1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Konvoy 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Etkinliği

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Baranonen34 tarafından 10 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. BraveClay

BraveClay
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

74
    63
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    280 kişiyi Madene toplamak mesela.

AYAZ61, frknvrl ve Simsek.07 bunu beğendi.
  2. AliKurtulus

AliKurtulus
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.251
    1.775
    250
    Başka nereye toplicaklardı otobanlarami ? Ayri Ayri sehirleremi yada şirketleremi ?

MeteAtes, Oguzmedia ve Baranonen34 bunu beğendi.
  3. Baranonen34

Baranonen34
    Yönetici
    Plaka

2.222
    5.556
    300
    MAN
    Burada herkes üstüne düşen görevleri yapmıştır.Sunucudan kaynaklı bir problem olduğundan dolayı konvoy dağılmıştır ve kalkmış oradan yönetemediniz,uygulayamadız vs. tarzı laflar söylüyorsunuz işte bunu anlayamayacak kadar cahilsiniz.

4. EmreBozkurt

EmreBozkurt
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    680
    1.028
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hem gelip hemde şikayet etmeyelim. konu kilitlensin bence. İnsanlara yaranılmaz. Emeği geçenlere ve özellikle düşünüp etkinlik yapanlara teşekkür ederim

5. Apequitas

Apequitas
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

36
    377
    488
    220
    MAN
    TruckersMP Profili
    Şuraya bir şeyler iliştirmeden edemiyorum. Aksaklıklar sonrasında bir grup arkadaşla fikir alışverişinde bulunduk diyelim. konunun kilitli olmasıyla verilemeyecek cevaplar söz konusu olacak. Bu sebeple yazacaklarımın kimse tarafından şahsi olarak algılanmamasını rica edeceğim.

Üretilen belli başlı tezler vardı onlara değineyim öncelikle. Herkesi aynı yere toplamak en çok konuşulanlardan biriydi. Biz ilk defa etkinlik düzenlemiyoruz arkadaşlar. 2 yıldır bu işin içerisinde olduğumuzu tecrübe konusunda oldukça donanımlı bir ekibin bu işlerle uğraştığını unutmamak gerek. Sunucuya restart atayım mı diye bir soru alıyorsam sunucu sahibinden, bilin ki burada ciddi bir altyapı sorunu vardır.
    Yalnızca şirketlere haber vererek etkinlik yapılması teklif edilmişti. Amacımız şirket buluşması olsaydı bu tip bir oluşuma girebilirdik ama amaç bu değil. belki 100 kişiye izah etmeye çalışmama rağmen bir türlü anlatamadım. Şirketi olmayan, oyunu çok bilmeyen, ilk kez etkinliğe/konvoya katılan arkadaşları işin içine dahil etmezsem, bayram etkinliği olmaktan çıkar bu iş. Yalnızca tecrübeli arkadaşlara yaptığınız başarılı konvoylar ile bu tip etkinlikleri kıyaslamamanız gerekir. İnsanları kaybetmek kolaydır, meselenin insan kazanmak olduğunu anladığınız vakit hemfikir olacağız.
    Teknik konular hakkında bilgi sahibi olmadan atan tutanlar. En nefret ettiğim insan tipidir. Cahil cesur olur derler. Sadece bizim topluluğun 300 üyesi var aynı kare içerisinde. Server yeniden başlatıldıktan sonra herkesin aynı anda giriş yapabileceği bir altyapı yok bu sunucularda. Sıra ile giriş yaptırıyor sistem. 15 saniyede 1 kişiye müsade etse herkesin girmesi 1, 1.5 saat sürer.
    Son olarak zaman konusuna deyineyim. Biz konvoyun başlangıç saatini paylaşıyoruz. Ne zaman biteceği hakkında hiç fikrimiz olmuyor. Ama size basit bir örnekle durumu izah edeyim. Bu gün 5 dakikalık bir gecikme ile start verdim. ortalarda bir sırada çıkış yapacağınızı kabul edelim. 150 olsun sıranız. İlk çıkış yapandan itibaren sıranın size gelmesi biraz zaman alacak. ortalama 20 saniye sürse bir oyuncunun yola çıkması ve yerini alması, 45 dakika ila 1 saat arasında sürecek sıranın size gelmesi. 300 kişinin yola çıkması min. 1.5 saat. 1 saatte yol sürse, son oyuncunun varışı 2.5, 3 saat. bunu hesapladıktan sonra katılın etkinliklere.

Sonuç olarak Emre 'nin de dediği gibi. insanları memnun etmek neredeyse imkansız. Bu güne kadar yönetimini yaptığım bütün konvoyları aynı taktikle yönlendirdim. hiç sıkıntı çıkmadı. bu etkinlikte sıkıntı çıkması -referans alacağım rakamların da çok değişkenlik göstermediğini farzedersek- sorunun bizden kaynaklanmadığının ispatıdır benim için. Yani bizim içimiz rahat. Oldu olmadı tartışması benim işim değil. Bu etkinlikler herkese açık etkinlikler, dolayısıyla katılıp katılmamak sizin tercihiniz. Herkese sonsuz teşekkürler.

Kadir.

6. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Elimden geldiğince almaya çalıştım.