1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber Euro Truck Simulator 2 - Profil İsmini Değiştirmek

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve KaanBBulut tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. KaanBBulut

KaanBBulut
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

23
    385
    140
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar bugün sizlere ETS2 de profil ismimizi nasıl değiştirebileceğimizi göstereceğim.

Peki ne işimize yarayacak?

Böylelikle hazır indirdiğiniz profil dosyalarını kendi isminiz ile değiştirebilir veya örneğin önceden ''Kaan'' diye açtığınız ismi sonradan ''KaanBBulut''diye değiştirebilirsiniz.

İsterseniz hemen yapımına geçelim..

• Cheat Engine Programını indiriyoruz
    • Oyunumuza giriş yapıyoruz ve profilimizi seçiyoruz
    • Cheat Engine Programımıza giriş yapıyoruz
    • Programın hemen sol üst tarafında bilgisayar iconu bulunmaktadır bilgisayar iconuna tıklıyoruz
    • Euro Truck Simulator 2'yi seçiyoruz
    • ''Value Teype'' kısmının karşısı otomatik olarak ''4Bytes'' olacaktır onu ''String'' olarak değiştiyoruz
    • ''Value'' yazan yere BÜYÜK HARFLERLE profilin şuan ki ismini yazıyoruz
    • ''First Scan'' diyerek taratıyoruz
    • Sol tarafta çıkan sonuçları CTRL+ALT yardımı ile seçiyoruz (2 kere tıklayın alabilmek için)
    • Sağ alt çapraza doğru bakan kırmızı oka tıklıyoruz
    • Alt tarafta bulunan ''Value'' kısmındaki isimleri CTRL+ALT yardımı ile seçiyoruz
    • Şuan ki isme tıklıyoruz ve yeni olmasını istediğimiz ismi giriyoruz (Büyük Harflerle)
    • Ve daha sonra oyunumuzda harita vb. yerlere giriyoruz
    İYİ FORUMLAR :ets2mptr:​

Son düzenleme: 12 Haziran 2016
    UlasCaNN ve ERKAN61 bunu beğendi.
  2. Tayboa

Tayboa
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    157
    162
    180
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Kesin olmasını istiyorsanız bu uygulamayı indirdikten sonra profile.sii'yi SII_Decrypt'in üzerine sürükleyin ve kriptoyu çözün. Ardından profile.sii'yi not defteri ile açıp en alta inin orada profile_name satırını göreceksiniz. Tırnak içerisindeki kısmı istediğiniz şekilde değiştirip kaydedebilirsiniz.
    İkinci aşama olarak profile_name satırına yazdığınız adın hex biçimini Profiles klasörü içersinde bulunan profil klasörünün adına yazmanız gerekmektedir. Videolu anlatım aşağıdaki bağlantıdadır.

İlgili konu: https://forum.wotmp.com/konu/ats-ve-ets2-profil-adi-degistirme-kesin-cozum.18838/

Son düzenleme: 17 Aralık 2017
    UlasCaNN, AEmre35 ve nokta bunu beğendi.
  3. 2. Bir Yöntem
    Adım 1
    Euro Truck Simulator 2 kayıt formatını değiştireceğiz bunun için ilk önce, "Belgelerim/Euro Truck Simulator 2"
    konumuna gitmemiz gerek.
    Gittiğiniz yerde karşınıza çıkan "config.cfg" dosyasını açalım CTRL-F kısayolu ile "g_save_format" terimini aratalım.
    Arattığınız terimin yanında yazan "1" değerini "2" yapalım.
    Ardından oyunu başlatıp değiştireceğiniz profile giriş yapalım, ve oyunu kapatalım bu oyunu kayıt yapmasına neden olacak.
    İsim değiştirme aracı "Java"ya gerek duyar bu yüzden bilgisayarınızda java kurulu olması gerekmekte.
    Adım 2
    Belgelerim konumundaki "Euro Truck Simulator 2" dosyasına girip profiles klasöründen ismini değiştireceğiniz profil dosyasını "Masaüstü"ne kopyalalamanız gerekmekte.
    Adım 3
    Bu adım için bu dosyayı indirmeniz gerekmekte.
    Bu programı kullanmak oldukça basit masaüstüne kopyaladığımız klasörün içine programı çıkartalım.
    (Programı tüm dosyaları ile çıkartmayı unutmayın)
    Programı "textcov.jar" dosyası ile çalıştıralım ardından "Profile Name" kısmına yapmak istediğimiz ismi yazalım.
    (Türkçe karakterler kullanmamaya dikkat edelim)
    Alt kısımda çıkan değer verisini kopyaladığımız klasörün ismi olarak değiştirelim.
    Adım 4

Bu adım için bu dosyayı indirmeniz gerekmekte.
    Programı masaüstüne kopyaladığımız profil dosyasının içine çıkartalım.
    Ardından "profile.sii" adlı dosyayı çıkarttığımız "SII Decrypt " in üstüne sürükleyelim.
    Ardından "profile.sii" adlı dosyayı not defteri ile açıp "profile_name" değerini aratalım.
    Değerin karşısında profilinizin eski ismini göreceksiniz Türkçe karakter kullanmadan yapmak istediğimiz ismi yazalım. (Boşluklara ve : "" gibi işaretlere dikkat edelim)
    İşlemlerimiz tamamlandı masaüstündeki klasörümüzü Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/Profiles dizininin içine atalım. Oyuna girip test edelim eğer takıldığınız birşey varsa buradan sorabilirsiniz.
    Not: En kısa sürede video eklenecektir.
    Kaynak

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Temmuz 2017
    KaanBBulut, HellorD, bashkooV ve 1 kişi daha bunu beğendi.