1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 18 yaşında araç kiralama

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Korhan tarafından 23 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Korhan

Korhan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    334
    508
    220
    TruckersMP Profili
    İstanbul da 15 gün binek araç kiralamak istiyorum ehliyetim 5 aylık nasıl kiralayabilirim yada tanıdığım kişi çalıştığı filo şirketinden bana araç ayarlıyabilir mi uygun fiyata bu arada Altur'da çalışıyor.Bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

2. RazeR

RazeR
    Kayıtlı Kullanıcı

5
    4
    0
    18 yaşında olduğundan pek sanmıyorum kiralayabileceğini. Ben de 18 yaşındayken böyle bir durumla karşı karşıya kalmıştım çoğunlukla 20+ yaşlara kiralıyorlar, istisnalar olabilir tabii. Ayrıca şuan stajyer ehliyetli olarak geçiyorsun bunun da etkisi olabilir, bol şans :)

Korhan bunu beğendi.
  3. AhmetF

AhmetF
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

170
    276
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Genelde çoğu şirket için araç kiralamak 21 yaştan başlıyor (18 yaş için kiralayan görmedim). Ayrıca araştırdığım kadarıyla ALTUR en az 1 senelik araç kiralıyor.

Korhan bunu beğendi.
  4. nokta

nokta

716
    1.198
    250
    Ehliyeti olan birisi senin için kiralasın en mantıklı çözüm bu bana göre, kurumsal firmaların çoğu en az 1 yıllık ehliyet kimisi de en az 2 yıllık ehliyet istiyor, açık senet imzalatan bazı şahıslarda ise ehliyet yaşı yok ne de olsa kaza yaptığında tutar sıkıntısı yok :D

Korhan bunu beğendi.
  5. Korhan

Korhan
    Plaka

25
    334
    508
    220
    TruckersMP Profili
    Mahalle arasındaki kişiler yapıyormuş o senet işlerini falan sıkıntılı işlermiş pek tavsiye etmiyorlar.Kaza yapınca sıkıntı çünkü istanbul da ne olacağını bilemezsin sen iyi kullanırsın arabayı fakat diğerlerinin nasıl kullandığını bilmiyorsun.

6. SemihOZTURK

SemihOZTURK
    Plaka

26
    252
    66
    140
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Mahalle arası şirketlerden sakın araç kiralama örneklerini devamlı görüyoruz, sen bir şey yapmasan bile aracı getirdiğin zaman burasında şu yoktu şöyle olmuş deyip para istiyorlar.. Ama bilindik rent a car ların araçları ile kaza yapsan bile en geç 1-2 saat içinde sana araç getiriyorlar ek ücret vs ödemiyorsun, hatta sana veya eşyalarına zarar geldiyse gerekenide yapıyorlar. 5 aydır ehliyetin olduğu için sanmıyorum araç vereceklerini ama sorabilirsin çevrene, gene önerim havaalanlarındaki rent a car şirketlerine bakman..

Korhan bunu beğendi.
  7. CANAKKALETIR

CANAKKALETIR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

25
    9
    3
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    bir site vardı, kişiler kendi araçlarını kiralık olarak ilana koyuyordu bulabilirsen ve 18 yaşındayım şu şöyle diye anlaşabilirsen tek çaren o gibi görünüyor.

Korhan bunu beğendi.
  8. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben ehliyeti aldıktan 1 yıl sonra kiralamıştım fakat stajyerlik olayı yoktu o zaman.

Korhan bunu beğendi.
  9. SoLobLeN

SoLobLeN
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

609
    588
    230
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Havalimanından araç kiralarsan bildiğim kadarıyla küçük bi ekstra ödeyerek ehliyet süresi sıkıntısı çekmeden araç kiralayabilirsin.

nokta ve Korhan bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.