1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü perdesi açık dorsede yük gözükmeme sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve ets2cidayi tarafından 30 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

23
    64
    25
    0
    arkadaşlar iyi aksamlar dorsenin perdesini açtım fakat aldıgım yük gözükmüyor acaba bunun bi kodu varmıdır ? gördüğüm birinde içinde traktör vardır bilen var mı ?

2. Leno'X

Leno'X
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Perde açık dorse oyunun kodlarının değiştirilmesi sonucunda oluşur.Bu yüzden bazı şeylerle uyumlu olmayabilir istediğiniz yükün kodunu kopyalayın yeni slot açıp oraya yapıştırırsanız dorsenize (sadece göstermelik) yük eklenecektir.

ets2cidayi, Doctor Pikachu ve hoca33 2 bunu beğendi.
  3. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili

Perdesi Açık Dorseye Yük koyma - Video:

Maddeler halinde anlatım yapmaya çalıştım. (Önce videoyu izleyin, sonra okuyun lütfen)

1- Önce oyuna girip, perdesiz dorsemi kullan diyerek çekicime bağlıyorum (Çekicim garaj dışındaymış, sıfır (0) kamerasıyla F9 yapıp bağlıyorum)
    oyundan çıkıyorum.
    2- Belgeler -- Euro Truck Simulator 2 klasörü içerisindeki profilimden; game.sii dosyasına ulaşıp, SII_Decrypt.exe dosyası üzerine sürükleyip bıraktıktan sonra açıyorum.
    CTRL + F araması ile boşluğa assigned_trailer yazıp çekicime bağlı olan dorseyi aratıyorum.
    Bir - iki tıklamada önüme geliyor dorse bilgileri.
    3- accessories dosyalarından en sondakini olduğu gibi kopyalıyorum. (Satırın sonuna kadar hiçbir boşluk bırakmadan) Bir satır altına yeniden yapıştırıyorum.
    4- Yeni yapıştırdığım accessories kodunun rakamlarını düzenliyorum. _nameles... şeklinde olan kodun son rakamını 1 yapıyorum. Sol tarafta köşeli parantez içerisinde bulunan 18 sayısını 19 yapıyorum. accessorieslerin en üstünde; accesories: 19 yazıyor, 19 'u 20 yapıyorum.
    5- Yeni yapıştırdığım accessories kodunun bir üstündeki kodun (18 numaralı kodun) sonundaki sadece _nameles...(rakamlar da var) olan kısmını kopyalayıp; CTRL + F aramasına yapıştırıp, game.sii içerisindeki yerini buluyorum.
    6- Bulduktan sonra buna ait kod blokcuğunu olduğu gibi kopyalayıp, imleci koymak için son parantezin hemen yanına tıklayıp, ENTER 'a 2 kez üst üste basıyor ve imlecin geldiği yeni yere yapıştırıyorum. (iki kod bloğunun tam ortası oluyor yani) Hemen sonrasında _nameles...(rakamları da var) kısmındaki son rakamı 1 yapıyorum. ( Yukarıda değiştirdiğimiz accessories 'lerin en altındakinin _nameles.... ini yazmış oluyorum böylece)
    7- Yeni oluşturduğum kod bloğundaki gereksiz kısımları silerek temizliyor ve oluşan boşluğu da ortadan kaldırıyorum.
    8- Bu kod bloğunda data_path: karşısına iki noktadan sonra bir boşluk bırakarak "/def/vehicle/trailer/schw_overweight/tractors.dlc_schwarzmuller.sii" kodunu yazıyorum. (Bu kod yük kodudur.)
    9- Kaydet deyip belgeyi kapatıyor ve oyuna giriyorum. Kullanabileceğimiz yük kodlarını aşağıya yazdım.

Anlatımı uzun ama yaparken göreceksiniz, çok basit. Anlatımla çelişen bir yer olursa videoyu dikkate alınız.

Ben bu tür yükleri kullanmayı pek sevmiyorum, sağa sola, dorse önüne-altına taşan, sarkan, yüzen parçalar olabiliyor. Bunların arasında en iyisi keresteler (planks) dediğimiz yükler.

Esenlikle kalınız.

Yük için kodlar:
    Kod:
    "/def/vehicle/trailer/overweight/tractors.sii"

"/def/vehicle/trailer/schw_overweight/tractors.dlc_schwarzmuller.sii"

Son düzenleme: 31 Temmuz 2020
  4. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

23
    64
    25
    0
    teşekkürler

oo dostum çok teşeşkür ediyorum eline sağlık

Leno'X ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

23
    64
    25
    0
    dostum peki diğer yüklerin keresteler mesela kodlarının bulabileceğim bir yer var mı ?

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Ben basit modlara - kodlara yönelen biriyim. Hangi yük kodunu almak istiyorsanız, oyuna girin o yükü taşıyan işi bulup - alın. Yük dorsesi bağlanınca oyundan çıkıp, game.sii dosyası içerisinde yükün olduğu (company_trailer aramasıyla) dorseyi bulun ve yük kodunu alın. Diğer bulma yöntemi bir çırpıda anlatılacak bir yöntem değil. Anlatan kişi kadar anlatılan kişinin de hem oyun ve hem de işletim sistemleri hakkındaki bilgi birikimi devreye giriyor. Bunu kendiniz araştırmalısınız. Esenlikle kalınız.

Son düzenleme: 2 Ağustos 2020
    DaNgEr900 ve ets2cidayi bunu beğendi.
  7. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

23
    64
    25
    0
    sağol kardeşim

hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu: