1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 2.EL Bilgisayar Alınır mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreG tarafından 4 Eylül 2019 başlatılmıştır.

1. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    2. el pc almak istiyorum. Ama çevrem diyor ki siber suç işlenmiştir bizim üstümüze kalır çalınıtdır daha sonra yüklenmesi yasak uygulamalar yüklenmiştir vs sizce bu tarz durumlar gerçekleşme ihtimaline karşı bişeyler yapılabilir mi?
    İyi forumlar :cay:

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ikinci el bilgisayarı aldığınız yere bağlı. Bence üstüne biraz daha para ekleyip kafana göre bir pc toplaman.

hoca33 2 bunu beğendi.
  3. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    Size uyarı yapanların dedikleri olabilir siz eğer ikinci el bilgisayar almayı düşünüyorsanız aldığınız yerden satan kişinin ve pc sahibinin bilgilerini alın verdikleri belgeye şu ibareyi koysunlar bilgisayarı kendi rızamız doğrultusunda bedelini peşin alarak sattım aldığınız belgede muhakkak aldığınız kişilerin kimlik dökümü olsun. İkinci husus aldığınız bilgisayarı siz biliyor musunuz bilmiyorum muhakkak hard format yaptırın bu format sizin bildiğiniz format biçimi değil disk yeniden fabrika ayarlarına döndürülüyor yalnız eğer disk büyükse bazen 1 gün bazen 2 gün sürebilir bunu yaparken kesinlikle elektrik kesintisi olmaması lazım yoksa disk tamamen gider bir daha açılmaz ben o kadar bekleyemem diyorsanız sıfır disk alırsın yola devam edersin kolay gelsin.

Önemli ilave:
    İkinci el bilgisayarda tedbirini alırsan sorunla karşılaşmazsın. Yukarı da belirttim muhakkak yukarıdaki önlemleri uygulamaya çalış en önemlisi satan kişi toplama bilgisayar satıyorsa veya faturalı fark etmez muhakkak yazışmada bilgisayarın ( Mac) adresini yazdırmayı unutma yazılan adresin karşısını bu mac adresi bu bilgisayara aittir diye yazsın adresin karsını imzalasın.
    Mac adresi nasıl alınır videosu:
    https://www.youtube.com/watch?v=QLsi1nrDgH8

Son düzenleme: 4 Eylül 2019
    Razor3214 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  4. endum55

endum55
    Plaka

26
    169
    69
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Güvenilir bir yer-kişiyse alınır. Adama da dediklerin dışında bir şey çıkarsa geri getiririm dersin, malına güveniyorsa tamam der.

hoca33 2 bunu beğendi.
  5. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    İkinci el aldığın pc seni ne kadar götürebilecek onu da düşün, para parça böyle verene kadar sıfır alman daha mantıklı hem garantili kullanırsın.

xuey-s ve hoca33 2 bunu beğendi.
  6. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    doğrudur hard formatı biz kendimiz yapabiliyormuyuz bilgisayarcı şart mı?

abi inan çok pahalı bütçeme göre

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Eylül 2019
    38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  7. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    2. El pc yi ne zaman kullan derim, benim gibi pc başkasından ücretsiz gelirse :)(bilgisayar mühendisi çocukluk arkadaşım 2-3 kasa dan bir tane adam etti vermişti.)Ama artık yenisi şart bakalım bende dizmeyi düşünüyorum

KadirhaNÖzer, hoca33 2 ve EmreG bunu beğendi.
  8. endum55

endum55
    Plaka

26
    169
    69
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Masaüstü düşünüyorsan ve çok aciliyeti yoksa yavaş yavaş toplarsın aslında, hem her şeyi kendin alacağından iyice hakim olursun. Hazır masaüstü alınmaz hiçbir şekilde

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  9. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    . Hazır masaüstü niye alınmasın?

10. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

Kimsenin güvenilir olup olmadığını bilemezsin. Bence alınmaz ama almak istersen de aşağıda belirteceğim şeyleri iste.
    • Fatura ve Garanti belgesi
    • Ürünün sağlam çalıştığına dair bir video ve ekran görüntüsü

Muro34 ve hoca33 2 bunu beğendi.