1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 2.EL Bilgisayar Alınır mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreG tarafından 4 Eylül 2019 başlatılmıştır.

1. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    Sakın böyle hataya düşme bu işte güven olmaz.

Fatura ve garanti doğru ekran görüntüsü yanlış ikinci el bilgisayarlarda her zaman risk vardır.

Uzunca bir yorum yazdım oradaki işlemleri uygularsan sorun olmaz.

Mac adresini yazdırmayı unutma iyi niyetten sonra başın ağrır.
    Adresin karşını imzalasın bu adres bu bilgisayara aittir yazsın.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Eylül 2019
    38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  2. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    okudum onu ama yinede tedirgin oldum ondan tekrar sorma gereği hissettim

3. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    Neye tedirgin oldun sen dediğim şekilde satıcı veriyorsa al yalnız satan kim bilgisayarın ilk sahibimi yoksa dükkan mı fark etmez yapacağın sözleşmede her ikisinin bilgilerini al ilk sahibinden mac adresi bu bilgisayara aittir diye yazdığı adresin karşını imzalasın.

Yalnız şunu unutma eğer ki kullanan kişi sen bilgisayarı almadan evvel istenmeyen eylemlerde bulunduysa bilgisayarı senden alırlar işte bu yüzden mac adresini yazdır diyorum eğer mac adresini yazdırmaz isen satan bu bilgisayar benim değil diye inkara kalkışır bilgisayarda her şey değişir mac adresi değişmez.

4. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dede ye sahip çıkalım :U:U:U
    Dedeciiiiiiiim :)

Son düzenleme: 4 Eylül 2019
    EmreG ve werty bunu beğendi.
  5. Vueenx

Vueenx
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.517
    1.108
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aldığın Kişiye Bağlı test edip alman da fayda var elden al kargo sıkıntı olabilir almadan önce msi afterburner ile işlemci kullanimi,sıcaklığı,ekran karti sıcaklığına falan bak.

6. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    bilgisayarın seri numarası ile sözleşme imzala kafanın rahat etmesini istiyorsan, bir şey olacağını sanmam bilgisayar değil de bir yığın telefon alıp sattım hiçbir durum söz konusu olmadı

7. emir67tr

emir67tr
    Plaka

20
    174
    56
    115
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Kimlik fotokopisi al telefon no imzasını al ben telefon sattım öyle istediler verdim bende

8. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    2. El Ürünler Her Zaman Çabuk Bozuluyor Eğer İllaki İstiyorsan Satın Almadan Önce 2 Kez Düşün Ama Tavsiyem Para Biriktirip Alman

9. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    İkinci el bilgisayar alıyorsun test et öyle al diyorsun neyi test edeceksin göreceğin tek şey çalışıp çalışmadığı ısınmadan bahsediyorsun bir bilgisayar neden ısınır tek bildiğiniz işlemci ısınma sebebi yalnızca işlemci mi? oluyor ısınmasının bir çok nedeni var toplumumuz bir şey duymuş hemen akla gelen işlemci diyor bir çok sebebe dayalı ısınma yapar.Şunu deseniz anlarım ikinci el bilgisayar yeni yazılımlara uyumlu mu bunu deseniz anlarım.Uzun lafın kısası ikinci el bilgisayar alına bilir tek araştıracağım şey illegal sorunu var mı! yeni yazılımlara uyumlu mu risk yönünden bakarsak her zaman elektronik cihazların ikinci elinde risk vardır kimse elindeki sorunsuz ürünü durduk yere satmaz ikinci el alıyorsan sorun çıkartabilir asla unutmamak lazım sıfır alıyorsun onda bile daha ilk günde sorun çıkıyor.

EmreG bunu beğendi.
  10. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Bugüne kadar 2. el birçok PC parçası aldım.Hiçbirinde imza, belge, tarih vb. almadım.Önemli olan ürünün temizliği, elbetteki kutu, fatura, garanti vb. belgelerin olması bir güvence, ancak kutu, fatura, garanti vb. bir belge yoksa ürünü test edip, kozmetiğine bakmak lazım.

İmza, kaşe, kimlik fotokopisi, vs. demişsiniz ama ben şimdi gidip RTX 2070 vs. alıcak yada satıcak olsam dediklerinizin hiçbirini yapmam, çünkü alan yada satanlarda bizim gibi tabiri caizse gamer, oyun oynamak için alıyor yenisine geçtiği yada hevesi geçtiği için satıyor.Giderim ürünü test ederim, kozmetik durumuna bakarım, herhangi bir işlem görmüş mü, neden satılıyor bakarım..

Bilmiyorum 2.el piyasasını takip ediyormusunuz ama 2.el piyasasını takip ederseniz alacağınız birçoğu şeyi kelepir fiyata, sorunsuz yakalayabilirsiniz.

Razor3214, endum55 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.