1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Leptop internet yavaşlama sorunu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreM tarafından 11 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

1. Shourte

Shourte
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

37
    157
    30
    105
    Renault
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar selam geçen hafta leptobun kapağını kapatırken arka taraftan bir şey kırılmış gibi bir ses geldi baktığımda ise leptopun hareket etmesini sağlayan demirin ve onla birlikte bir kablonun dışarı çıktığını gördüm
    wifi ile ilgili birşeydi herhalde çünkü leptop interneti görmüyordu bende gidip bir usb wirelles aldım pc win 8 ken
    internet hızlıydı fakat leptobu win 10 yapınca internet hızı baya düştü önerileriniz nelerdir

2. Paarthurnax

Paarthurnax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    O çıkan kablo wireless kartının kablosudur, bir siyah birde beyaz kablo olur. Eğer o öyle aniden çıktı ise wifi kartı da yanmış olabilir. Ben bi ara pcyi düşürdüğümde o kablolar çıkıp kartta yanmıştı. Herneyse onu yaptırmak sana kalmış. Yavaşlama sorununa gelirsek eğer win 10 a format atarak geçtiysen, internetle alakalı driverlardan birini yüklediğinde engel olmuş olabilir. Yeni pc aldığımda bir driver ı yüklediğimde bende aynı olayı yaşadım. Daha sonra pcyi tekrar sıfırlayıp o şüphelendiğim driverı da kurmadım ve sorun kalmadı. Normalde kaç mbit alman gerekiyor ve şimdi kaç mbit alıyorsun ?

3. Shourte

Shourte

37
    157
    30
    105
    Renault
    TruckersMP Profili
    pc format derken micrasoftun sitesinden bir uygulama indirip yaptım normalde 800kb/sn-1mb/sn arası alıyordum birde bundan olabilirmi torenten gta 5 indirdim 30 gb kadar normal hızlarda inerken 30 gb den sonra düştü acaba bu gta v mı birşey yaptı birde şuan 100kb/sn-300kb/sn arası değişiyor

4. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Adil kullanım noktası ( AKN) nı aşmış olabilir misin ? :)

5. Shourte

Shourte

37
    157
    30
    105
    Renault
    TruckersMP Profili
    olamam sanırım çünkütelefonumda hayla hızlı internet alıyorum birde akn kontrol etmeyi biliyorsan yazarmısın kontrol ediyim

6. Shourte

Shourte

37
    157
    30
    105
    Renault
    TruckersMP Profili
    şuan speedtest yaptım telefonumda 4.8 download 0,6 upload çıkarken pc de 2.9 download 0.5 upload çıktı

7. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Senin internetin normalde 1mb ile indirme yapıyorsan tahminimce 16 mbit. Sen bu internette 10-12 mbit çekersin anca. Akn düşüş kademelerini bu tabloda görebilirsin. https://bireysel.turktelekom.com.tr...ayfalar/adil-kullanim-noktasi-uygulamasi.aspx
    Orada göreceğin gibi Akn yi aştığında 16 mbitten 5 mbit e düşüyor. Dolayısıyla 300-400 kb ile indirme yapıyorsun. Seninde dediğinden anlaşılan akn yi aşmışsın.

Pc de arka planda başka bir indirme olmadığından emin misin ?. Ayrıca kullandığın wifi alıcının gücündende kaynaklanabilir. Daha önce akn aşılmadığı için hız normal geldi ve wifi alıcının iyi çekip çekmediğini anlayamadın muhtemelen.

8. Shourte

Shourte

37
    157
    30
    105
    Renault
    TruckersMP Profili
    yapacak birşey yok sanırım birazdaha bekliyecem akn yenilensin onlada düzelmesse sıfırlarım pcyi artık yardımın için sağol

9. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Rica ederim. Wifi kartının kablosunu da youtube dan laptop unun markasıyla aratarak söküm videolarıyla kendin yaparsın istersen. Eğer çalışmazsa yanmış demektir. Bu durumda wifi kartını değiştirirsin.