1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 2.EL Bilgisayar Alınır mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreG tarafından 4 Eylül 2019 başlatılmıştır.

1. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    diş macunu sürdü herhalde dede

peki yasaklı uygulama yüklemediyse ne yapama yi planlıyorsun

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  2. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim pc nin birini arkadaş yaparken o anda elimizde termal macun yoktu, belki inanmazsınız ama hani kalp krizi geçiren hastaya elektro şok verirken jel sürerler ya o vardı atölye de ondan sürdük iletken olduğu için. Hâlâ da öyle duruyor kullanıyorum, macun alıp da sürmedim daha :)

EmreG bunu beğendi.
  3. UzmanCavus

UzmanCavus
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Siz Bilgisayar Almayın , Mazallah siber suçlar işlemiş olurlar , ne bileyim önemli siteleri hacklemiş olurlar falan başınız derde girmesin :) ayrıca o seri numarası alıp kimlik fotokopisi imza alıp falan yaptığınız sözleşmelerin kanunda hiçbir şekilde yeri yok resmi bir belge olmadığı için :D

EmreG bunu beğendi.
  4. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çalışıyorsa ve uygun fiyatlı ise al ama her parçayı incele gözünle didik et içine sinsin tavsiye istersen parçaların her birini ayrı ayrı al ikinci el iyi fiyata, kasayı böyle toplayanda var. Lisanssız programdan ceza yiyeni görmedim desem yalan olur, ancak benim tanık olduklarım endüstriyel programların illegal kullanımıydı ve fabrikalara yüzbinlerce lira ceza yağdı. Sen böyle bir bilgisayara denk gelsen bile ticari bir sicilin olmadığından cezai sorumluluk yüklenmez. Siber suç içinse için rahat etsin hacker kabiliyetlerinin olmadığını çabuk anlıyor bilişim suçlarından sorumlu abilerimiz İşin özü ikinci elde senin kafanı ağrıtan şey donanımdaki kronik arızalar olur ki sıfır bilgisayarda da arıza oluyor tek fark garantisinin olması.

emir67tr, hoca33 2, werty ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. endum55

endum55
    Plaka

26
    169
    69
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Siber suç mevzusu dönmüş, ben şahsen hacker olsam ve data çalmış olsam bunu yaptığım cihaz(lar)ı salak gibi internette satmam, direk imha ederim. Allah göstermesin başımıza böyle bir şey geldi, siber şubedeki güvenlik uzmanları anlar yapmadığını. Kaç senedir Pc kullanıyorum yaptığım en illegal iş Torrentten crackli oyun, program vs indirmekti.

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tamamen 2. el yerine toplama bilgisayardaki bazı parçalar 2. el alınabilir. Ben olsam öyle yaparım yani.

7. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    Dediğine katılıyorum yalnız aldığın parçalar sisteme uyumlu olması gerekir.Hazır kasalı bilgisayar alacağına sitemi iyi bilen birin yardımıyla veya bununla alakalı bilgisayar toplama sihirbazı var https://www.itopya.com/kendin-topla/ bu sihirbaz yardımıyla hem yapacağın işin kaç paraya mal olacağını görüyorsun hemde istediğini yapabiliyorsun. Yalnız aldığın parçaları toplamayı bilmen lazım yada bununla alakalı videolar var https://www.youtube.com/watch?v=yWJBJTyWtYQ bunu örnek olsun diye verdim araştırdığında rehber topla videoları bulunabilir. Toplama bilgi sayar da şöyle bir sıkıntı var eğer içinde her hangi bir donanım arızalandığında aldığın parçanın markası neyse ona getirmen gerekiyor içinde kaç tane parça varsa o kadar servisi dolaşman lazım bir de servislerin durumu var parçayı servise getirdiğinde sana bin dereden su getiriyorlar eğer bu sıkıntıları göğüslerim diyorsan bu şekilde toplaman hazırından iyi fakat servis sıkıntısını unutma.

Razor3214 bunu beğendi.