1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Öğrenci Yurdunda Coslat stpwall yüzünden ETS2 MP Oynayamıyorum,Bir Bakar mısınız ?

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve avcitalip tarafından 12 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. avcitalip

avcitalip
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar başlıkta kısaca bahsettiğim üzere,Öğrenci yurdunda kalıyorum ve yurtta 50 MBPS AKN'siz Fiber İnternet mevcut 2MBPS'de Uploadı var çok güzel hızlı hızlı kullanıyoruz.Fakat Yurt yönetimi Coslat adlı bir firmayla anlaşıp güvenlik duvarı yaptırmış stpwall adında ve abuk subuk her şey engellenmiş hatta inanmazsınız bu sitenin bile belli başlı bölümleri engelli ZenMate tarzı VPN programları sayesinde erişim sağlıyorum

Neyse ben uzatmadan sorunuma geçeyim,dediğim gibi abuk subuk amaçsız engeller ile karşı karşıyayım ve adamlar Steam'i de engellemişler,neden olduğunu anlayamadık tabi ki ve yurt yönetimi ile açık açık konuştum 18+ değil virüs değil bir şey değil dedim onlar da biz bu programın nasıl kullanıldığını bilmiyoruz her şeyi onlar
    yaptı şeklinde cevap verdiler.Bunun üzerine yurt dışı kaynaklı VPN programları ile (CyberGhost,Tunnelbear vb.) Steam'e erişim sağladım ve heyecanla ets2 mp'ye girdim fakat oyun bir türlü online'a geçemedi dedim başka oyunları deneyeyim CS:GO,TF2 gibi steam oyunları takır takır açıldılar fakat tabi gecikme çok olduğu için oynamasam daha iyi dedim(150-200-300+MS).Sonrasında SpotFlux diye bir program buldum adamlar 3 günlük premium veriyorlardı indirdim&kurdum girdim ets2 mp'ye tak diye sw'ye bağlandı ms yine aynı sayılırdı Türkiye'ye kıyasla ama onun da premium'u 3 günlük olduğu için bitti ve diğer programlarla da hiç online'a bağlanamadım acaba ne yapmam gerekiyor sebebi nedir ? CyberGhost idare eder bir hız verirken TunnelBear 500MB limit vermesinin yanında çok hızlı çalışıyor...

2. ExeLance

ExeLance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

220
    111
    105
    MAN
    TruckersMP Profili
    Coslat, güvenlik duvarı ve logları kayıt eden bir program her makinanın ip adresini farklı farklı kaydediyor bunun yönetim paneli var aynı modem arayüzüne giriyormuş gibi 192.168.xx.xx:xxxx şeklinde bunun arayüz portunu ve ipsini internetten ulaşabilirsin yalnız şifreleri oluyor onada ulaşması sana kalmış tcp-udp veri transferlerini kapattığı için oyuna giremiyorsun

3. KortX

KortX
    Plaka

10
    0
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hocam VPN ile Steam'a pek girmeyin farkedilirseniz ban yiyebilirsiniz.

4. avcitalip

avcitalip
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Evet biliyorum,5651 sayılı yasa gereğince kayıt altına aldıklarını söylüyorlar ama yasaklar neden onu bilmiyorum hayır download yasak deseler İDM serbest Torrent yasak...

CyberGhost Premium olmadığı için kurcalamıyorum,Tunnel Bear'ın TCP seçeneği var ama UDP seçeneği yok acaba onu nasıl sağlarım ki ? o bahsettiğin ip'yi bulsan bile kullanıcı adı ve şifrelerini bulmam imkansız kendilerine desem çok vurdun duymazlar

5. avcitalip

avcitalip
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Neden ki ? :( Mecbur giriyorum ama,Yurt tarafından mı Steam tarafından mı banlanırım ? Yurt önemli değil yönetim vpn ile torrent indirsen bile duymuyor

6. KortX

KortX
    Plaka

10
    0
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hocam Steam'ın bölge kısıtlaması var. Bu yüzden ban yeme ihtimaliniz olabilir. Ben böyle bir durum yaşamadım ancak internette bunun tehlikeli olduğu yazıyordu.

7. avcitalip

avcitalip
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sanmıyorum ya,bende görmüştüm ama steam'i bu şekilde kullanan bir sürü kişi var mesela en yakın olarak kardeşimin hesabı var,gizlilik için kendini Almanya'da gösteriyor ama 1-2 yıldır Steam hesabı var hep Türkiye'den giriyor :)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.