1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Eklenti (MP) ETS 2 Hibrit Dorse Modu

Konusu 'Eklentiler (MP:Mods)' forumundadır ve hoca33 2 tarafından 10 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

1. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Mod İsmi : hybrid_trailers_hoca33.scs
    Mod yapımcısı : hoca33
    Test edilen oyun versiyonu: ETS 2 v1.37.1.82s (SP - MP)

Modun uygulanışı:

Modu kullanmak isteyenler, indirmiş oldukları hybrid_trailers_hoca33.scs isimli dosyayı, (uzantısı scs olabilir, zip olabilir hiç ayıklamadan-dosyayı indirdikleri hali ile) Belgeler => Euro Truck Simulator 2 => mod klasörü içerisine atıp; Euro Truck Simulator 2 oyununu singleplayer olarak çalıştırsınlar. Ana menude alt tarafta oyundan çıkma butonunun sol yanındaki Profiller yazan butona tıklayıp gelen pencerede Mod Yöneticisine girsinler. Mod yöneticisinde sol tarafta, altlarında mod isimleri yazan küçük kare butonlardan hybrid_trailers_hoca33 isimli olana çift tıklayıp modu etkinleştirsinler. Etkinleştirme işleminden sonra alt tarafta Değişiklikleri uygula ismindeki butona tıklayıp (daha başka ekranlar da gelirse yükle - devam et deyip) ana menuye dönsünler.

Ana menude; Dorse Alımı bölümüne girip hoca33 TRAILER MOD butonuna tıklayıp istedikleri dorseyi-dorseleri satın alabilirler.

Önemli:

-Modumuz oyunda etkin durumda iken yine modun elverdiği ölçüde özelleştirmeler yapılabilir. (Teker, jant, parça ve renk; gövde rengi)
    -Şirket boyası taşıyan dorselerde; teker-jant renk vs.. değişimi yapılabilir fakat gövde rengi ya da logo değişimi mümkün değildir.

Mod açık-etkinken bu mod vasıtasıyla satın alıp kişisel dorseleriniz arasına kattğınız dorselerde (modun etkin durumda olması şartıyla) tekrar tekrar özelleştirme yapabilmek mümkündür. Bu durum sadece hybrid_trailers_hoca33.scs isimli moddan alınan dorseler için geçerlidir. Mod tekrar pasif hale getirilirse, artık hiçbir özelleştirme yapılamaz. Yeniden etkinleştirmek gerekir.

-Dorselerin teker jant ve benzeri aksamını istediğiniz şekilde renk, parça seçimi vs... olarak özelleştirebilirsiniz.
    -Hibrit halde olmayıp tek olarak satın alınabilen yakıt tankerinin; tekerleriyle bereber gövde boyasını da istediğiniz görünüme uygun şekilde renklendirebilirsiniz.

-Moddaki tüm dorselerle iş yapabilirsiniz. Çift hibrit (hybrid) dorselerle, yük alma alanı dar olan şirketlerden yük almak ve bırakmak (hele alışkın olmayanlar için) oldukça zor. Bu tür dorseler sanırım, gezinti amaçlı kullanmayı seven arkadaşlar için uygundur. Üç yarım dorseden (semi trailer) oluşan bir hibrit var ve ben en çok bunu kullandım diyebilirim. Konteynırlı gıda dorsesi de, "karbon siyahı tozu" yükü ile zevk verdi bana.

Moddaki tüm dorselerin multiplayer testleri yapılmıştır. TruckersMP 1.37 sürümü ile uyumludur. Moddaki hiçbir dorse, şu andaki TruckersMP kurallarıyla, kick yemez. En uzun dorse, HCT-ikili dorse uzunluğuyla eşdeğerdir. Trafiği sıkıştırma vs... gibi kişisel hatalar olmazsa ban yemezsiniz.

Fakat tekrar hatırlatayım alışkın olmayanlar için ilk başta zor gelecektir. (Oyuna ilk başladığım aylarda çift dorseler bende biraz heyecan yapıyordu..) Benim gibi olanlara multiplayere girmeden önce bir süre singleplayer oyunda alıştırsınlar kendilierini derim.

Esenlikle kalınız.

Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Nete kendim yükledim : ~52 KB​

Son düzenleme: 22 Haziran 2020
  2. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    38 KAYSERİLİ 38, DaNgEr900 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  3. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bu moddaki tüm çift dorselerin sahip oldukları def kodları:

Ya "trailer_def.scs.box.single_3s.dryvan" gibi tekli bir dorsenin kodu ya da çift dorsenin ilk fragmanı (örneğin) tomruk dorsesi ise tomruklara ait tekli dorse def koduna sahiptirler. Dediğiniz durum bunlarda olmaz. Bunlar tekli dorselere çıkan işler gibi alırlar işlerini.

4. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Anladım. Teşekkür ederim.

38 KAYSERİLİ 38 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    hocam emeğine sağlık..

DaNgEr900, hoca33 2 ve mexiumut bunu beğendi.
  6. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hocam bende çalışmadı ama yani şöyle çalışmadı ; giriyorum oyuna dorse yöneticisinden görebiliyorum dorselerinizi ama ilk sayfadaki yakıt tankeri geliyor diğerleri gelmeden tak oyun kapanıyor. Acaba sorun nedir ? 2 farklı profilde denedim. Sürüm 1.37 son sürümü

38 KAYSERİLİ 38, DaNgEr900 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. yolcudurabbas

yolcudurabbas
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

39
    88
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    ben indirdim. tek tek dorseleri satın alıp denedim. renklerini değiştirdim (tekerlekler dahil). bende sorunsuz bir şekilde çalıştı. oyundan atma olmadı. arkadaşın birinde sorun olmuş sanırım. bunlar, normalde satın alamayacağımız dorseler. eğerki moddaki satın aldığınız dorselerin parçalarını değiştirmeye kalkarsanız oyundan atar. bu bilinen bir durumdur. emeğinize sağlık hoca33. teşekkürler..

hoca33 2 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  8. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende denedim 1.36 da sıkıntı olmadı
    1.37 de sıkıntı verir mi onu da bilemiyorum
    1.36 mp şu an :)

Son düzenleme: 11 Mayıs 2020
    DaNgEr900 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  9. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim. Evet haklısınız. Eğlencelli oyunlar dilerim.

Teşekkür ederim üstat, eğlenceniz bol olsun. 1.36 da schwarzmüller gıda tankerli olanlar sıkıntı çıkartabilir üstat. ETS 2 v1.37 de gıda tankerinin (Ticari olan) bu şeklinde chassis kodu değişmiş. Ben gıda tankerini 1.37 ye göre ayarladım. Diğer dorselerde sorun olmaz ama gıda tankerli dorseler 1.36 ya uygun olmayabilir.

Aktif olan başka modlarınız varsa onları pasifleştirin öyle deneyin diyebilirim. Sadece bu mod aktif olsun. Bende bir sorun yok. Aşağıya sessiz kısa bir video adresi bırakıyorum. Orada bahsettiğiniz yakıt tankerini örnek olarak kullandım. Yaşadığınız sorun bu moddan kaynaklı değildir diye düşünüyorum. Umarım halledebilirsiniz sorunu aşmayı. Normalde satın alamayacağımız dorseleri mod sayesinde satın alıp kişisel dorselerimize katarsak; dorse parçaları butonuna tıklamamalıyız. Oyun görmek istediğimiz parçaları getiremeyeceği için @yolcudurabbas arkadaşımızın dediği gibi masaüstüne atar.

https://streamable.com/3yfzjx

Son düzenleme: 11 Mayıs 2020
    DaNgEr900 bunu beğendi.
  10. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayır şöyle dorse alıma giriyorum yakıt tankerini görüyom 1 saniye sonra oyun atıyor. Yinede tavsiyeniz için teşekkürler.