1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel BlueStacks Mavi Ekran Sorunu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TruckermanTV tarafından 12 Ekim 2019 başlatılmıştır.

1. TruckermanTV

TruckermanTV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bluestacks bildiğiniz üzere çoğu zaman kasıyor. Bluestacks bunu çözmek için bize sanallıştırma kullanın diyor. Ancak sanallıştırmayı kullandığımda ve bluestacks'i açtığımda bilgisayar mavi ekran veriyor. Herkes bana Hyper-V'yi devre dışı bırak diyor. Zaten devre dışı. Bu mavi ekran sorununu nasıl çözeceğim? Ya da, sanallıştırmayı açmadan bluestacks'in kasmasını önleyebilir miyim?

2. Eğinli

Eğinli
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    Bende kullanıyorum kasma bendede mevcut bu birazda kullandığımız sistem kaynaklı sanallaştırma açık olmaz ise kurulumu yapamazsınız diye biliyorum (çokda iyi bildiğim söylenemez) şayet açtığınızda mavi ekran sorunu varsa sistemde bir yerde hata vardır,benim sistemim oldukça eski ve üstelik hdd'ye kurulu açılması,kapanması bir hayli zaman alıyor,ama işimi görüyor,tavsiyem önce sisteminizi kontrol edin.

hoca33 2 bunu beğendi.
  3. TruckermanTV

TruckermanTV

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    4GB RAM'den dolayı da olabilir. Şayet bluestacks bizden sadece 2GB RAM istiyor minimum olarak. Sanallaştırma olmadan kurulum yapılıyor bu arada. Nedense bluestacks 1GB RAM kullanmama izin veriyor.

4. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Noxplayer kullan, bluestacks a göre hızlı oluyor

EmreG, Razor3214 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  5. Nemesis306

Nemesis306
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    HyperV açık olmasa da bilgisayarında sanal makine programları varsa (Oracle VirtualBox, VMware Workstation) uyarı verebilir. Benim de başıma gelmişti. Kaldırırsan düzelir.

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    6 ay boyunca bir geliştiricinin hazırladığı 0.10.6.8001 1 GB Ram port sürümünü kullanmıştım, minimum gereksinimi 2 GB Ram iken.

Kasılmalar vardı fakat yine de çalışıyordu, bir şekilde idare ediyordu beni.

4 GB Ram hayli hayli yeter. Sorun ondan değil.

Tavsiyem ücretsiz olarak Memu, ücretli olarak AMIDuOS kullanabilirsiniz.

hoca33 2 bunu beğendi.
  7. TruckermanTV

TruckermanTV

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Nox açılmıyor update your motherboard (ana kartını güncelle) diyor ama zaten güncel.
    Bilgisayarımda Virtual Box, VMWare tarzı sanal makine programları yok. O özellikleri de devre dışı bıraktım zaten.

8. Nemesis306

Nemesis306
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    BlueStacks'ı hiç kullanamıyorsan, dediğim programlardan birini indir ve Android kur. 32 GB depolama, 1 GB RAM (kasabilir) 1 çekirdek işlemci verirsen gayet iyi çalışabilir.
    (Not: Android'i kurarken kafana göre takılma, kurulum videosu izlemeni tavsiye ederim. Android, Linux tabanlı olduğu için kurulumu Windows'tan daha zor.)

9. aksiyonherif

aksiyonherif
    Kayıtlı Kullanıcı

35
    16
    0
    10
    Aynı hata var bende de şuan.