1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Telefon Ekranındaki System Hatası

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve DaNgEr900 tarafından 11 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.257
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    SORUN: Merhabalar eski bir telefon var vodafone smrat style 7 (VFD 600) arkadaşlar birkaç hafta önce telefona play storeden bir uygulama indirdim sonradan telefonun şarjı bitti ve telefon bir daha açılmaz oldu telefoncuya götürdüm (Küçük bir şehirdeyim düzgün bir telefoncu yok) adam başından atarmış gibi boşver bunu tamir etmek için bir telefon parası verirsin dedi.Ben play storeden indirdiğim uygulamanın telefona virüs bulaştırdığını düşünüyorum şimdi düşünürsünüz play storeden virüs mü bulaşır be? Ama telefonun ekranında durmadan hiiç gitmeyen ''Maalesef .com.android.systemiu durdu.'' Hatası alıyorum internette kaç yerde araştırdım çözümünü bulamadım acaba bilgisayardan telefona virüs taraması yaptırabilirmiyim yada sadece usb kablo ile virüsleri silebilir miyim? Yada bu telefonun artık ömrü kalmadı mı? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkkürler...

ÇÖZÜM :
    (Bu yöntem telefonunuzdaki tüm verileri siler!)
    Şu linkte :https://www.ztedevices.com/en/support/detail?id=F163511FCCE8488B95B45257EEF63E75
    2 adet indirilebilir dosya var .Birisi kılavuz diğeri sistem dosyası 1,7 Gb olan . Bunu indiriyoruz ve açıp içerisindeki update.zip dosyasını bulup hafıza kartına atıyoruz . Kılavuzdaki yazıya göre ;
    -Şarj %40'ın üzerinde olmalı (ben yaparken %38'di fakat şarja takılıydı)
    -Sim kartı takılı "olmamalı"
    Daha sonra telefon kapalıyken ses açma , kapama ve güç tuşlarına basılı tutarak recovery moda giriyoruz . Orada "Update from SD card" kısmına gelip seçiyoruz ve buradan da update.zip'i seçiyoruz . Sonra kurulum başlıyor .5-10 dk sonra bitiyor . Daha sonra "wipe data/factory reset" seçeneğini seçip formatlıyoruz ve en son "reboot system now" seçeneğiyle telefonu açıp normal kurulumu yapıyoruz . Bu kadar. Bende herhangi bir sorun olmadı ben rehberdekini anlattım . Herhangi bir sorumluluk kabulüm değildir :)

Son düzenleme: 12 Ağustos 2019
  2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    "com.android.systemiu" sistem arayüzünün çalışmadığını anlatıyor. Eğer boot menüsüne girebilirsen, /cache ve /data yollarını formatlayarak telefonu fabrika ayarlarına döndürürsün. Çözüm olmazsa, telefonun rom dosyası varsa kendin bilgisayardan yüklemesini yapmayı deneyebilirsin. Rom dosyası vardır muhtemelen ve bu telefonlar sadece ismi değiştirilip üretilir (sendeki vfd 600 iken hindistanda abc 300 gibi bir şeydir mesela). O rom dosyasına ulaşman en son çözüm. Öncesinde dediğim gibi boot menüsüne ulaşmaya çalış. Mesela ses açma tuşu + ortada varsa ana ekrana atma tuşu + telefonu açma tuşu gibi.

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  3. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.257
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    İşin kötü tarafı telefona hard reset atmaya çalıştım telefon format menüsünde takılı kaldı hiçbir şey yapamıyorum

4. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
  5. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.257
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu olayı bilgisayardan yapıyoruz değil mi?

ben bu olayı bilgisayardan yaptım ama sıkıntı ne bilmiyorum 20170914091016905 adlı bir rar dosyası çıktı içinde update.zip adlı rar dosyası vardı ne yapacağımı anlayamadım daha açık yazar mısınız? Recovery dosyasına girdiğimde apply update from sdcard adlı bir dosya çıkmamakta.

Anlattığınız kısımda ismi değiştirip update.zip yapın demişsiniz o kısım yanlış . İndirdiğimiz dosyanın içinde update.zip adında zaten bir dosya var onu atmamız gerekiyor telefona . Onu atıp update ettim şu anda açıldı ve sorunsuz çalışıyor telefon . İlgilendiğiniz için teşekkürler .

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Ağustos 2019
    ssv4x ve Razor3214 bunu beğendi.
  6. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    Evet hocam dediğiniz gibiymiş hatam için kusura bakmayın, işinizi gördüğüne sevindim. :)

DaNgEr900 bunu beğendi.
  7. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.257
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yok önemli değil bana o kadar çok yardımcı oldunuz ki anlatamam teşekkürler

ssv4x bunu beğendi.
  8. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    Ne demek hocam rica ederim, iyi akşamlar :)

DaNgEr900 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.