1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü ETS 2 Takılmalarına Çözüm

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve hsngencer tarafından 8 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. EsnafTV

EsnafTV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    arkadaşlar merhaba
    arkadaşlar ets oyunun belgelerim klasöründeki dosyasında profil dosyaları ile sorun yaşıyorum. sebebi de gelen her update ile profil dosyasını ayrı tutarak coğaltıyor ve orada bir sürü profil dosyası oluşunca oyunda belli bir süre oynadıkdan sonra agır kasmalar ve takılmalar yaşıyordum. takii dün yayınımda sorunu sözene kadar. orada sadece 1 adet profil yazsın. diger profil dosyalarını silin. oyununuz yağ gibi akıcak. cok rahatlıycak.

bende agır kasma yaşıyordum 3080 ile. (1080 ti de de oluyordu) taki profil klasörlerini silerek düzelttim.bilginize .

2. MPorsuK

MPorsuK
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    32
    19
    105
    Scania
    TruckersMP Profili
    Burada olduğu gibi, son tarihli dosya hariç tüm profil dosyalarını silmek mi gerekiyor o zaman ?

3. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Anladığım kadarı ile .bak dosyalarını uçurmamız lazım? Daha önce silmiştim ama yine birikmiş.

Ve bazen oyunu yeni isimle kaydedip o kayıt üzerinden devam ediyorum. Eski kayıtlar çok zor açılıyor. Yeni isimle kaydettiğim zaman o kayıtın açılış hızı baya artıyor.

4. EsnafTV

EsnafTV

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    steam profiles ve profile dosyası hariç digerlerin hepsini ucurun hocam. oyunuz hızlanıcak. parantez icerisindeki olanları silin.

ben böyle bir başlık atmamıştım başlık neden değişti?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Nisan 2021
    MPorsuK bunu beğendi.
  5. MPorsuK

MPorsuK
    Plaka

32
    32
    19
    105
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ultra ayarlarda 80-120 arası fps alıyorum bu haldeyken. Şimdi dediğiniz gibi yapacağım bakalım bir fark olacak mı. Bilgilendirme için de ayrıca teşekkür ederim.

6. EsnafTV

EsnafTV

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    fps artışından ziyade haritada gezerken anlık takılmalar gidiyor hocam.

BLasTeaR ve MPorsuK bunu beğendi.
  7. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    2K Ultra %400 ölçekleme ile 95-100 arası alıyorum fakat quick save olduğu zaman tekleme yapıyor. Oyun SSD'ye kurulu. Sizde böyle bir sorun var mı? 5 dakika da bir oyun quick save aldığında hafif tekleme yapıyor.

8. EsnafTV

EsnafTV

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ekran kartınızı merak ettim. 2k da ultrada 400 ölçekleme ayarlar biraz yuksek degilmi? scs bile yuzde 300 ölceklemeyi önerdiğini acıklamıstı.

9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.457
    3.066
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bak dosyaları yedek klasörleridir. Ben onları ve backups.txt dosyasını 7z içine atıyorum (veya rar dosyası neyse) ve sonrasında siliyorum klasörden.

Benim ATS klasörü:

Save format'ı düşürmeden önce bende de öyleydi. O değer 2 ise kasıyor savelerde (özellikle ileri seviye oyunlarda).

10. EsnafTV

EsnafTV

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    hocam oyunu daha stabilite oynamamız icin kücük ayarlar öneriller nelerdir? bu gemiş profil dosya silmeyi ben bilmiyorum sanıyordum.oysaki bir cok kişide bilmiyormuş.

MPorsuK bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.