1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Çalışıyorum Olmuyor!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Uorku tarafından 8 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Uorku

Uorku
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Daha fazla dayanmıyacağım hemencecik anlatıyorum sınavlara çalışıyorum ama düşük alıyorum hep millet 100,95.80,70 falan alırken ben ise 50 alıyorum her sınavdan ya da 55 bakın müzik beden teknoloji tasarım bunlardan zaten notum boldur ama ben hep sınavlardan düşük alıyorum ne yapmam gerekiyor? rehberlik desem olmuyor,özel ders zaten utangaç bir insanım konsatrasyon hapları desem hiçbiri işe yaramıyor ne yapmam lazım lütfen hızlıcana cevap verin nolur 2. dönem takdir almak istiyorum hayatımda hiç takdir yüzü görmedim ağlıyacam en sonunda nolur yardımcı olun bu kadar daha fazla dayanamıyacağım artık.

MuslumcuDayi bunu beğendi.
  2. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Utangaç bir insan değil ;yumruğu masaya vurarak okula gidecek dersini dinleyecek ve de çalışacaksın. Eğer Öğretmenin anlatırken anlamadığın yeri soramıyorsan daha çok bocalarsın. Senin o konuyu kavraman gerek bir şekilde ya öyle ya da böyle. Bence utangaçlığın sana engel oluyor.

UlasCaNN ve Ozan Ceylan bunu beğendi.
  3. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    dinliyorum olmuyor soruyorum zaten olmuyor nasıl kavrayacağım herşeyi yapıyom olmuyor

4. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Bence sen ders çalışmanın ne olduğunu bilmiyorsun.Önemli olan çok çalışmak kendini sıkmak değil, aksine parça parça kendini sıkmadan çalışmaktır.
    • Mesela günlük/haftalık ders tekrarları yapabilirsin; günlük yaptığında ortalama 25 dk, haftalık yaptığındaysa 1.5 saati geçmeyecektir.
    • Sınavlara birkaç gün öncesinden çalışmaya başlayıp, konuları günlere bölebilirsin.
    • Sınavlara girmeden önce kendine anlayacağın şekilde özetler yapıp bu özetlerden yararlanabilirsin.
    • Dersi ders'te dinleyebilirsin..
    • Kimi insanlar yazarak, kimi insanlar okuyarak daha iyi öğrenebilir, yazarak çalışmayı deneyebilirsin.
    • Sanırım şuan ortaokula gidiyorsun.İyi bir lise, üniversiteye girebilmek için kendi çalışma şeklini bulman, öğrenmen gerekiyor.
    • Kendine test kitapları alıp, okulda işlediğin konularla ilgili soru çözebilirsin.Test çözmen ileri ki yıllarda çok işine yarar..
    Verebileceğim tavsiyeler bunlardan ibaret.
    "Ben çalışsamda yapamıyorum, konsantre olamıyorum" gibi cümleler bence sadece bir bahane.İstedikten sonra insanın yapamayacağı, başaramayacağı şey yok.

EmreG, UlasCaNN, HellorD TV ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  5. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    haklısın ama ben bide çalıştıktan 1 gün sonra unutuyorum ne yapmam lazım? kaçta yatmam gerekiyor ben 00.30 da yatıyorum bazen okuldan gelince yatağıma yatınca uyuya kalıyorum bide ayrıca test kitabı aldırmazlar bana tekrar etsemde olmuyor tekrar ettikten birkaç dakika ya da saniye ya da saat bilmiyorum hafızamdan kaybolup gidiyor bunun için ne yapmam gerekiyor

6. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Ezberlemek yerine konularin mantigini anlamaya calis. Konularin mantigini anlarsan goreceksin ki diger konulari da bu anladigin konulardan yola cikarak kendin cozeceksin.
    Konulari neden-sonuc iliskisiyle yorumlayarak anlamaya calisirsan daha iyi akilda kalir.

Lance, UlasCaNN, hoca33 2 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. KutayAnkara

KutayAnkara
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

135
    75
    85
    Peterbilt
    TruckersMP Profili
    daha fazla ets2 oyna

MuslumcuDayi, Vueenx ve power10 bunu beğendi.
  8. Ozan Ceylan

Ozan Ceylan
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.325
    7.769
    255
    Eve gidince okulda işlediğiniz derslerin özet şeklinde tekrarını yap.Sonra onlarla ilgili test çöz.Cevaplarını kontrol et ve yanlışın neredeyse ona dönük tekrar bir çalışma yap.Bu çalışma okuyarak,yazarak,video izleyerek vb. bir sürü şekilde olabilir.Kendi anlama yolunu kendin deneyerek bulmalısın.Her gün düzenli soru çöz düzenli tekrar yap.Olumsuz düşünme yapamam edemem diye o zaman zaten olmaz.Sadece eve gelince günün tekrarını yapmak da değil bir gün sonraki gün içinde önden bir konulara göz at.Zamanını güzel değerlendir.Yemeğini,uyumanı,kendine ayırdığın tüm vakti güzel ayarla.Kendi özel hayatına göre ya bir rehber öğretmenle beraber ya da kendin bir ders programı ayarla(saatli ayarlaman daha verimli olacak gibi duruyor).Soru bankası almazlar yazmışsın gerekli bir sebebin varsa yaz özelden ben yardımcı olurum.Sadece konu tekrarı yaparak dersi derste dinleyerek yapamazsın.Zaten anlamada,akılda tutmada bir sorunun var gibi duruyor.Soru çözmeden olmaz.Yaz bana özelden kitap olayı için

Extreme, EmreG, UlasCaNN ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Uyumsuzum zaten dışlanıyorum çok ve birkaç dakika önce dışlandım benimle dalga geçtiler bundan dolayı sinirimden inthiara kalkışmak bile istiyorum depresyona girmiş halde oluyorum hep uyumsuzluktan dolayı içimden ağlıyorum hep

ne alaka ben başka şeyden bahsediyorum ets2 ile alakası yok sadsadsad

10. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yapamam, olmaz diye birşey yok.Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaksın.Uyku çok önemli çünkü çalıştığın derslerdeki konular uyurken zihninde yer edinecek.Birde sabah erken kalmayı dene.Gece erken yatıp sabah güneş doğmadan kalk ve okuluna gidene kadar çalış.Sabahki çalışmalar verimli olacaktır.Takıldığın şeyleri vakit kaybetmeden uygun bir zamanda aynı gün içinde hocalarına sor.Birkaç tane eleman bana ne der diye takma kafana öyleleri yaramaz, arkadaşlık yapılacak tipler değiller zaten.Kafa dengi, aynı konulara ilginiz olan kişilerle takıl.Ama bu kafa dengi insanlari iyi seç.Ben üniye başladıktan 1.5 ay sonra biriyle takılmaya başladım takılış o takılış.Başarılar dilerim.:masum: