1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber ETS 2 Profil Ekranına Hızlı Geçme Rehberi

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 5 Ekim 2021 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Herkese merhaba arkadaşlar;

Forumdan @alikvp ile ETS 2 de profil ekranına geçiş ksımını nasıl hızlandırabiliriz şeklinde bir çalışma yaptık ve yaptığımız çalışma sonucunda açılış ekranının hızlandığını gördük. Save dosyalarını bir kaç teste tabi tuttuğumuzda ise hiçbir sorun olmadığını da fark ettik. Yaptığımız testler de tek bir save doyası kullanılmamıştır. Bir den fazla farklı save dosyaları ile test edilmiştir. Ayıca Steam Cloud'a yükleme yapılıp test edildiğinde de sorun olmadığı görülmüştür. Bu sebepten dolayı da yaptığımız çalışmayı sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Önemli Bilgi;
    Öncelikle bu işlemleri yapmadan önce mecvut save dosyanızın yedeğini almanızı rica ediyorum. Yapılacak işlem sonunda control ayarlarınız ve oyunda ki bazı ayarlarınız sıfırlnacaktır. Tebdir amaçlı yedek almakta fayda vardır.

Yapılması gerekenler;

Yedek aldığınızı düşünerek devam ediyorum.
    1. İlk önce aşağıda paylaştığım linkten DecryptPack doyasını indirin ve içerisindeki dosyaları bir klasöre çıkartın.
    2. Daha sonra C:\Users\Bilgisayar Adınız\Documents\Euro Truck Simulator 2\profiles klasörünü açınız.
    3. Klasör içerisindeki profile.bak.sii ve profile.sii dosyalarını DecryptPack ile açılmasını sağlamış olacağız.
    4. DecryptPack dosyasını çıkardığınız yerde sırasıyla profile.bak.sii dosyasını DecryptPack üzerine sürükle bırak yaparak atınız.
    5. Daha sonra aynı işlemi profile.sii dosyası içinde aynı işlemi yapınız.
    6. Bu işlemler bittikten sonra rofile.bak.sii ve profile.sii dosyalarını notped ile açıyoruz.
    7. Her iki dosya içerisinde "cached_discovery" yazan yerleri bulup hepsini siliyorsunuz.
    8. Sildikten sonra kaydet yapıp çıkın.
    9. Belgelerimde ki profiles klasörüne save dosyasını yükleyin.
    10. Bütün bu işlemleri sırasıyla yaptıysanız artık oyunu açabilirsiniz. Oyun açıldığında ESC ile hızlıca geçiş yaptığınızda hiç beklemeden oyundaki profil ekranınıza geçecektir.
    İndirilecek DecryptPack dosyası linki;
    https://disk.yandex.com.tr/d/EpU1luMAWL8zvQ

Bu işlemi yaptıktan sonra ara geçiş sahneleri, oyuncu profili düzenleme ekranı oyun içi FPS yükselmesi olacaktır. Ayrıca aynı işlemi ATS için de yapabilirsiniz.

Videolu anlatım;

Faydalı olması dileğimle...

İzin alınmadan paylaşılması kesinlikle yasaktır.

Son düzenleme: 6 Ekim 2021
  2. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    bu gururu @Cemsnbc cem kardesimle beraber yasiyoruz yer yuzunde ne kadar forum var ise baktim scs forum sitesi de buna dahildir lakin oyun acildigi zamanda profil secme ekrani nin cok gec gelmesi beni oyundan sogutmustu ve kendim bir cozum yoluna girdim bir gece ansizin cem kardesime steam dan yazdim 2.5 saat icinde dunyada ilk olan bir cozumu getirdik ve simdi oyuna girme istegim de oldu suan oyundan cikmiyorum surekli oyundayim bu cozumu aramadigimiz yer kalmadi alakasiz konular acmislar ve sorunu cozduk kokunden hallettik insallah forum arkadaslarin da bu sorunu var ise cozecektir benim kafam kodlara calismaz lakin cozulmeyen konulari cozmeye kafa basiyor benim nedense :D forumumuza hayirli olmasi temennimle iyi oyunlar iyi forumlar dilerim..

Turkolass, mexiumut, hoca33 2 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. ahmet91

ahmet91
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Cidden sinir bozucu bir durumdu. Kendim henüz denemedim ama muhtemelen çalışacaktır. Teşekkürler :)

hoca33 2 ve alikvp bunu beğendi.
  4. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili

Şüpheniz olmasın 4 farklı save dosyasında ayrı ayrı test ettim. Hiçbirisinde sorun yaşanmadı.

Son düzenleme: 5 Ekim 2021
    ahmet91, hoca33 2 ve alikvp bunu beğendi.
  5. Enes55

Enes55
    Administrator
    Plaka

1.159
    2.672
    250
    Scania
    Teşekkürler, işe yaradı. Bu donma olayı yüzünden oyunu silip yeniden yüklemiştim fakat çözüme ulaşamamıştım. :çay:

ahmet91, Cemsnbc, hoca33 2 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili

eger adimlari takip edip yaptiysaniz sizinde sorun cozulduyse bizden mutlusu yoktur zaten olmama gibi bir ihtimali yok 2 ayri pc den test edilip tarafimizca onaylanmistir..iyi oyunlar :D benden size :çay:

ahmet91, Cemsnbc ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sorun olmamasına sevindim. İyi oyunlar.

alikvp ve ahmet91 bunu beğendi.
  8. RyuL

RyuL
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu sorunu sanırım yaşamayan yoktur, gerçekten can sıkıcı bir durumdu. Sayenizde çözmüş olduk yararlı konu :çay:

hoca33 2, alikvp, ahmet91 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Önbellek sıfırlama işlemi SCS forumda 2 yıldır var Dünya’da ilk olmasa bile yine de çoğu kişi bilmiyordu.

alikvp bunu beğendi.
  10. saltukhancer

saltukhancer
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yararlı bir konu. Ben bu sorunu steam cloudu kapattıktan sonra profil yedeğimi alıp. Belgeler deki ets klasörünü silerek bulmuştum.

alikvp bunu beğendi.