1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Oyunda Diğer Oyuncular Gözükmüyor.

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve gunners tarafından 20 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. gunners

gunners
    Kayıtlı Kullanıcı

25
    8
    1
    0
    Oyuna girdiğimde online'ım herşey yolunda gibi gözüküyor fakat şöyle bir sıkıntı var örneğin rotterdamda 50 60 kişi var fakat ben oyunda 3 kişi 4 kişi görüyorum bu kişilerde belli bir süre hareket ediyor sonrasında onlarda donup kalıyor ve ben oyunda devam ediyorum
    Yani arkadaşlarım beni görüyor ben ise onları göremiyorum onları görmeden içlerinden geçiyor hayalet gibi dolanıyorum .

Not : Aynı zamanda Ats 'de yüklü ancak onda böyle bir problem yaşamıyorum.
    Öncedende ets'de böyle bir problem yaşamıyordum.

Bilgisayarda sorunu çözmek adına yaptığım bazı uygulamalar ;

-Framework kurmak istedim zaten güncel uyarısı aldım.
    -Euro Truck Simulator 2 yi ve Mptrucks'ı tekrar indirip kurdum.
    -Windows güvenlik duvarını kapattım
    -Avast antivirüs programımı devre dışı bıraktım.
    -Modemimi kapatıp açtım.
    -İnternet değerlerimi kontrol ettim gayet doğal oyun için 70-90 ms alıyordum zaten.
    - Kayıtlı profil dosyamı sildim yerine arkadaşımın oyunda sıkıntısız oynadığı profil dosyasını kurdum ancak sorun hala devam ediyor.

İşte görüntüler ;

Bu benim gördüğüm görüntü yani serverda 2 kişi var ve önümde kimse yok değilmi.

Buda arkadaşımın ekranından alınan görüntü , görüntüler aynı anda çekildi.
    O beni görüyor ben onu ve diğer oyuncuları göremiyorum .

En kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum bu sürede perma ban yemekte istemiyorum tüm foruma saygılar..

2. Bomlife

Bomlife
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı
    Plaka

2.105
    1.965
    300
    Mercedes
    Farklı bir modem bulabiliyorsan, onla tekrardan dene.

gunners bunu beğendi.
  3. gunners

gunners
    Kayıtlı Kullanıcı

25
    8
    1
    0
    Az önce kullandığım Airties 5453 Markalı yeni modemim yerine smile adsl'in eskiden verdiği yedek modemim D-Link2640 RU markalı modemi taktım
    sonuç yine değişmedi .

Dipnot : Kablolu bağlantı kullanıyorum ve internette bi sorun olduğunu düşünmüyorum.

4. Noxy

Noxy
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

24
    94
    18
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Böyle bir sorunu @KacaKTV olan ETS2MP admininin söylediğini hatırlıyorum hatta "ETS2MP Adminlik Nasıldır" serisinde söylemişti.

Oyuna birisi yeni girdiği ve tırının oyunda gözükmediği videoda açık bir şekilde belliydi bu durumu gören ve ban atmayan @KacaKTV oyun admini şöyle bir cümle kullandı (benim hatırladığım kadarı).

"Arkadaşımız oyuna girdiği için Harddisk hızı etrafta bulunan objeleri yüklemeye yetişemiyor ve ghosting diye hitab edilen bir durum meydana gelerek diğer oyuncuların içinden geçebiliyor bu tamamen oyun bugu diyor." ben bu kadarını hatırlıyorum eğer konuyu görürse daha detaylı bir açıklama yapabileceğini düşünüyorum.

Benim fikrim:
    - Çözüm olarak okuma/yazma hızı güzel olan hesaplı bir SSD alarak (HDD Değil) sorunu çözebilirsin.
    Bu arada tüm sunucularda mı ? aynı sorunu yaşıyorsun yoksa sadece tek bir sunucudamı ? bunuda açıklarsan sevinirim.

gunners bunu beğendi.
  5. gunners

gunners
    Kayıtlı Kullanıcı

25
    8
    1
    0

Öncelikle öneriniz için teşekkürler.
    -Diğer serverların hepsinde denedim HongKong sunucusunda problem olmadı ve arkadaşlarımı ilk defa görebildim.

-HDD kullanmıyorum 120 Gb SSD Mevcut.
    Söylediklerinizden şöyle bi yorum çıkardım madem sunucudaki doluluktan kaynaklanıyor
    US sunucusunda denedim 60-70 kişi var sorun devam ediyor.
    HK sunucusunda sorun yok 120 -150 kişi var.
    Eu1 300 kişi var sorun devam ediyor.
    Eu2 3000 bin kişi var sorun devam ediyor.

Şimdi doluluktan kaynaklansa Us serverında neden hata var bunu düşünmeden edemiyorum daha önceden de böyle bir sıkıntı yaşamıyordum zaten
    oyuna 2 ay sonra tekrar başladım bu sıkıntı nedeniyle keyif alıp oynayamıyorum.

Kısaca bilgisayarın özellikleri ;

-8 GB RAM
    -Nvidia GeForce GTX 960 Ekran kartı
    -120 GB SSD
    -Intel Core i7-6700 3.40 Ghz İşlemci.

6. Noxy

Noxy
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

24
    94
    18
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yorumumda sunucu kalabalıklığından kaynaklanıyor gibi bir cümle kullanmadım sadece bilgisayarınızın Harddisk yetersizliği olmuş olabileceğini söylemeye çalıştım.
    Ama eğer HK sunucusunda böyle bir sorun olmaması'da kafa karıştırmıyor değil :U
    Yani oyunda veya bilgisayarınızda bir sıkıntı olsaydı tüm sunucularda olması gerekiyordu ama HK sunucusunda sorun yokmuş.
    Sorununun cevabını bilemedim şimdi :) ama araştırma yaptıktan sonra cevap bulabilirsem PM olarak sana dönücem.

dgkn08 ve gunners bunu beğendi.
  7. ALONE_DARK

ALONE_DARK
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

929
    356
    135
    TruckersMP Profili
    Bu sorun ekseri d samart kullanıcılarında ve d-link modem kullananlarda oluyor. Bir arkadaş modemi değişip tplink ile bağlandığında sorun olmamıştı. Tplink modem ile deneme şansınız var ise deneyin. Diğer bir çözüm önerim Akıllı telefonun internetini kullanarak oyuna bağlanın yaşadığınız proglem orda olmuyor ise ve hizmet aldığınız firma d smart ise ve kurum değişme şansınız var ise değişin.

gunners bunu beğendi.
  8. brkhn5454

brkhn5454

42
    6
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bende de aynısı olmuştu sadece ilk girdiğim zaman oyuncular gözüküyor sonra hepsi donup kalıyordu istediğim kadar uzaklaşayım genede tab'dan çıkmıyordu . Çözüm araştırdım fakat bulamadım zaten kendi kendine çözüldü.

9. gunners

gunners
    Kayıtlı Kullanıcı

25
    8
    1
    0
    Sorun modemle bilgisayarla alakalı değilmiş. Az önce dediğiniz gibi telefonumun internetini yönlendirdim ve europa3 'e giriş yaptım.
    Hiçbir sıkıntı yok herkez beni görüyor bende herkezi görüyorum sorun internet servis sağlayıcım d-smartta ne yazıkki.

Peki ben şimdi ne yapmalıyım müşteri hizmetlerini arayıp nası bi yardım istiyeceğim nası bi yol izlemeliyim
    Sonuçta oraya gidip oynadığım oyunda böyle bi sıkıntı yaşıyorum desem bizden kaynaklanmıyor vs vs diye sıralıyacak yada oyun ile alakalı problemlerden biz sorunlu değiliz diyip işin içinden sıyrılacak.
    Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Ocak 2017
    ALONE_DARK bunu beğendi.
  10. ALONE_DARK

ALONE_DARK

929
    356
    135
    TruckersMP Profili
    Dediğin gibi cevap vericekler. Hemen test başlatıyorum efendim hatta kalın.. Hiç bir proglem yok dowloand hızınız vs olağan veri kaybınız yok. Siz diceksinizki yahu böyle sorun var başka bir hatla denediğimde giriyor! O da dicekki orası ile alakalı = ) Bu forumda sanırım 20 cıvarı kişi gördüm bu sorunu yaşayan hepsi arayı bu konuda şikayette bulunsa ilgilenmelerini sağlardı ama bir iki kişiyi geçiştiriceklerini düşünüyorum. Yinede en azından dikkat çekme adına arayıp şikayette bulunmanız iyi olur. Çözüm için yukarda belirttiğim bir öneriyi tekrar edeyim zira bu sorunu yaşayan bu forumdaki iki kişi tp-link modem ile denediğinde sorun olmamıştı!! Bunu referans olarak görüyor ve tp-link ile denemenizi öneriyorum Ondada sorun olur ise d samart servis sağlayıcının da çözüm sunacağını düşünmediğimden internet hizmetini farklı bir firmadan alın d smart ile yollarınızı ayırın..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Ocak 2017
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.