden bu tarz durumlarda konu açmak yerine, yapılması gerekeni yapıp feedback gönderin.

Son düzenleme: 22 Kasım 2018
    RyuL bunu beğendi.
  5. RyuL

RyuL
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Emin ol bu söylediklerinin hepsini bu konuya yazan herkes biliyor, bizde truckersmp ile burasının farklı bir platform olduğunu gayet iyi biliyoruz bunun eski veya yeni üye olmakla alakası yok bu forumun farklı bir amaca hizmet ettiği çok belli zaten. Bizler feedback atsakta hiç bir şey olmayacağını bildiğimiz için aramızda buraya atıp tartışıyoruz sadece maksat bizede gündem olsun. Yoksa üstlerin her zaman adminlerin arkasında durduğu tüm TruckersMP üyeleri biliyor.

hoca33 2 ve TRMert77 bunu beğendi.
  6. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Kimse kimsenin arkasında değil. Dışarıdan öyle görünüyor olabilir ama emin ol işin iç yüzü çok daha farklı...

7. Enes55

Enes55
    Administrator
    Plaka

1.159
    2.672
    250
    Scania
    Bu konu gittikçe uzamaya başladı, daha fazla tartışma çıkmadan konuyu kilitleyeceğim. Eğer daha fazla tartışmak isterseniz Özel Mesaj yoluyla tartışabilirsiniz.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.