1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Düzgün Tır Parketmedemeyenler Bir Kaç Öneriler.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Oyunda bir çok kişi yükü park ederken zorlanıyor. Bende bu konuda nasıl kolayca tır park edilir onu anlatmaya çalışacağım. Bilenler zaten kolayca tır parketbiliyor. Fakat bilmeyen arkadaşlar için kolaylık olacak diye düşünüyorum.
    Şimdi tırı park ederken yapılan yanlışlardan bir tanesi geri geri tırı park ederken gaza çok basmanızdan tır düz konuma gelmiyor.
    Bu hata sizin kötü sürdüğünüzden değil sadece geri geri giderken gaza çok basmak yerine yavaş yavaş basarsanız tırın yönü hemen değişmez.
    Benim için kolaylık olduğundan tırı park ederken 2. kamerayı kullanarak park ediyorum.
    İlk önce tırı ve park edeceğim noktayı kamera açısı ile ayralıyorum. Sonra tırı geri geri giderken teker ayarını düz gittiğiniz yönün tersi kısımana çevirip yavaş yavaş gaza basarak ayarlamasını yapıyorum.
    Daha sonra ise tam istediğim şekilde olmuyorsa yukarıda anlattıklarımı tekararlıyorum.
    Unutumaası gereken en önemli şeylerden bir tanesi geri geri giderken fazla gaza basamamak bir de geri geri giderken kamare açısını iyi ayarlamak.
    Yukarıda anlattıklarımı videolu bir şekilde anlatmaya çalıştım videolu anlatımı da sizlerle paylaşmış olacağım.
    Anlattıklarımı sizlerde uyulamaya özen gösterirseniz park yerine geldiğinizde tırınızı kolay park edebilrsiniz.

Bu paylaşım tırını park etmede zorlanan arkadaşlar için açılmıştır. Usta şöförlere saygımız sonsuzdur.

Yararlı olması dileğimle...

CumaliBzdmr bunu beğendi.
  2. Teyyare Nazo

Teyyare Nazo
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    255
    399
    210
    Geri geri giderken sağ'a çevirince sol'a sol'a çevirince sağ'a gitmesine alışınca hızlı hızlı gelsenizde sorun olmuyor dedigime 1 hafta çalışın sizde güzelce istediginiz yere dorseyi bırakabilirsiniz.

3. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bir de geri geri gitmeye kalkınca bir kere gaza basınca yavaş yavaş başka basmadan gidiyor,sizde bilmiyorum oluyor mu,çok gaz vermeye gerek yok :)

4. Albos

Albos
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

40
    267
    166
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    aynen park ederken herkes zorlanyo:)

Beratisot bunu beğendi.
  5. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben bilmeyen arkadaşlar için bildiklerimi anlattım.

CumaliBzdmr bunu beğendi.
  6. AHMETUGBA

AHMETUGBA
    Plaka

676
    459
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    3. kamerayla park ediorum bende daha rahat gelior birde 1. kamera ile kafayı camdan cıkarıp geriye bakarak park ediorum :D

Teyyare Nazo bunu beğendi.
  7. Teyyare Nazo

Teyyare Nazo
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    255
    399
    210
    Tek degilmişim demek'ki bende kafayı çıkarıp park ediyorum gerçekci oluyor :)

AHMETUGBA bunu beğendi.
  8. Mikail T.

Mikail T.
    Plaka

26
    56
    18
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Pratik yapılması gereken bir konu.Ben de ilk başta park edemiyordum sonra 3.kamerayla park etmeye başladım şimdi sadece aynalarla park ediyorum.Arkadaşın dediği gibi gazı fazla vermemeye dikkat edin ve tırın,direksiyonu çevirdiğiniz yönün ters yönüne gideceğini unutmayın.

9. onureiz

onureiz
    Plaka

199
    66
    115
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Fazla gaz vermeyip birde tırın direksiyonu çevirdiğiniz yönün tersine gideceğini bildiğinizde olay tamam :)

10. 61Furkan61

61Furkan61
    Plaka

283
    268
    165
    MAN
    TruckersMP Profili
    klavyede park ederken zor oluyor gaz dengesi yok cunku ama logitech g27 kullaniyorsaniz cok daha kolay oluyor o zaman

FatihReiz bunu beğendi.