1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Merak Ediyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HollyCombo tarafından 17 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. BolbieZ

BolbieZ
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

597
    747
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Beyler iyi akşamlar ben birşeyi çok merak ediyorum ve bu forumda büyük kişilerde olduğu için size sormak istedim mesela diyelim ki camcısınız ve birine 30 milyarlık iş yaptınız ama senet filan hiçbişey yok ama mesela ben onun para alması gerektiğini biliyorum tanıklarım var mesela o 30 milyarı alabilirmiyim yoksa o para gidermi alamazmıyım yaşım 16 bu arada yani merak ettiğim için soruyorum.

2. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    30 milyarlık bir iş yaptıysan zaten aldığın malzeme için yaptığın kişiye fatura kesmek zorundasın haliyle o parayı alırsın geç veya erken toplu yada taksit taksit :)

Umut Öz bunu beğendi.
  3. Kadastrocu

Kadastrocu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

29
    498
    114
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kanunlar açık ve net fatura noterden onaylı belge vs tarzında belge şart başka türlü alamazsın baktın olmadı adamı kaırırsın :D

Umut Öz bunu beğendi.
  4. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sen bir iş yapıyorsunuz SÖZLEŞME resmi evrak almıyorsun aferin
    adam vermek istemezse kanıtın yok soğuk su içebilirsin kardeşim :(

Umut Öz bunu beğendi.
  5. Winnie

Winnie

26
    14
    5
    70
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim de bildiğim resmi bir fatura, evrak ne bileyim ufak da olsa bir sözleşme olması lazım. Şahitle olmaz yani. Yerler o parayı

Umut Öz bunu beğendi.
  6. muhteva

muhteva
    Plaka

160
    86
    120
    MAN
    TruckersMP Profili
    Genellikle resmi sözleşme, fatura veya tutanak mahkeme safahatında istenir. Ancak istisnai durumlar vardır. Yani alacak-verecek konumunda olanlar karşılıklı sözlerine güvenerek iş yaparlar. Günümüzde de bu böyledir. Adli boyutta sözlü yapılan karşılıklı işler bazen tutanak mahiyetinde resmileşir. Tanıkların olması gayet iyi tezini güçlendirir. Kesinlikle o para alınamaz denilmesi yanlış, alınadabilir. Detaylı araştırmak lazım

Umut Öz bunu beğendi.
  7. Murat Efe

Murat Efe

27
    33
    6
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Su iç bence sözleşme kontrat vs şeyler yoksa arada sadece sözlü konusmadan ibaretse su iç o para gelmez gelmeye calışsada 3-5 bişey atar gerisini boşver'dirtir ne blym öyle şeyler olur ama senn elinde yeterli bi kanıt var ise parayı almadıgında şikayette buluna bilirsin

8. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    senet olması gerekir yoksa karşıdaki parayı vermek istemez ise eğer mahkemeye dava açamazssın paranı alamazssın haklıyken haksız konuma düşersin bu yüzden bırak 30.000 tl yi 30 tl bile olsa senetini keseceksin

9. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    200
    babanın oğlu bile olsa para işlerinde senet sözleşme vs yapacaksın.

Yasin 53 bunu beğendi.
  10. PoyraZTR

PoyraZTR
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    @Özgür59 dediği gibi senet yapmak zorundasın senet yapmadıysan, mahkemeye dahi gitsen elinde senet vs. olmadığı için alamazsın.