1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber Sürekli Olarak Oyun Donmalarına Karşı Rehber

Konusu 'ETS2:MP Rehberleri' forumundadır ve BluesAdam tarafından 27 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhabalar arkadaşlar,

Bir süredir oyunun sürekli olarak birkaç saniyelik donmalar yaşadığına dair açılan konular vardı. 1.22 versiyonuna güncellenen multiplayer modu ile oynarken ben de aynı hata ile karşılaştım. Tab menüsünü açtığımda fark ettiğim şey şu oldu, ne zaman tab menüsüne yeni bir araç eklense oyun birkaç saniyelik olarak takılıyordu.

Buna sebep olarak gördüğüm şey açıkçası Cabin Accesories DLC idi. Belki eşleştirilmeye çalışırken takılmalara sebep oluyor olabilir diye düşündüm, çünkü bu durum her çekicide olmuyor. Kimisi hiç takılmaya sebep olmadan geçip gidiyor, kimisi ne zaman listeye girse oyunu donduruyordu.

Ben de ne yaptım, tab menüsünden mod ayarlarına girip detaylıca inceledim, düşük doku kalitesi, kabin aksesuarı gibi diğer çekicileri etkileyen ayarları kapattım ve sorun %100 olarak çözüldü. Oyunda takılmaların kalkması ile birlikte daha yüksek ve tutarlı fps almaya başladım. Ayarları gösteren video ve resimlere aşağıdan ulaşabilirsiniz, üzerinde oynayıp test yaparak umarım tam olarak hangi ayarın bu soruna sebep olduğunu bulabilirsiniz. Umarım bilgiler işinize yarar.

Saygılar,
    BluesAdam

Genel Ayarlar:
    https://flic.kr/p/Cznyma

Grafik Ayarları:
    https://flic.kr/p/CznvFk

Mod Ayarları:
    https://flic.kr/p/Cx4BWq

Son düzenleme: 28 Aralık 2015
    AEmre35, x-tram89, BUZEL ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Scarface34

Scarface34
    Plaka

26
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
  3. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.399
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Elinize sağlık yararlı bir konu

4. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ciddi anlamda sorunun "kabin aksesuarlarını göster" ayarından kaynaklandığını düşünüyorum arkadaşlar. Muhtemelen kabin dlcsi kullanan çekiciler size çok yaklaştığında aksesuarları yüklemeye çalışırken oyun donuyor olabilir. Videoyu hazırladım bir sorun çıkmazsa yarın yüklemiş olurum.

Video eklendi arkadaşlar.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Aralık 2015
  5. TR | ADANALI01

TR | ADANALI01
    Plaka

192
    67
    150
    Scania
    Senin yaptığın ayarları yapınca adamın herşeyi tam gözüküyormu bazılarında görüyorum adamın lastikleri değişik gözüküyor öyle yapınca bizdedemi adamın lastikler gözükmeyecek.?

6. EmreBozkurt

EmreBozkurt
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    680
    1.028
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    cabin aksesuarlarinin isaretini kaldirin

7. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu ayarlar lastikleri etkilemiyor, yalnızca kabin aksesuarlarını etkiliyor.

TR | ADANALI01 bunu beğendi.
  8. TR | ADANALI01

TR | ADANALI01
    Plaka

192
    67
    150
    Scania
    Oyundaki herhangi bir kaliteyi bozuyormu?

9. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayır, aksine düşük detaylı çekici ayarını kapattığınızda daha yüksek detayda çekicileri görebiliyorsunuz. Ayrıca çekicilerin görülme uzaklığı da artıyor.

TR | ADANALI01 bunu beğendi.
  10. Scarface34

Scarface34
    Plaka

26
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Bu ayarlardan sonra oyunu daha çok sevmeye başladım. Birkaç gün bu ayarlarda oynadım. İlk günden durumu yazmayayım dedim. Gayet güzel gidiyor. Bendeki sorun tırların kafası sonradan geliyordu. Artık öyle bir olay kaç gündür olmuyor. Sanki aniden takılan tırlarda da bir azalma oldu. Şu anda ona da dikkat etmeye çalışıyorum.