1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 110 KM/h Hız Sınırı Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Lance tarafından 15 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

110 KM/h Hız Sınırı Kaldırılsın mı?

1. Evet.

75 oy
    68,2%
  2. Hayır.

35 oy
    31,8%
  1. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.438
    4.349
    300
    Volvo
    Bence Simulation 1 ile 2'deki hız sınırı kalkmamalı, sadece Arcade 1 ve 2 serverlarında ki NCZ modu kapatılmalı.110 KM/h hız sınırına değinicek olursam Duisburg-Calais yolu arasında güzel bir etki yarattığı kanaatindeyim.Scout ile ilgili yorumlara baktığımdada genel itibariyle smilasyon oyununda Scout'un ne işi var deniliyor fakat smilasyon oyununu yapan SCS firması, Scout'u ekleyen TruckersMP..Belki Scout'taki hız sınırlaması kaldırılabilir ama kaldırılırsada herkes Scout alıp makas atmaya devam edeceğinden Scout'unda hız sınırını kaldırmayacaklardır.

2. Lance

Lance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

456
    544
    165
    Mercedes
    Bence skodalar için ban sistemi getirilmeli. Bir yıl içinde kullanıcı skoda ile 3 kez ban yerse 3. ban perma olacak ve oyunda hiç skoda kullanamayacak.

Nemesis306 ve EmreG bunu beğendi.
  3. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Avrupada trafik kuralları disiplinli. 90'ı geçemezler. Kitlede buradan geliyor zaten. Alıştıra alıştıra hızı aşağı çektiler. Iyi oldu.

90 la gitmek sıkıcı değil. 40 tonluk araç sürüyorsun. Türkiye Dlc,side geliyor. Şimdi gerçek TIR cılar gibi İstanbuldan yükümüzü yükleyip, frigo yüklerimizi 90 -90 teslim etcez.

Yani ne söylediğimizi anlayabilmeniz için gerçekte Volvo veya Scania nın yanına gidip 3 -5 tur atmanız, mümkünse içine binmeniz gerekir. Hep aynı şeyleri yazıyorum aşağı yukarı konu malesef bu:cay:

4. BodyguardXP

BodyguardXP
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.523
    502
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    MP için en uygun hız 125km'dir - TMP 'ciler bunu denesinler görecekler - 125km ne hızlıdır nede yavaş - trol manyaklar - 46 raporlu zırdeliler hariç herkesi memnun eder -- ha birde skodaların muhakkak kaldırılması lazım bu şart

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Temmuz 2019
    MuslumcuDayi ve balci158 bunu beğendi.
  5. requered

requered
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    16
    17
    15
    Bence duisburg calais yolu 110km hız sınırında kalsın diğer yollarda hız limiti kalksın bence en mantıklı iş bu olur.

darkdogukan, Nemesis306 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  6. ssv4x

ssv4x
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

932
    590
    185
    Mercedes
    Bu görüşe göre arcade 1 deki çarpışma kapatılsa yeterli olur, arcade 2'de kapatılmamalı.

Şahsi görüşüm değişiklik yapılmamasından yana, bu kitle hak ediyor cidden. Düzgün sürenler üstüne alınmasın.

Lance ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    O zamanda insanlar arcade 1 ve 2 geçerler simulation 1 boşalır ve herşey eskisi gibi olur.

8. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Bence en büyük çözüm @KacaKTV 'nin videosunda bahsettiği rank sistemi. Ancak TMP'nin bunu yapacağını hiç sanmıyorum. Bu yüzden açtığım konuda bundan bahsetmedim.

ahmet91 bunu beğendi.
  9. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yükü olanlar için 90-100 ideal hız fazlası zarar ancak boş dorse veya dorsesiz gidenler için hız sınırının 110-120 civarı tutulması iyi olur (1.35 sonrası fizik motorunu düşününce). Bunun dışında Arcade sunucular için çarpışma açılmalı, hasar kapatılmalı çünkü Arcade ciler çarpamayınca oyunu hissedemiyorlar, gelip simülasyonda bize sarmasınlar.

ssv4x, MertOguz, Lance ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. RaiglacheL

RaiglacheL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Zamanında takımda görev almış birisi olarak şunu açıkca söyleyebilirim ki; bizi bile umursamayan yönetim, resmi olmayan bir forumdaki anketi hiç umursamaz. Anket sonucunu gönderseniz de birşey değişmeyecektir. Kaldı ki bu konuyla ilgili şimdiye kadar binlerce feedback atılmıştır. Sizin göndereceğiniz bu sayıya sadece +1 ekleyecektir.

Konuya gelecek olursak; hız sınırının sürekli olarak aşağıya çekilmesindeki en büyük etken; ne yazık ki kullanıcıların, oyunun ve modun temel mantığından gittikçe uzaklaşmalarıdır. Tam rakamı bilmiyorum ama 50.000km² (tamamen salladım) harita büyüklüğüne sahip bir oyunda, sadece 500km'lik yolun kullanılması ve bu yolda mod kurallarının çok fazla çiğnenmiş olması da, haklı olarak yönetimin kullanıcılara karşı bu şekilde yaptırımlar uygulamasına sebep oluyor.

Bunu bir şahsı veya bir topluluğu baz alarak söylemiyorum ama oyuncunun mantığı değişmediği sürece, hız sınırının daha da aşağıya çekileceğini garanti verebilirim. Neticede hiçbir topluluk kuralsız yönetilemez ve topluluğu kuran veya yönetim yetkisine sahip kişiler veya kurumlar, gerektiğinde bu topluluğun düzenini sağlamak için gerekli yaptırımları uygulamak zorundadır. Aksi taktirde düzensizlik kaçınılmazdır.