1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi Oyuncu nickleri ve TAG'ları / Uyarı - Hatırlatma

Konusu 'Duyurular / Haberler' forumundadır ve Greybeard tarafından 31 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Greybeard

Greybeard
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili
    Herkese selamlar,

Nazik bir konu hakkında hatırlatma ve ricada bulunmak için bu konuyu açtım.

Az önce bir oyuncunun, nick olarak "Allahu Akbar" kelimesini kullandığı için banlandığını okudum.

Öncelikle, Oyun Kuralları'na dikkat ederseniz hiçbir şekilde nick olarak "dini ve/veya siyasi, kışkırtıcı içerikli isim ve/veya slogan" kullanılamayacağı, TAG'larda bu tip kelimeler yer alamayacağı net şekilde belirtilmiştir.

Örnek vermek gerekirse, "Süleyman Demirel" yazmak da, "Ecevit" yazmak da, "Abdullah Çatlı" yazmak da, "Allahu Ekber" yazmak da aynı şekilde bu "kural" ile çeliştiği için perma ban sebebidir (nick değiştirilene kadar).

Öte yandan; ne yazık ki, kimi TruckersMP Takımı ve forum üyeleri "Allahu Akbar, IŞİD ve terör ile bağlantılı bir kelime olduğundan yasaktır, nasıl ki Facebook'a veya kapınıza yazamadığınız gibi, oyunda da yazamazsınız" gibi bir algıya sahipler(di).

Açıkçası, "Allahu Ekber" kelimesinin "Allah büyüktür"den başka anlam taşımadığını; sadece IŞİD veya terör örgütleri ile özdeşleştirilemeyeceğini, Facebook veya kapılara rahatlıkla yazılabildiğini/yazılabileceğini belirttim ve Türkiye'yi ziyaret etmelerini, aşağı yukarı her ev kapısında (karınca duası ile birlikte) yazdığını ifade ettim. Örnek olarak da; eğer yarın IŞİD, Toyota kamyonet yerine Volvo kullanmaya başlasa, Volvo IŞİD'le bağlantılıdır o yüzden yasaktır mı diyeceğiz ifadesini kullandım.

Şimdi, bu nazik bir konu olduğu için böyle uzun uzun yukarıdaki satırları kaleme aldım, çünkü ne yazık ki yıllardır süregelen mevcut "din siyaseti" yüzünden "Allahu Ekber" yazmak yasak deyince dinsizlikle suçlanabiliyorsunuz... Sizlerden ricam, lütfen,

Siyası İçerik (nickte veya oyunda siyaset içerik yasaktır) ve Politik Kullanıcı Adları (herhangi bir akıma mensup, ölmüş ya da en ufak bir siyasi oluşuma ya da tartışmaya sebep verebilecek kullanıcı adları) kullanma yasaklarını göz ardı etmemeniz.

Ola ki herhangi bir şekilde dini içerikli ban/kick/uyarı aldığınız durumlarda, admin veya diğer oyuncularla tartışmaya girmemenizi lütfen rica ederim.

Admin değil Support olsam da, (zaman zaman Türk oyuncuları da kanıt sunmak koşuluyla raporlasam da) mümkün olduğunca oyunla alakalı/alakasız tüm Türk arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum; sizlerden de aynı desteği görürsem çok sevinirim.

Herkese iyi oyunlar, şimdiden sevdiklerinizle birlikte iyi yıllar dilerim.

Yollarda görüşmek üzere!

Türk support SARAJ'dan alıntıdır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.