1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji SSD Hakkında

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Leno'X tarafından 25 Mart 2020 başlatılmıştır.

1. Leno'X

Leno'X
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Heppinize merhaba arkadaşlar,bugün size bir sorum olucak.Ben ssd lerden anlayan birisi değilim ancak bir ssd almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?
    Benim aklımda şu modeller var nasıldır kaliteli mi?F/p ürünü mü?
    https://www.hepsiburada.com/james-d...510mb-500mb-sn-sata-3-2-5-ssd-p-HBV00000R98PB
    https://www.hepsiburada.com/sandisk...b-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-bd805682
    (Eğer sizin aklınıza daha iyi ürünler geliyorsa lütfen yorumlara yazın)
    (Bütçem:300'ü çok geçmesin lütfen)

2. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Merhabalar,

James Donkey bilindiği üzere kronik sorunlu bir markadır ve tavsiye etmiyorum. Sorun yaşayan baya bir kullanıcı oldu. SSD gelince akla gelen ilk marka olan Samsung marka 860 EVO modellere bakabilirsiniz. Alternatif olarak Kingston A400 modeller alınabilir. Yukarıda bulunan iki SSD'yi de önermiyorum.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı?

3. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Ssd lerin gb ları okuma hızını vs. yi etkiliyor mu?
    Teşekkürler.

4. SeBeKu

SeBeKu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    54
    41
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    kardeşim yukarıda paylaştığı 2 ürünüde tavisye etmem dediğin gibi ikiside f/p ürünü... bende senin gibi çok araştırdım en sonunda kafam rahat olsun dedim gittim samsung aldım aylardır kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım hız olarakta çok memnunum oyunlarda kesinlikle fark gösteriyor.bütçem 300 demişsin az üstüne ekle bunu al tavsiye ederim
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-860-evo-sata-3-0-okuma-550mb-yazma-520mb-ssd.html

hoca33 2 bunu beğendi.
  5. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Leno'X ve hoca33 2 bunu beğendi.
  6. SeBeKu

SeBeKu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    54
    41
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    şu ssd den yazdığı performansı alabiliyormusun merak ettim "Okuma Hızı: 520MB Yazma Hızı : 450MB" test yapıp atarmısın bekliyorum!!

7. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Etkilemez. Adata SU630/SU650 serisi kronik sorunlu. Bu SSD'yi kullanan kullanıcıların büyük kısmında ısınma sorunu ve buna bağlı olarak düşük yazma hızı sorunu şikayeti var.

Uzun bir süre önce test yapmıştık. Değerler ortada ki 59 dereceden sonrası bir SSD için çok riskli ve frekanslarda aşırı bir dalgalanma söz konusu.

Bkz. Adata SU630 almak mantıklı mı?
    Bkz. ADATA SU630 alınır mı?

Son düzenleme: 25 Mart 2020
    Leno'X bunu beğendi.
  8. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    @Hapton Yaptığın yorumlar için teşekkürler yorumda linkini attığın samsungu almaya karar verdim.Olmazsa Kingston'u alıcağım
    (Önceden de duymuştum samsungun ssdleri iyi olduğunu)

9. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili

Buyur

10. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    @Hapton Bi sorum daha olucak affet usta.Genel olarak bu ssdlerin faydaları nelerdir?
    (gerçekten son soru)