1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Elimde Linux kurulu HardDisk var...

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve fwR4 tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. fwR4

fwR4
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

31
    34
    6
    35
    Scania
    Arkadaşlar, elimde 80 gb Linux Pardus kurulu harddisk var, şu an Windows 7 kullanıyorum.
    Windows kurulu harddiski çıkartıp yerine linux kurulu harddiski taksam donanınma herhangi bir hata olurmu diye korktum tabi, takayımmı takmayayımmı diye ikilemde kaldım.
    Sizce sorun oluşur mu?

2. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.255
    2.991
    200
    hayır donanıma zarar vermez, hatta win7'yi çıkartmadan linux'u direkt 2. hdd olarak takın daha rahat olur.

3. fwR4

fwR4

31
    34
    6
    35
    Scania
    cevap için teşekkürler bir kaç arkadaşa daha sormuştum hemen hemen aynı cevaplar.

4. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Linux yüklü harddisk ile windows 7 kurulu harddiski aynı anda çalıştırabilirsiniz. Sadece açılışta hangi işletim sistemi ile devam etmek istediğinizi sorar. Linux kullanmayı bilmiyorsanız ilk başlarda sıkıntı yaşayabilrsiniz. Pardüs Linux yerine Linux Mint'i kullanmanızıda öneririm. Görünümü windows gibidir. Linuxta takıldığınız yerlerde sorun yardımcı olayım.

5. spacefiles

spacefiles
    Plaka

39
    128
    50
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bir sorun olmaz linuxlarda grub denen ön yükleme bölümü vardır tabi bunu ayarlaman gerekir pardusta kolaydı grub düzenlemek genelde kolaydır .Windowsun ve linuxun yüklü olduğu bölümleri girerek ve 1. 2. sistem başlangıç seçimi vs vs ayarlar yapılınca olur evet cemsnbc ninde dediği gibi pardus tan daha az uğraştırır linux mint hatta en az uğraştıranı odur baya bir ie yarayacak programda sisteme entegredir :) sonrasında ubuntu open suse debian diye gider . mint in türkçe çeviri olayı daha az ama benimde tavsiyem olurdu .

6. fwR4

fwR4

31
    34
    6
    35
    Scania
    teşekkürler arkadaşlar :)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.