1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Bilgisayar almayı planlıyorum

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve EmreG tarafından 4 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

1. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    pc almak istiyorum ama nasil bi sey alacagim hakkinda pek bi fikrim yok izoly fiyatina gore efsane gibi geliyor kullanan var mi ? Sizce alinmaz demelerinin nedeni ne?

2. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

TurboX, İzoly gibi bilgisayar markalarından uzak durmalısın. Toplama bilgisayar almak, günümüze göre en iyi tercih olacaktır.

UlasCaNN, EmreG ve Challenger (06) bunu beğendi.
  3. Sukru Yz

Sukru Yz
    Plaka

602
    2.576
    270
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    O markaların kasalarının içindeki cihazların hepsi en eski nesillerden kalmadır. Dışardan güzel gözüküp kandırırlar fakat içerden kötüdürler. Bu şey "BMW"ye "Tofaş" motoru takmaktan farksızdır.

Son düzenleme: 4 Temmuz 2019
  4. Vueenx

Vueenx
    Plaka

1.517
    1.108
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    İzoly,turbox m.ö üretilmiş i7 ve i5 i3 kullanıyorlar onları almak yerine bütçeni söylersen ilgili arkadaşlar yardım edebilir.

5. Nemesis306

Nemesis306
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bana I*oly ya da T*rboX'in konusunu sakın açma. @Vueenx'in dediği gibi o Intel Core işlemcilerinin ilk nesillerini koyuyorlar. Özellikle i7 olanları çok rağbet görüyor. Teknolojiden zerre anlamayan ama i7'den bir iki laf duymuş insanlar da "oooo 2 bin lira üstüne i7 işlemcili, hemen almalıyım" diyorlar ve sonuç; en basit oyunları açamıyor. Aman diyeyim sakın o markalardan alışveriş yapma. Git bilgisayar topla. Ya da hazır bilgisayar al.

Masaüstü alacaksan Casper almalısın bence. Herkes sıkıntılı olduğunu söylüyor ama bende taş gibi çalışıyor nedense. Dell de olur. O bayağı tecrübeli bir bilgisayar üreticisidir. En azından sıkıntı çıkarmıyor. Dizüstü almak istersen Asus, HP, Acer gibi markalardan alabilirsin.

UlasCaNN ve FRANSMAAS bunu beğendi.
  6. Vueenx

Vueenx
    Plaka

1.517
    1.108
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Casper tavsiye etmem neden diye sorarsan dengesiz sistem yapıyorlar ve kötü psu kullanıyorlar i7 6700k gibi yüksek bir işlemciye gtx 750 ti ekran kartlı sistem vardı fiyattan kısmak için ekran kartını en dibe çekmişler.

7. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yukarıdaki cevapları toplarsak, bence de herhangi bir marka olarak masaüstü alma. Bütçeni söyle, sana burada bir liste çıkarırlar, onu toplat.

Dizüstü ise bir kere SSD kendinden olan (ya da soradan kendim takarım dediğin) model olsun, W10 kurulu sistemde 5400 rpm hdd çile. Ram en kötü 8 gb olmalı. Marka olarak Asus ve HP önerebilirim. Lenovo da iyi, kendim kullanıyorum ama bunda kronik (internette gördüm) hdd tıkırtı sesi (arada bir klik yapıyor, zamanla fark ediliyor) ve fan ses (en temiz halinde bile ses yapıyor az da olsa) sorunlarıyla üst klavye panelinde hafif bir elektrikleme (hafiften çarpıyor) olayı var. Arkadaşımda AMD Acer vardı, sürekli kapanıyordu. Bu olay yıllar önceydi, ama Acer laptop almama fikri oluşturdu bende. Kısaca laptop alırken kronik problemlerini araştır önce.

8. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Tamam parcalar baya eski onu biliyorum 800 tl ye 6 gb ramli pc var oyun testi videosunu izledim fena degildi

9. nameless23

nameless23

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    800₺'ye aldığın bir bilgisayardan hiçbir medet umulmamalı. 6GB ram dediğine göre o ramler DDR4 değil, DDR3. Yani anakartı da DDR3 destekli anakart. Yani o PC minimum 4 senelik. 4 senelik bir bilgisayarla -hele ki 800₺ olan bir bilgisayarla- ETS2'yi bile 60FPS oynayamazsın. Zaten parçaları sıfır bulma imkanın çok düşük. 2. el olanını da bulurken dolandırılma ihtimalin de var.

Razor3214 bunu beğendi.
  10. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    bende zaten 800tl ye pcden hayir olmayacagini biliyorum evet dedigin gibi ddr3 butcem daha fazla ama dikkatimi cekti eger videodaki gibi ise alip kullabmaya deger diye düşündüm