1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji 8 GB vs 4 GB Ekran Kartı

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Hakan YALIN tarafından 17 Nisan 2020 başlatılmıştır.

1. Hakan YALIN

Hakan YALIN
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

22
    3
    65
    Bi sorum olacak 4gb ekran kartı ile 8gb ekran kartı arasında ne gibi farklılıklar vardır rx 580 almayı düşünüyorum 4gb mi tercih etmeliyim 8 gb mi cevaplarınız için teşekkürler iyi forumlar

2. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

Ekran kartı satın alacağınız zaman "GB" değerine bakmak yanlış bir tercih olacaktır. RX 580 4GB modeli ile RX 580 8GB modeli arasında pek bir FPS farkı yok. Günler geçtikçe yeni oyunlar çıkıyor ve bu oyunların sistem gereksinimi yüksek oluyor. Örnek vermek gerekirse; Tom Clancy's Rainbow Six: Siege isimli oyunda Ultra Texture Quality ayarında oynadığınız zaman 6GB ve üstü VRAM değerine sahip olmanız gerekiyor. Yeni nesil oyunlar için 8GB modeli tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Bütçe belirtirseniz daha iyi bir ekran kartı modeli önerebilirim.

Sevgiler

SametET, EmreG, Razor3214 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Hakan YALIN

Hakan YALIN

22
    3
    65
    mesela hangi ekran kartını önerebilirsin fiyat maks 1400-1500

4. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    NVIDIA GTX 1650 Super önerebilirim.

SametET bunu beğendi.
  5. N1GHTM4R3

N1GHTM4R3
    Plaka

27
    41
    54
    100
    MAN
    TruckersMP Profili
    Asus rog strıx RX580 8GB kullanıcısı olarak tavsiye ederim.

Hakan YALIN bunu beğendi.
  6. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ekran kartı almak için GB değerine bakmak yanlış tercih olacaktır ? Derken..? :H Mantıklı bir açıklama bekliyorum.. Acaba demek istediğiniz şeyi ben mi yanlış anladım ?

7. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Yanlış anlamadınız. Tekrardan belirtiyorum; "GB" değerine bakarak ekran kartı almak saçmalıktır. Ekran kartının üretim teknolojisine ve içerisindeki işlemcinin gücüne bakılarak detaylı bir ekran kartı satın alınmalı.

NOT: GB sadece ve sadece çözünürlük 1920X1080 üstüne çıkınca önem kazanır.

Örnek vermek gerekirse; RTX 2060 6GB ile RX 580 8GB ekran kartı modellerinin karşılaştırılması aşağıdaki videoda mevcuttur. GB değerine baktığımda RX 580 8GB daha fazla bir belleğe sahip RTX 2060 6GB'a göre. Sence neden RTX 2060 neredeyse diğer ekran kartı modeline iki kat fark atıyor?

8. Hakan YALIN

Hakan YALIN

22
    3
    65
    BU ekran kartını önerme sebebin nedir testlerine baktım 1650 S in rx 580 fps olarak yakalayamamış

9. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim.

10. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    NVIDIA 1650 SUPER daha güncel, güç tüketimi daha iyi, performansı da son derece yerinde. Tercih ondan yana olmalı.

SametET bunu beğendi.