1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel TruckersMP'nin Unrealiable Connection Hatasına Cevabı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Spinex tarafından 13 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

1. MertGULBIL

MertGULBIL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

87
    33
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dün gece TMP ekibine bi ticket atmıştım unrealiable connection hatası yüzünden ve gelen cevaba bakarmısınız çok saçma geldi 2015 ten beri mp oynamaktayım ilk defa başıma gelmeye başladı

Kullandığın İnternet Servis Sağlayıcısının TruckersMP Sunucularıyla olan veri iletişimi yeterli olmadığından dolayı paket kaybı yaşıyorsun ve sunucudan atılıyorsun. Bu durumda senin yapabileceğin 2 yol var.

1. OYUN DIŞI YAPABİLECEKLERİN:

> Modeminizi resetleyin.
    > MP'yi yüklemek veya indirmekle aynı anda oynamaktan kaçının.
    > Windows Güncellemelerini aynı anda yapmaktan kaçının.
    > Ağınıza aynı anda çok fazla kullanıcı veya cihaz eklemekten kaçının.
    > Akış servislerini aynı anda kullanmaktan kaçının.
    > Güvenlik duvarı ayarlarınızı yönlendiricinize / anahtarınıza kontrol edin.
    > Bulunduğunuz yere en yakın sunucuları kullanın.
    > ISS'nizle (İnternet Servis Sağlayıcı) konuşmaya çalışın ve bir çözüm bulup bulamayacağınıza bakın. ISS'nize Hızlı yol veya Interleave gibi İnternet profillerini destekleyip desteklemediklerini sorun ve Interleave'yi isteyin. Interleave ping'inizi yükseltecek ancak ISS'niz tarafından daha fazla paket kontrolü yapacak.

2. OYUN İÇİ YAPABİLECEKLERİN:

> Mümkün olduğunca garajdan garaja ışınlanmayın.
    > Zorunlu olmadığı sürece F7 ile servise gitmeyin.
    > Zorunlu olmadığı sürece hızlı kayıt ve ya otomatik kayıta dönmeyin.
    > Çok Oyunculu'dan çıkış yapacaksan sakin ve sessiz şehirlerde çıkmaya çalışın.

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yani sen bu oyunu oynama diyor :D
    Bu nasıl cevap :)

3. balci158

balci158
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    100
    69
    75
    TruckersMP Profili
    aga ben özellikle bunun için bikaç deneme yapmıştım bi ara.
    Deneme 1
    oyunu açtığın yerde kalabalık yerdeysen internet ağını diğer oyuncuları yüklemek için kullanıyor, herkesi aynı anda yüklediği için işlemci zorlanıyor ve haliyle drop giriyor. e drop girdiğinde pc binevi durduğu için veri alıp göndermiyor. bunu da tmp sunucuları "bu adamda veri kaybı var. diğer oyunculara çarpmış gibi gözükebilir." diyip oyundan kickliyor.
    Deneme 2
    oyunda ilerlerken aniden kalabalık biyere girersen de aynı olay oluyor.
    Sonuç
    aga sonuç olarak drop yediğin anda kickliyor. 2080ti SLI & i7 8800k & 32gb ddr4 ramin yoksa oynama diyor tmp bey :@

4. MertGULBIL

MertGULBIL
    Plaka

87
    33
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Evet çok doğru oyuncu kaybetmek için yapıyolar günümüz şartlarındada herkeste 2080ti var zaten :D

sametcakr5734 bunu beğendi.
  5. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Eğer save duisburg da ise yüklemesi için dua ediyorum

balci158 bunu beğendi.
  6. MertGULBIL

MertGULBIL
    Plaka

87
    33
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aynen öyle eskiden can atardık sürekli girmek için şimdi hiç tadı tuzu kalmadı

7. TeksasliPanda

TeksasliPanda
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

23
    65
    10
    60
    DAF
    TruckersMP Profili
    arkadaşlar 3 yıldır ets2ye sahibim fakat dsmart kullanıcısı olduğum için bir türlü eu2 serverına girip oyun oynayamaz oldum bıktım artık hep eu3 de takıldım şimdi de sim1 de unreliable connection hatası aldığım için 1 saniye bile bağlı kalamıyorum servera 3 yılın sonucunda çözümünü buldum 3 gündür pc başından kalkamıyorum özlemimden dolayı sabahtan akşama kadar bi duisburg calais bi calais duisburg :D her neyse çözüm olarak kendimce bulduğum olayı anlatıyorum ilk başta betternet isimli vpni full sürümlü indiriyorsunuz site farketmez daha sonra pc açıldığında steam'in kendi netinizle bağlanılmasını bekleyin steam açıldıktan sonra betterneti yönetici olarak açın ve connect diyin gerisini normal truckersmpye giriyormuşçasına girin ve tadını çıkarın bazen ping 750 diyip atabiliyor disconnected diyip tekrardan connect dedikten sonra en baştan truckersmpye girmeyi deneyin umarım herkes girip rahatça oynayabilir oyuncu listesinde 250 ms olarak gözüksede netiniz laglı felan değilsiniz ncz olacağınızı hiç sanmıyorum 3 gündür ban yemedim tadını çıkarıyorum bir sorun olursa burdayım çözmeye çalışırız bilmeyen giremeyen ne kadar arkadaş varsa sizlerde bu çözümü dile getirerek bayram günü biraz da olsa hayır duası alalım ee kiminin parası kiminin hayır duası teşekkürler...

8. TruckermanTV

TruckermanTV

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Benim PC max 100 kişi kaldırıyor daha üstü oldummu fatal error veriyor veya kickliyor. Eskiden calais-duisburg yapardık artık o da yok. Duisburg'un yanına yaklaştımmı oyun gg

9. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    200
    mutemelen sen cgn ip kullanıyorsun tipik dsmart sorunu ayrıca 250ms sana laglı olmayabilir ama diğerlerine oluyor, modemine gir ip adresine bak sonra ipadresim ne gibi sitelerden adresine tekrar bak eğer farklılık varsa cgn kullanıyorsundur ara seni normal dinamik ip'ye alsınlar sözleşmen yoksa kapatmakla tehdit et.

sorunun nedeni iss paket kaybı, bende de bazen oluyor özellikle oyuna Calais'te başlarsam.