1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Sınıftaki akuacılara karşı önlemler ve tavsiyeler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve tralonewolf tarafından 10 Ekim 2018 başlatılmıştır.

1. Steal

Steal
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

579
    337
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    169 50kg :(

2. nameless23

nameless23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Birkaç tane zırtapoz yüzünden ben neden okulumdan oluyorum? Gitsin onlar okul değiştirsin

ahmet91 bunu beğendi.
  3. tralonewolf

tralonewolf
    Plaka

25
    474
    103
    145
    Scania
    TruckersMP Profili
    kimse bu akuacılar yüüznden okul deişmesin okul müdürüne söyleyin aklıllarını alsın yada beyler emanetle gezicez başka care yok

ahmet91 bunu beğendi.
  4. daimy2017

daimy2017
    Kayıtlı Kullanıcı

47
    92
    38
    15
    güzel muhabbet zevkle okudum

tralonewolf ve kaan0664 bunu beğendi.
  5. Nemesis306

Nemesis306
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben de 8'e gidiyorum, bizim sınıftakiler birbirleriyle kavgaya girseler ağız burun kalmaz o derecede güçlüler. Ama çok pısırık oldukları için laf atmaktan beni sinir etmekten ellerinden bir şey gelmiyor :D

6. serkant

serkant
    Plaka

22
    412
    319
    200
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Güzel boş yapmışlar. Nefretle okudum.

Onlar üşümüş olabilir, kapatın. Ne olacak?

Gerçekten yazık şu ülkenin düştüğü hale. Böyle bir gençlik gerçeği var. Akuacı nedir hem? Millet size sataşırsa bırakın, gidin öğretmene müdüre. Olmazsa sınıf değiştirin. Muhattap olmayın. Bu kadar basit.

Kavga etmeyin, okuyun! Cahil olmayın!

Mevlana'nın Beri Gel şiirini de buraya bırakayım.

Beri gel, daha beri, daha beri.
    Bu yol vuruculuk nereye dek böyle?
    Bu hır gür, bu savaş nereye dek?
    Sen bensin işte, ben senim işte.

Ne diye bu direnme böyle, ne diye?
    Ne diye aydınlıktan kaçar aydınlık, ne diye?
    Topumuz bir tek olgun kişiyiz, bir tek,
    Ne diye böyle şaşı olmuşuz, ne diye?

Zengin yoksulu hor görür, ne diye?
    Sağ soluna yan bakar, ne diye?
    İkisi de senin elin, ikiside,
    Peki, kutlu ne, kutsuz ne?

Topumuz bir tek inciyiz, bir tek.
    Başımız da tek, aklımız da tek.
    Ne diye iki görür olup kalmışız
    İki büklüm gökkubbenin altında, ne diye?

Sen habire gevele dur bakalım,
    Habire 'Usul boylu birlik çam ağacı' de,
    Sonu nereye varır bunun, nereye?

Şu beş duyudan, altı yönden
    Varını yoğunu birliğe çek, birliğe.
    Kendine gel, benlikten çık, uzak dur,
    İnsanlara katıl, insanlara,
    İnsanlarla bir ol.
    İnsanlarla bir oldun mu bir madensin, bir ulu deniz.
    Kendinde kaldın mı bir damlasın, bir dane.

Erkek arslan dilediğini yapar, dilediğini.
    Köpek köpekliğini ede durur, köpekliğini.
    Tertemiz can canlığını işler, canlığını.
    Beden de bedenliğini yapar, bedenliğini.

Ama sen canı da bir bil, bedeni de,
    Yalnız sayıda çoktur onlar, alabildiğine,
    Hani bademler gibi, bademler gibi.
    Ama hepsindeki yağ bir.

Dünyada nice diller var, nice diller,
    Ama hepsin de anlam bir.
    Sen kapları, testileri hele bir kır,
    Sular nasıl bir yol tutar, gider.
    Hele birliğe ulaş, hır gürü, savaşı bırak,
    Can nasıl koşar, bunu canlara iletir.

7. tralonewolf

tralonewolf
    Plaka

25
    474
    103
    145
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şahsen senin dier konulardada gördüm neye büyüklük bende kalsın

8. serkant

serkant
    Plaka

22
    412
    319
    200
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Aynı dili konuşmuyoruz bir kere. Önce Türkçeyi öğrenin!

9. Elijah

Elijah

25
    126
    39
    55
    TruckersMP Profili
    Olayın raconu bu değildir İzmir'in en belalı lisesinde okudum bizzat benim ağzımdan dinleyin örnek alın en iyi hayatta kalma yöntemini söylüyorum.
    Öncelikle kavgadan olabildiğince kaçacaksınız annenize, babanıza, allahınıza, kitabınıza sövseler bile gülüp geçeceksiniz o adam bunları söylerek sizden hiç bir şey almadı bir tarafınız eksilmedi o yüzden s.. edip geçeceksiniz.

Ha olay illa ki patlayacak gibi geliyor size kaçacak yeriniz olmadığını düşünüyorsunuz artık yetkililerden yardım isteyeceksiniz. Öğretmenler ardından müdür bu 2 faktör de işi çözemiyorsa ailenize açacaksınız konuyu müdür yardımcı olmadı vb zaten bunları duyan aileniz gelip müdürün ebesine hallenicektir burada sinirlenen müdür de size bulaşan çocuklardan çıkaracak sinirini sorun genellikle burada çözülüyor zaten.

Ha illa ki olay patlak verdi adam size saldırıyor yapacak bir şey yok vurabildiğin en sağlam yumruğu en iyi savunmanı yapacaksın.

Dışarıda yakalama olayı falan düşünüyorsanız hocalardan yardım isteyin okul dışına çıkmayın ailenizi arayın çok ileri ise açın video kaydını adamları suç üstü yapmaya çalışın tehdit altında olduğunuzu video da açıkça göstermeye çalışın hatta yapabiliyorsanız adamın üzerine yürüyün durduk yere size saldırmaya çalıştığını videoya alın adli makamlarda onun işini hallederler zaten.

İlk yazdıklarım size küfür etse bile karşılık vermeyin dediğim kısmı yanlış anlamayın çok karşılık vermez dişinizi göstermezseniz bu adam pısırık bunu gömelim derler direk kavga çıkar gerektiği yerde biraz dişinizi de gösterin.

Bir teselli gibi bir şey istersen de anlatayım benim okuduğum lisede bana bulaşanlar 10-20 kişi bahçede birbirine girenler sen çıkışta bittin sınavda kopya vermedim diye bana saldıran elemanların %90 şuan sanayi de a101 bim de asgari ücretle hayatta kalmaya çalışıyorlar. Ben ise o geri zekalılara uymayıp adam gibi derslerimi çalıştığım için ege elektrik mühendisliğinde düzgün beynini kullanan insanlar arasındayım şimdi.

O yaşlarda bir bok sanıyor bu tipler kendini 10 kişi topladım seni dövücem benim arkam var koç triplerine giriyor şimdi görüyorum o tipleri gerçek hayatta survivor yaşıyor adamlar açlıktan ölmemek için tabi beyin yok okumadılar liseden sonra bıraktılar okulu hep.

Son düzenleme: 12 Ekim 2018
    serkant ve kaan0664 bunu beğendi.
  10. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    vallaha reis çok doğru söylemişsin ayrıntısını güzel anlatmışsın bende böyle tecrübeleri çok deneyimledim kavga çözüm değil. adamlar zaten çakal belliki arkası var, Böyle tiplerin inan bana okulun müdür yardımıcısıyla aile ilişkisi, akraba ilişkisi olduğuna bile şahit oldum. sınıftan bir çocuğun şımarıklığından dolayı müdür yardımcısına gittim olayı anlattım kadın bana ne dedi dersin ''o öyle bir şey yapmaz ama ben yinede konuşurum'' dedi. konuştu bu seferde o çakal tip bana yine musallat oldu ben o kişiyle olayı konuşarak çözmeye çalıştım bu seferde sen haksızssın der gibi laflar davranışlar sergiledi. artık bende veliye dedim aradım böyle mevzu var gelin dedim geldiler anneme demiş ki müdür yardımcısı ''oğlunuz şizofren hayal görüyor'' demiş inan bana hayatımda yaşadığım en komik olaydı çok güldüm. Korunurda dedim bu kadar olmaz dedim anneme. en son çağre müdüre gittik müdür mevzuyu iki dakikada çözdü. müdür çocuğa bir ayar vermiş çocuk bi daha suratıma bakmaya cesaret etmedi :D. yani bu mevzuları böyle çözmek en mantıklısı yoksa işin içinde rezilde olmak var vezirde olmak var kavga eder dayak atar güzelce döver sonrada arkasıda gelip size bişey yapamazssa herkes size vezir diyecektir tam tersi olursa rezil olacaksınızdır ondan dolayı bence hiç riske atmayın mevzuyu müdüre veliye taşıyın sorun ortadan kalkacaktır kalkmazssada ortamı değiştirin gitsin uğraşmayın hiç değmez.