1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel ETS2MP TAB Menüsü ve Report Sistemi hk.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve OkanK23 tarafından 21 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Oyuncuları Tab dan report ediyor musunuz?

1. Ediyorum.

2. Bütün hepsine tick koyup ediyorum.

3. Etmiyorum. İşe yaradığını sanmıyorum.

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. OkanK23

OkanK23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

350
    284
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herkese merhaba,
    1- Bildiğimiz gibi report etmek için delile ihtiyacımız var ve wotmp üzerinden yapılıyor. Oyun içinde TAB a basıp reportlamanın amacı nedir? Bu reportlar adminin ekranında görünüyor ama nereye ulaşıyor kim denetliyor? Kayıt altında tutuluyor mu?
    2- Bu menüden daha önce reportladığımız oyuncuyu tekrar reportlayamıyoruz. Already Reported alıyoruz. Bu mesajı almamıza rağmen reportlar admine ulaşıyor mu?
    3- Önceki soruya göre eğer 2.reportlar admine ulaşmıyorsa yani birini tek bir sefer reportlayabiliyorsak ikinci defa reportlayamamız çok saçma değil mi? Mesela adam ilk başta ramming den reportladık diyelim ama ikinci defa da başka bir sebepten report edeceğiz. Ama already reported alıyoruz bu nasıl olacak?
    4- 3. soruya ek olarak birini tek bir sefer reportlayabiliyorsak oradaki kutucukların hepsine tick koyup reportlamak caiz midir hocam?:D

xazxaz10 bunu beğendi.
  2. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kısaca sen oradan report ettiğinde admine bildiri gidiyor ve o bildiriyi gören admin report ettiğiniz kişinin idi sayesinde yanına ışınlanıp izliyor eğer report ettiğiniz kişinin hatasını yakalayabilirse yaptığı hatalar göz önüne alınarak kişiyi olay anında banlıyor. Tekrar report edememizin sebebi gereksiz birden fazla flood yapılmasını önlemek, kayıt olayına gelirsek öyle birşey yok dediğim gibi sadece olay anında admine bildirim amaçlı.

3. Seddoo

Seddoo
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Tabdaki report'un bi halta yaradığı yok, bunu neredeyse her videosunda kaçak kendi söylüyo zaten.. Son 1 senedir falan video çektiğim için trollerin hiç biri yaptığı saçmalıklardan kurtulamıyor, kaçıp gitseler bile.. Benim MP oynayan herkese tavsiyem dandik kalitede olsa bile video çekin..

4. Tolgahan Soylu

Tolgahan Soylu
    Plaka

26
    197
    80
    120
    DAF
    TruckersMP Profili
    Ben artık report atmayı kestim. Video çekiyorum her girdiğim de ve en az 4-5 reportluk adam var önceden videoları incelerdim nerede kaçıncı dakika da vs gibi kesip kısa video yapıp reportlardım. Reportlara bakmadıkları için suçlu olan bile artık gözümde suçsuzdur adam troll yapıyorsa dibine kadar yapsın önünü mü kesiyor kessin block mu atıyor atsın zaten hiç bir türlü yaptığı yanına kar kalmıyor diyebileceğimiz durum olmuyor ki yanına kar kalıyor yaptığı bari size yaparlarken akışına bırakın. :) çok güzel bir sistem yaptılar ets2 ye mp modu getirdiler efsane takım efsane geliştirici ama oyun yetkilileri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. :) son olarakta tabda seddo'nun dediği gibi vasat durumda işe yaradığı tek şey yakınında ki insanları göstermesi biri ile arkadaş oldun ismine tıkla steamdan ekle bu gibi kolaylıklar sağlıyor. :)

5. OkanK23

OkanK23
    Plaka

350
    284
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    O zaman buradan yetkililere seslenelim madem bu sadece bildirim amaçlı daha önce report ettiğimiz kişileri tekrar report edebilelim çünkü bunun bir faydasını görmüş oldum şöyle herkes CD yolunda ki troll bir oyuncuyu rapor etmeye başladı tabi durumu anlayan bir admin de hemen ban attı o kişiye.

6. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Sizin de söylediğiniz gibi çoğu admin meşhur bölgelerle ilgilendiği için oyun içi raporlara bakmak isteyen admin oldukça az. Bir kişiyi bir defa raporlayabilmemiz oldukça güzel, birden fazla rapor gönderebilmenin amacı yok: Mesela siz oyuncuyu ramming ten dolayı raporladınız, şimdi blocking yapıyor diyelim; zaten admin sizin işaretlediğiniz sebebe bakmaması gerekiyor, ne görüyorsa onu uygulaması gerekiyor. Raporladığınız oyuncu oyundan çıktığı zamanda da raporlar siliniyor doğal olarak.

7. Madjoker

Madjoker

10
    1
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle video şart tab dan adminin yetişmesi biraz şans bence kaçaktan izlerken bile sürekli report yağıyor video da kanıtın ortada

8. Leonides

Leonides
    Plaka

25
    244
    107
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    TAB dan report ettiğin zaman sadece admine bildiri gidiyor admin gelene kadar delil alana kadar olay bitiyor zaten o yüzden ben kullanmıyorum video en iyisi :)

9. arinc

arinc
    Plaka

28
    392
    80
    120
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Acaba bu tabdan report lamalara bakan bir admin varmıdır eğer yoksa olsa daha iyi olabilirmi düşündürücü :karis: