1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü ETS2MP Kişisel Dorse Sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve CagatayDmrc58 tarafından 2 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. CagatayDmrc58

CagatayDmrc58
    Kayıtlı Kullanıcı

20
    3
    2
    15
    Arkadaşlar merhaba, ets 2 mp de dorsemi italyadaki olbia garajına koyamıyorum, Koyamadığım garajlar gri gözüküyor fakat koyabildiğim garajlar sarı renke gözüküyor. bu garaj gibi farklı garajlarada koyamıyorum ama almanyada vb. garajlara koyabiliyorum, sorunu bir türlü çözemedim bilen varsa yardımcı olabilir mi? Koyamadığım garajlar grigözüküyor fakat koyabildiğim garajlar sarı renke gözüküyor.

https://eksiup.com/p/gt222887kzah

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. biraktim

biraktim
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.190
    1.338
    230
    Bu bir sorun değil, çift dorse sadece bazı yerlerde kullanılabiliyor.

hoca33 2, mexiumut, alimali ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. ssBASKAN

ssBASKAN
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

199
    130
    165
    DAF
    TruckersMP Profili
    Adam haklı

4. CagatayDmrc58

CagatayDmrc58
    Kayıtlı Kullanıcı

20
    3
    2
    15
    Pekala teşekkürler, oyun içerisinde öyle bir uyarı felanda gelmediği için bilmiyordum konu açmayı düşündüm, sağol.

5. hoca33 2

hoca33 2
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Aslında rehber anlatım yapılabilecek bir soru ama şu an saat sabahın 4'ü ve üşengeçliğim had safhada. Kısa bir anlatım olacak, kusura bakmayın. Anlatım yeni satın alınan dorsenin garaja yerleştirilmesi üzerine değil; herhangi bir garajdaki ülke sınırı olan dorsenin başka (istediğimiz bir) garaja nakledilmesi üzerinedir.

Her dorse için tanımlama bilgileri içeren definition kodları vardır. Şöyle de olabilir; bir definition kodu, birkaç dorse türünün işlevselliğini de sağlayabilir. Singleplayer oyun için söylüyorum, multiplayerda uygulamanızı tavsiye etmem. (Multiplayerda çift ya da HCT vs... şekilde olan dorselerin; bulunmaması gereken bir yerde olması durumunda; kick veya ban yiyebilirsiniz)

Aşağıya örnek olması bakımından bir definition kodu yazdım:

trailer_def : _nameless.26a.47f0.e9e0 {
    trailer: ""
    gross_trailer_weight_limit: 84000
    chassis_mass: 13820
    body_mass: 0
    axles: 8
    volume: 174
    body_type: curtainside
    chain_type: hct
    country_validity: 1
    country_validity[0]: finland
    mass_ratio: 3
    mass_ratio[0]: &3ee66666
    mass_ratio[1]: &3dcccccd
    mass_ratio[2]: &3ee66666
    length: &41e4cccd
    source_name: "trailer_def.scs.box.hct_3_2_3.curtain"
    }

Sizin; (kendi dorsenize ait olan) buna benzer definition kodunu game.sii dosyası içerisinde bulup; orada en altta source_name: yazan kısımdaki yerin karşısında bulunan tırnak içindeki kısmı silip, örneğin perdeli bir dorseye ait olan aşağıya yazdığım satırı yine tırnak içinde olacak şekilde yazmanız yeterlidir.

Tırnak içerisine yazılacak kod: trailer_def.scs.box.single_3.curtain

Dorsenizin ismi "Perdeli" olarak değişir ama fiziki görünümü aynı kalır. Artık dorsenizi istediğiniz şehirdeki garajınıza park edebileceğinizi zannediyorum. Esenlikle kalınız.

6. CagatayDmrc58

CagatayDmrc58
    Kayıtlı Kullanıcı

20
    3
    2
    15
    İşe yaradı, güzel bir anlatım yapmışsın, teşekkürler.

hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.