1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber ETS 2 Satın Alma Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve Teyyare Nazo tarafından 11 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Teyyare Nazo

Teyyare Nazo
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    255
    399
    210
    ETS 2 Satın Alma Konusunda Sıkça Sorulan Sorular
    İlk defa orjinal bir oyun satın almak isteyenler de dahil birçok oyuncunun kafasına ETS 2 ile ilgili bazı sorular takılıyor. Bazen bu soruların cevabını bulamamak onları oyunu satın almaktan vazgeçirebiliyor. Euro Truck Simulator 2’yi satın alırken akla gelen önemli soruları, soru cevap şeklinde hazırladığım bu konuda bulabilirsiniz. Konunun, bu simülasyonu satın alırken kafasında soru işaretleri olan insanlara bir ışık tutacağına inanıyorum. Sorularımıza geçelim.

Euro Truck Simulator 2’yi nereden satın alabilirim?

ETS 2 hem kutulu hem de dijital sürüm halinde satılmaktadır. Kutulu sürüm, size alışverişiniz sonucunda kargoyla gönderilen bir oyun cd’si ve ürün anahtarından ibarettir. Oyunu kurduktan sonra bu anahtarı girerek oyunu orjinal bir şekilde oynayabilirsiniz. Dijital sürüm ise oyunun internet üzerinden satılan türüdür. Oyunun ücretini belirli bir sitede ödedikten sonra oyunu indirip anında oynayabilirsiniz. Bazı oyun alma sitelerinde satın alma işlemi bittikten sonra ürün anahtarı e-postanıza gönderilir, anahtarı girip oyunu orjinal bir şekilde oynayarak devam edebilirsiniz.

Oyunu satın almak için daha çok dijital sürüm yöntemi tercih edilmektedir. Çünkü çok rahat bir satın alma şeklidir.SimDepo.com simülasyon oyunlarını satın almak için kullanabileceğiniz en güvenli platformlardan biridir. Fakat şu anda size daha iyi hizmet verebilmek için kapalı durumdadır. Oyunun dijital sürümünü satın almak için en çok ziyaret edilen yer Steam’dır. Steam hesabınıza yüklediğiniz liralarla oturduğunuz yerden oyun satın alabilirsiniz. Steam’dan satın almanız durumunda, ETS 2 Steam kütüphanenize eklenir. Oyunu indirir indirmez, ürün anahtarı ve oyunu etkinleştirme gibi şeylerle uğraşmadan oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Ben multiplayer (çoklu oyunculu) oynamak istiyorum. Oyunu nasıl satın almalıyım?

ETS 2 Multiplayer modunu oynayabilmek için, oyununuzun Steam’a kayıtlı olması gerekmektedir. Ancak bu, oyunu kutulu şekilde alanların mp oynayamayacağı anlamına gelmez. Oyunu aldığınızda size verilen ürün anahtarını Steam hesabınızda etkinleştirerek arkadaşlarınızla beraber Multiplayer oynama imkanına erişebilirsiniz.

Güncelleme ve DLC’ler ücretli mi?

Güncellemeler (Update), oyunu geliştirir ve oyunun eksikliklerini giderir. DLC paketleri ise oyuna yeni özellikler ekler. Güncellemeler ücretsiz olarak oyunculara sunulurken, DLC’ler satılır yani ücretlidir. Bu DLC’leri de oyunun dijital sürümünü satan yerlerden temin edebilirsiniz.

DLC’lerden bende faydalanmak istiyorum. Ama hangi DLC’yi almalıyım? Hangi DLC’de ne özellikler var? MP oynamak için ne gerekir?

Multiplayer modunu tüm DLC’ler olsa da oynayabilirsiniz, hiçbirisi olmasa da oynayabilirsiniz. Hangi DLC’nin ne barındırdığını inceleyelim.

Scandinavia + Viking Legends
    Bu DLC oyuna İskandinavya şehirlerini ekler ve haritayı büyütür. Ayrıca yanında bir skin DLC’si bulundurur.

Going East!
    Bu DLC oyuna Doğu Avrupa şehirlerini ekliyor. Yani haritayı genişletiyor.

High Power Cargo Pack
    Bu DLC oyuna yeni yükler ekliyor. Bu yüklerin özelliği ise taşırken zorlanılması, yani tecrübe gerektirmesidir.

Skin DLC’leri
    Geriye kalan tüm DLC’ler skin DLC’sidir. Çekicinizi yeni skinlerle boyayabilme imkanını verir. Hangi DLC’nin nasıl bir skin barındırdığını zaten satın aldığınız yerde görebilirsiniz.

Metallic Paint Jobs
    Bu DLC satın alınarak da elde edilse bile, World of Trucks hesabınız varsa, ücretsiz olarak bu DLC’ye sahip olabiliyorsunuz.

Oyunu satın almak istediğimde karşıma bir sürü farklı paket çıkıyor. MP oynamak istiyorum hangisini almalıyım?

Bu paketler, oyun için hazırlanmış DLC (İndirlebilir İçerik)’leri barındırıyor. Her pakette ayrı ayrı DLC’ler bulunuyor. Bu paketlerin hangisini alırsanız alın, MP oynayabilirsiniz. Çünkü multiplayer, tüm DLC’leri desteklemektedir.

Madem öyle, hangi paketi alacağıma nasıl karar vereceğim?

Karar vermek için öncelikle paketlerde ne gibi içeriklerin olduğunu öğrenmelisiniz. Sırayla inceleyelim.

Euro Truck Simulator 2 – North Expansion Bundle
    İçinde oyunu, kuzey ülkelerine ait skin paketlerini ve İskandinavya harita paketini barındırıyor. Bu paketi satın alırsanız oyuna İskandinavya DLC’sine sahip olarak başlarsınız. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Euro Truck Simulator 2 – East Expansion Bundle
    İçinde hem oyunu, hem Going East DLC’sini, hem de bazı Avrupa ülkelerine ait skinleri barındırıyor. Bu paketi satın alırsanız oyuna Going East DLC’sine sahip olarak başlarsınız. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Euro Truck Simulator 2 – Deluxe Bundle
    Bu paketin içinde ETS 2’ye ait tüm skin DLC’leri ve ETS 2 dahil 5 SCS Software oyunu bulunuyor. Steam’dan satın almak için tıklayın.

Euro Truck Simulator 2 – Trucking Fan DLC Bundle
    Bu paketin içinde oyun bulunmamaktadır. Sadece birkaç DLC paketi bulunmaktadır. İçinde 4 skin DLC’si ve High Power Cargo Pack DLC’si bulunmaktadır. Steam’dan satın almak için tıklayın.

ETS 2’yi şu anda korsan olarak oynuyorum, satın aldıktan sonra da şimdiye kadar oynadığım kayıtlı oyunumla oynayabilir miyim? Yoksa yeni save mi açmak zorundayım?

Yeni save açmanıza gerek yok. Mevcut oyununuzu satın aldıktan sonra da oynayabilirsiniz.

Oyunu aldım, peki multiplayer’ı nasıl kuracağız, arkadaşlarımla nasıl oynayacağım?

Gerekli bilgilere “eurotruck2.com” adresinin “Multiplayer” sayfasına giderek ulaşabilirsiniz.

Steam hesabımda bulunan ETS 2’yi oynadım ve sildim veya bilgisayarıma format attım. Oyunu istediğim zaman tekrar yükleyebilecek miyim?

Evet. Steam size bu imkanı sunar. Satın aldığınız oyunlar Steam kütüphanenizde bulunur ve istediğiniz zaman oyununuzu bilgisayarınıza tekrar yükleyebilirsiniz.

Kendi hesap bilgilerimi arkadaşıma verirsem, o da benim satın aldığım oyunu bilgisayarına yüklerse, ikimiz de aynı oyunu oynayabilirmiyiz?

Oynayabilirsiniz ama ikiniz de aynı anda oynayamazsınız. Biriniz oynarken diğerinin oynamaması gerekmektedir ki bu da birlikte multiplayer oynamanıza engel olur. İkiniz de ayrı ayrı satın almalısınız.

Alıntıdır!!!

İdris Bilal Erdoğdu – Uşaklı™
    -Sepet'e Ekle Kısmı Editlendi.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Ocak 2016
    CumaliBzdmr bunu beğendi.
  2. Deniz Gokcen

Deniz Gokcen
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

81
    14
    80
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Bilgilerin için çok sağol, yeni başlayanlar için iyi bir rehber hazırlamışsın.

Bu arada Metallic Paint Jobs DLC'sini ücretsiz almak için ne yapmalıyım? (World of Trucks hesabım var)

3. Teyyare Nazo

Teyyare Nazo
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    255
    399
    210
  4. Deniz Gokcen

Deniz Gokcen
    Plaka

81
    14
    80
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Teyyare Nazo bunu beğendi.
  5. MrGalaxyTR

MrGalaxyTR
    Plaka

24
    42
    0
    80
    Volvo
    TruckersMP Profili
    DLC alacağım fakat ininal kullanıcısıyım ödeme yaparken Bankanız bu ödemeyi onaylamadı sorunu yaşıyorum normalde paypal ile ödeyecektim bu sorunu nasıl çözebilirim?

6. Gustav

Gustav
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    Bankanızı arayarak destek isteyin.
    Bu sorun son zamanlardır çoğu kişide var bendede olduğu gibi " bankamı arayarak destek aldım ve karta ait sanal kart açmamı söylediler(cep bankacılığı aracılığı ile). "

7. MrGalaxyTR

MrGalaxyTR
    Plaka

24
    42
    0
    80
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bu konuda bankayı belki 100'lerce kez aradım ama açıkçası hiçbir şey yapamadılar ve PayPal'a eklemek 1 haftamı aldı..

8. Erkan Gokoluk

Erkan Gokoluk
    Kayıtlı Kullanıcı

28
    1
    0
    0
    Arkadaşlar Lütfen Cevap Verin. Oyunu cd ile aldım mp oynayamıyorum kodu kabul etmiyor steam Gold Paketini Aldım Teknosadan Nasıl MP Oynarım Lütfen Söyleyin

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ocak 2016
  9. ismail

ismail
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Buradan ETS2 Kutulu version'u eklemek için detaylara bakabilirsiniz
    http://www.teknosa.com/urunler/125083811/aral-euro-truck-simulator-gold-pc-yazilim bunu aldıysanız eğer bu ETS2 değil ETS bu ilk version'u ve multiplayer çalışmaz.

DarkBlueRZ bunu beğendi.
  10. huse1336

huse1336

34
    1
    0
    35
    TruckersMP Profili
    Birşey sorcam şimdi ben haksız yere 3 ay ban yedim. Bekleyemem okadar yeni oyun alacamda bir sürü dlc var eski oyunda onları yeni oyuna aktarabiliyormuyuz aynı hesap içinde veya başka hesap içinde

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Nisan 2017