1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Bitcoin Nedir? Para Kazandırır Mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve DaNgEr900 tarafından 20 Kasım 2020 başlatılmıştır.

1. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Evet arkadaşlar bu soruyu merak ediyorum, internette ne olduğunu anlamadım. Nasıl kazanılıyor bu bitcoin. Para kazandırır mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Hayırlı cumalar, iyi forumlar :çay:

Leno'X bunu beğendi.
  2. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    sanal para birimi döviz gibi düşün para kazndıradabilir kaybettiredebilir ama bu aralar ethereum iyi çıktı

Leno'X ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  3. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yani, şu dönemde her an yasaklar gelebiliyor.Böyle günlerdi yaptığım yatırımla en az sıkıntıyla geçirmek istiyorum. İnternette Bitcoin ile çok para kazanıldığı yazıyordu. O yüzden merak ettim. Tabii daha fazla kazandıracak bir şey varsa ona girmek daha mantıklı olur.

Leno'X bunu beğendi.
  4. TELKESEN38

TELKESEN38
    Plaka

27
    101
    73
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ufak miktarla başlamanı öneririm aktif olarak alıp satmaktayım sana tavsiyem sabırlı olman düştü diyip hemen bozdurmaman yükseldi diyip hemen almaman btctürk uygulamaını indiririp hemen alım satıma başlayabilirsin ETC LTC ve BTC en iyi kazandıran birimler BTC için yıl sonu hedefi 150000 tl ETC için 700 dolar Ayrıca ufak ufak getirir götürdümü toptan götürür iyi kazanmak için 15-20k yatırım tavsiye ederim günlük 500-1000 tl getirisi olur

5. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam öyle 15k-20k yatırım yapacak gücüm yok öğrenci işi :D yani elime geçtikce 100-200 yatırmak istiyorum.Bu şartlar altında ne kadarlık kazanç elde ederim?

Leno'X bunu beğendi.
  6. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Açıkçası bitcoine güvenemiyorum resmi birşey olmadığı için,o yüzden borsa veya dövize yatırmanı tavsiye ederim.
    Böyle yatırım yapınca para kazanmak için lazım olan şeyler:
    Akıl,Para,Şans
    Akıl neden mi:
    Çünkü insan doğru yere yatırım yapmalı,mesela altın dolardan daha fazla kazandırıyorsa ona göre hareket etmeli
    Para neden mi:
    Böyle yatırım işlerinde zaten çalışma odaklı değildir,para yattığı yerde değeri artar veya azalır.
    Şans neden mi:
    Siz ne kadar borsada inişleri çıkışları takip etsenizde,ummadığınız bir anda artabilir veya düşebilir.
    Umarım bir faydam dokunmuştur :)

EmreG ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  7. TELKESEN38

TELKESEN38
    Plaka

27
    101
    73
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    100-200 ile hiçte girme günlük kazanç 0.50-1 tl için değmez zaten oda komisyon vs gibi kesintilere gidiyor Yani bi btc değil hiç bir şeyden tatmin edici kar elde edemezsin o kadar bütçe ile TL olarak kalmasını tavsiye ederim büyük oynamak lazım arabasını satıp 75000 tlye bu işe gireni biliyorum 1.5 aylık kazancı 11000 tl
    04:12 1 BTC=142000 tl oldu geçen hafta 133000 tlydi hesabını yap

DaNgEr900 bunu beğendi.
  8. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Mantıklı, sanırım şuanlık bitcoin beni aşar. Bu bütçeyle yapabileceğim en iyi şey faizli banka hesabı açıp oraya yatırmak olur sanırım.

Güzel ve faydalı yazı. Eline sağlık.

Leno'X bunu beğendi.
  9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.067
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bitcoin ilk çıktığı zaman güvenip almadım, o zamanlar 1 bitcoin 13 bin liraydı. Şimdi bak 100 bin lirayı geçti.

Bitcoin cüzdanı alman gerek, sonra para eklemen gerek, sonra döviz gibi çıkışlarını inişlerini takip etmelisin.

Bu söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir. Ancak, öyle 3-5 lirayla kazanılan bir alan da değil. Yüksek yatırımlarda batabilirsin de. Bu yüzden, bilmediğin şeye bu saatten sonra girme.

Son düzenleme: 23 Kasım 2020
    EmreG bunu beğendi.
  10. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Eğer yatırım işine gireceksen sana tavsiyem tüm yumurtaları aynı sepette tutma. @Leno'X arkadaşımız yukarıda borsaya yatırım yapabilirsin demiş eğer o işlere gireceksen borsa hakkında Ali Perşembenin analizleri vs var bilinçsiz bir şekilde borsaya girme. Hatta youtubede bazı kanallar var mesela borsacı selim aldemir (youtubedeki canlı yayınlarını başarılı bulmuyorum belki ücretli ekibinde iyi bilgiler paylaşıyor olabilir sadece örnek verdim) gibi kanallarda var onlarada bakabilirsin. Bol kazançlar