1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Milleni, Türknet ve Türk telekom Karar Aşaması

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HandCuff tarafından 15 Eylül 2020 başlatılmıştır.

1. HandCuff

HandCuff
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Merhabalar herkese. Öncelikle bir evimizde uzun süredir eski adıyla Uydunet şimdiki adıyla Türksat Kablonet kullanıyoruz ve son derece memnunuz. 6 yıldır neredeyse hiç kesinti olmaksızın ne ödediysek %100'e yakın performansla alıyoruz.

Şimdi diğer eve de internet alacağız fakat Türk telekomun fiber altyapısı varmış, maalesef Türksat yok. Milleni ve Türknet firmaları da sanırım TT altyapısını kullanıyormuş ve TT olan apartmanlara fiber internet sağlıyorlarmış.

Bu firmalardan internet alan arkadaşlara sorum şu ki; Ödediğimiz hızı alma, bağlantı kararlılığı ve gecikme konusunda bu üç firmadan hangisini tercih etmeliyiz? Taahhüt ve fiyat konuları önemli değil lütfen onları hesaba katarak yorum yapmayalım önceliğimiz kalite ve memnuniyet.

Çok teşekkürler herkese şimdiden.:)

2. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle TÜRKNET

HandCuff bunu beğendi.
  3. Turkolass

Turkolass
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    74
    193
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bencede TÜRKNET, bundan 4-5 sene önce türktelekom kullanıyoduk 16mb adsl paket aldığım hız 0.5-1.5 mb hız alabiliyoduk. her ay türktelekomdan arıza kaydı oluşturuyordum geliyorlardı bakıyodu birşey yok diyolardı. taahhüt bitince direk Türknete başvurdum 75mb vdsl paketine, 2 hafta ortalama evrak işleri tamamlandı o gün bugündür ortalama 65-75 mb arası hız alıyorum. türktelekomdan sonra internet ferrari gibi geldi bana. tabi arasıra kopmalar oldu bunlar modem, altyapı ile ilgili faktörlerden kaynaklı diye düşünüyorum. onun dışında herkez çağrı merkezi ile ilgilenmiyolar diyolar ama ben türktelekomdada siteden arıza kaydı oluşturuyodum bundada böyle gelen ekip türktelekom ekipi zaten benim için bi problem değildi.

4. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Aynı evde yine aynı altyapı varken oldu değil mi bu ev değiştirmediniz yani?

5. Turkolass

Turkolass
    Plaka

25
    74
    193
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    evet aynı ev hocam.

HandCuff bunu beğendi.
  6. dogubaba

dogubaba

29
    108
    108
    145
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bulunduğun mahalle de tanıdıklarına sor. Ben 10 senedir millenicom eski adı ile doping kullanıcısıyım. Bu zamana kadar 1 kere internetim kesildi o da çalışma olduğu için 2 gün boyunca. Hız hizmet vs. çok memnunum ama dediğim gibi bulunduğun bölgede ki insanlara sormak daha iyi.

Turkolass, hoca33 2 ve HandCuff bunu beğendi.
  7. Furkan altuntas

Furkan altuntas
    Kayıtlı Kullanıcı
    Plaka

36
    141
    52
    90
    DAF
    Eğer türknet ttnet altyapısını kullanıyorsa geçmeye gerek yok nedenı ıse arıza vs oldugunda turk telekom ekıplerı gelıyor bilginiz olsun.Ben 7 senedır turk telekom annem de turkcell superonlıne kullanıyor ben ttnet ten annem de turkcellden memnun. Truknet kullanna komsularımız arızası olsugunda turk telekom ekıplerı ılgılenmıyor pek ugrsmak ıstemıyor. Neyse sızın kararınız ıyı gunler

HandCuff bunu beğendi.
  8. hasanx242

hasanx242

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    HandCuff bunu beğendi.
  9. nameless23

nameless23

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bu konuya yazılanlara bakmanı öneririm. Genellikle oturduğun yere bağlı oluyor alacağın hizmet. Birisi X firmasından çok memnunken aynı kişi o firmadan hiç memnun kalmayıp Y firmasından memnun kalabiliyor.

HandCuff bunu beğendi.
  10. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Türknette internet ile sıkıntı yaşarsan karşında soruna çözüm bulacak birini bulamazsın :D

HandCuff bunu beğendi.