1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel WIKIPEDIA Kullanıma Açıldı !!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve DaNgEr900 tarafından 15 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ankara 1'inci Sulh Ceza Hakimliği, Türkiye'de 29 Nisan 2017 tarihinden bu yana erişime kapalı olan Wikipedia'nın açılması yönünde karar verdi. Karar, uygulanması için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) gönderildi. Alınan bilgiye göre Wikipedia'nın 22.30'da erişime açılacağı bildirildi ancak belirtilen saatlerde siteye girmek isteyen kullanıcılar, erişim engelinin devam ettiğini gördü.

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Wikipedia'nın erişime kapatılmasını hak ihlali sayan kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Wikipedia’nın kapatılmasının demokratik toplum düzeninin gereklerine uymadığı belirtilen kararda, Wikipedia’nın kapatılmasını haklı gösteren vahim nitelikte bir içeriğin olmadığı ifade edildi. AYM, gerekçeli kararını Ankara 1’inci Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderdi.

Hakimlik, 29 Nisan 2017 tarihinden bu yana erişime kapalı olan Wikipedia'nın tekrardan açılması yönünde karar aldı. Karar, uygulanması için BTK'ya gönderildi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından BTK, Wikipedia'nın saat 22.30’da açılacağını açıkladı ancak belirtilen saatlerde siteye girmek isteyen kullanıcılar, erişim engelinin devam ettiğini gördü.

MAHKEMENİN KARARI

Ankara 1’inci Sulh Ceza Hakimliği'nin BTK'ya gönderdiği yazıda, “AYM’nin 26 Aralık 2019 tarihli kararı gereğince hakimliğimizin 29 Nisan 2017 tarihli kararının kaldırılmasına, www.wikipedia.org adlı internet sitesine uygulanan erişim engelinin sonlandırılmasına, bu siteye tümüyle erişimin sağlanmasına, kararın yerine getirilmesi için bir örneğinin derhal Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na gönderilmesine karar verildi” denildi. DHA

KAYNAK:https://www.google.com/amp/s/www.so...ikipedia-karari-btkya-gonderildi-5569992/amp/

queenrep bunu beğendi.
  2. queenrep

queenrep
    Kayıtlı Kullanıcı

21
    3
    2
    0
    Açılmadı buarada karar reddedildi diye biliyorum

DaNgEr900 bunu beğendi.
  3. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Haberlede şimdi gördüm açıldı yazıyor.

4. queenrep

queenrep
    Kayıtlı Kullanıcı

21
    3
    2
    0
    Bilmiyorum olabilir.

5. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Linkin başına 0 koyunca zaten giriyor kapalı sayılmaz aslında

DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    çok iyi olmuş vallaha açılması yani gerçekten eskiden vpn ile giriyorduk artık vpn ye gerek yok tiktoku yasaklaması lazım bence BTK çünkü tiktok insanları asosyalleştiriyor.

xuey-s ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  7. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.261
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Edit:
    BAZI OPERATÖRLERDE ERİŞİM YOK

Yaşanan bu gelişmenin ardından BTK, Wikipedia'nın saat 22.30’da açılacağını belirtti ancak belirtilen saatlerde siteye girmek isteyen kullanıcılar, erişim engelinin devam ettiğini gördü.

Erişim sorunun bazı internet sağlayıcılar tarafından verilen hizmet nedeniyle de meydana gelebileceği öne sürülüyor

Kaynak:https://www.google.com/amp/s/www.so...ikipedia-karari-btkya-gonderildi-5569992/amp/

8. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    bende girliyor vallaha vpn siz giriyorum ben o hatayı almadım

9. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    -

Son düzenleme: 17 Ocak 2020
  10. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.355
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Asosyalleştirmek yerine insanları 2 tık uğruna salaklaştırıp göz zevkimizi bozuyorlar dersek daha iyi olur bence :D

EmreG, DaNgEr900 ve xuey-s bunu beğendi.