1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Logitech G29 Tam Tur Sorunu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve OsmanUsta tarafından 12 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. OsmanUsta

OsmanUsta
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

41
    7
    2
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar,
    ETS2'de direksiyonumla ilgili bir sorunumu çözemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    G29'un yazılımını yükledikten sonra oyunda ayarlarını yaptım ve her şey gayet güzel çalışıyor fakat direksiyonu çevirirken 180 dereceyi biraz geçince normalde tam senkron hareket eden çekicinin direksiyonu bir anda tam sol yada tam sağa (hangi yöne çeviriyorsam) dönüyor.
    Yazılımında 900 derce ayarlı ETS2 menüden de hassasiyetlere baktığımda bir sorun yok gibi görünüyor ama oyunda aniden tam tur çevirmiş gibi yapıyor bu da virajlarda sıkıntı yaratıyor.
    yazılımı silip bir daha yükledim bir şey değişmedi. Win7 kullanıyorum.
    Benzer bir sorunu yaşayan var mı diye İnternette ve forumda aradım ama bulamadım.
    Ben sorunun yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.
    Peki sizce hata nerede?

2. Ozan Ceylan

Ozan Ceylan
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.325
    7.768
    255
    ETS oynanış ayarlarını sıfırlayıp tekrar ayarlamayı deneyin.

OsmanUsta bunu beğendi.
  3. OsmanUsta

OsmanUsta

41
    7
    2
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Dün bu da aklıma geldi ama hepsini baştan ayarlamaya üşendiğim için yapmadım. Onu da deneyeyim. İlginç olan ayarlar ekranında hassasiyet çubuğu tam turu hissediyor sağa sola tam bastığımda, ama oyunda 185 derece sonrası klavyeden basmışım gibi oluyor.

4. Ozan Ceylan

Ozan Ceylan
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.325
    7.768
    255
    Ben bi save kullandığımda bi ara Dfgt ayarları bozulmuştu klavye ve oynanış ayarlarını varsayılan. Yaptım sonra tekrar kendime göre ayarladım düzeldi

5. OsmanUsta

OsmanUsta

41
    7
    2
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Akşam deneyip bilgilendirme yaparım. Teşekkür ederim arkadaş.

Ozan Ceylan bunu beğendi.
  6. syntax

syntax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Dün Windows 7 kurdum, Logitech Force Driving GT kullanıyorum direksiyonda sıkıntı oldu. Ayrıca en yüksek ayarda 90-110 FPS aldığım oyun Windows 7 de 45-70 FPS arası almaya başladım ve oyun aşırı kitleniyordu. Tır bildiğin 1 saniye donuyor devam ediyordu. Windows 10'a geri döndüm ve şuan çok akıcı bir şekilde oynuyorum. Direksiyon sorunum kalmadı.

7. OsmanUsta

OsmanUsta

41
    7
    2
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Açıkcası ben bu ihtimali düşünmek bile istemiyorum. Daha yeni format attım ve bir düzen kurdum :)
    yine de aklımın bir köşesinde bulunsun; teşekkürler.

8. OsmanUsta

OsmanUsta

41
    7
    2
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Dün akşam, sizin dediğiniz gibi ayarları varsayılanlara döndürüp tekrar düzenleme yaptım ve sorunum çözüldü.
    Tavsiye için çok teşekkür ediyorum.

Ozan Ceylan bunu beğendi.