1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Akk Kaldırma

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Orhan Seyran tarafından 22 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Orhan Seyran

Orhan Seyran
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

26
    58
    23
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar internetinizin orjinal hızı ney ise burda anlatacaklarım sayesinde rahatlıkla o hızla indirme yapabileceksiniz lakin torrent'lerde net hızınızın yarısında indirme yapıyor bunu çözebilmiş değil henüz bulan arkadaş ama çözünce burada paylaşacağım.!

Gelelim çözüme.
    Arkadaşlar işin sırrı modemde bitiyor.Her modemde bulunan bir açık.Şirketler sattıkları her modeme bir MTU ve MSS ayarı editliyorlar.Bu ayarlar yüzünden bizlere belli sınırlar geliyor.8 mbtlik neti olan adamın Editlenmesi farklı 20 lik adamınki farklı tabi.Hepsini tek tek gösterceğim.

Konu alıntı bunuda belirtmiş oluyum bu açığı keşfeden arkadaş çok güzel bir şekilde anlatmış ayrıntılarıyla konuyu açmadan 10 dkka önce forumda dolanırken Cod Black Ops 2 Multi ve Dlc paketini gördüm indireyim dedim.O da az uz değil 9 Gb neredeyse benim nette 20 KB indiriyo kafayı yiğecektim en sonunda Google amca saolsun onun yardımıyla şans eseri denk geldi hemen yaptım olursa olur olmazsa eski ayarları yaparım diye düşündüm bi yaptım baktı direkt 600 le 400 Kb arasında gidip geliyor tabi o benim netimde olan sizin netinizin orjinal hızı nekadarsa onun yarısı kadar olacaktır Torrentlerde lakin İnternet Mengaer Downloadder de tam hızınızla indirme yapabiliyosunuz bununda bilgisini vereyim hiç bir kısıtlama olmadan rahat rahat girebilrsiniz neyse çözüm aşşağıdaki gibi arkadaşlar keşfeden arkadaş ne yazmışsa noktası virgülüne yazıyorum..

''2 Yıldan Beri Kullandıgım Modemde Bir Sorun Oldu Ttnetin Modemiydi. Yeni Modem Almak Zorunda Kaldım. Yeni Modemi Taktım Kurdum. Ve Bir Video Açayım Dedim. Alttaki çizginin Doluş Hızı Dikkatimi Çekti Ve SpeedTest Yaptım 16 mbit Hızım Vardı Şaşırdım Tabiki Film Felan İndirdim.
    • Yaklaşık Bir Saat Sonra Hızım 1 Mbite Düştü.
    • Ve Anladımki Kesinlikle Ttnet Veya Diğer Şirketler Modemin Ayarlarına Göre Hız Kısıtlama Yapıyorlar
    • Bunu Üzerine Modemin Ayarlarını Kurcaladım Yaklaşık Bir Saat İçinde Bir Açık Keşfettim
    • TCP - MSS Ayarı Vardı Onları Kurcaldım Bir Yandanda Film İndiriyorum Tabiki En Fazla 150 Kb ile
    • Ayarları Değiştirdim Biraz 150 KB İndirme Hızım 400e Çıktı Birazdaha Oynadım 600..... 16 Mbit Hızım Olana Kadar Ve Doğru Değeri Bulana Kadar Değiştirdim. Ve Tabiki Buldum. 16 Mbit Hızım Var Şuan Ve Adil Kullanım Saçmalığı Bana İşlemiyor.
    • Bu Ayarlama Modemden Modeme Değişmektedir. Modeme Giriş Yapınız http://192.168.2.1/ http://192.168.1.1/http://Http://192.168.1.2 http://192.168.2.2/ Bunlardan Birisi Modeme Giriş yapacaktır. Arayüz ayarları - internet ayarları - ip ayarları gibi değişmektedir. Kurcalayarak Bulabilirsiniz.
    • Bu Ayarlamaları Değiştirirken Bir yandan İnternet Download Manager İle birşeyler İndirmede Olunuz
    • NOT: Ayarları Bulupta Yapamayan Arkadaslarıma Sesleniyorum Video Çekmek Amaclı internetimi 1 Mbite Düşürdüm Evet Biliyorum Çok Komik Ama Yaptım [​IMG] Sonrada Bilin Bakalım Ne oldu Evet yükseltemedim hızımı en sonunda modeme format atıp Yani Resetleyip Öyle Denedim Ve Çalıştı. Yani Ayarı Bulupta Yapamayan Arkadaslarım ilk Önce resetlesinler Modemi Sonra MTU ayarlarını Değiştirsinler. Ayriyyetten DNS Ayarlarınızı 8.8.8.8 - 8.8.4.4 Yapın.
    • Benim Mtu Ayarlarım 392
    • MTU DEĞERLERİ
    • Huvaie marka modemler için 392 450 315_____modeme giriş 192.168.1.1zyxell marka modemler için 600 ve 800_____ civarı modeme giriş 192.168.1.1
      airtes marka modemler için 205 300 400____ civarı modeme giriş 192.168.2.1
    • İNTERNETTE GEZEBILMEK İÇİN GEREKEN PROGRAM:http://buyur-indir.net/fbac1alah636.html
    • KULANIMI VIDEO:
    • ALİNTİDİR

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Aralık 2015
  2. Bomlife

Bomlife
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı
    Plaka

2.105
    1.965
    300
    Mercedes
    MTU olayı eskidendi, artık olmuyor.

Alper34 bunu beğendi.
  3. Orhan Seyran

Orhan Seyran
    Plaka

26
    58
    23
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben Şahit Oldum Şu anda Oluyor Bazı Modemlerde

4. common_xela

common_xela

46
    9
    0
    35
    TruckersMP Profili
  5. ByN34

ByN34

7
    0
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    aynen o olay daha olmuyor :D bi ara torrent de ise yarıyordu

6. haktanusta

haktanusta
    Plaka

22
    12
    0
    100
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben de artık olmuyor diye biliyorum.

7. BulleTradek

BulleTradek
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    bu eskiden vardı bunu yaptım pc çöktü ama internet kartı :D

FREIDMANN bunu beğendi.
  8. Slajeri

Slajeri
    Plaka

27
    43
    10
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    torrentten indirme yapaarsan mtunu 392 den başka bişey yapıp tutturursan net 3 mbitten yükseliyo 300 kb indiriyosan 1000 kb kadar çıkma şansı oluyo tabi nadiren oluyo

9. Netzwerk

Netzwerk
    Plaka

41
    10
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim eski AirTies modemimde oluyordu fakat internet hızını yükselttiğimizden ZyXEL modeme geçtim ve bunda olmuyor maalesef...

10. yunusdogan

yunusdogan
    Plaka

32
    22
    3
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili