1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber Kabinde Direksiyon Özelleştirme ve Değiştirme

Konusu 'ETS2:MP Rehberleri' forumundadır ve BatuTR0661 tarafından 12 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. BatuTR0661

BatuTR0661
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

538
    1.094
    230
    Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere ETS2'de direksiyon değiştirmeyi göstereceğim, anlatacağım.

Kayıt dosyasını açmanız için öncelikle bu dosyayı indirmeniz lazım. (http://www.mediafire.com/file/5jrq65yn24vhed8/scs.rar)

Yukarı'da verilen bilgiler @Kedi 'nin Kayıt Dosyasını Düzenleme "Detaylı Anlatım" isimli konusundan alınmıştır.

-Daha sonra game.sii'yi scsc.bat'a sürükleyin'ki game.sii açılsın.
    -Şimdi ise CTRL+F ile "steering" kelimesini aratın.
    NOT : Garajınızda fazla çekici bulunursa (ör : 400 Man TGX) direksiyonu değiştirmeniz bir o kadar zor olur.
    -Tırınızın markası şöyle yazacaktır (ör : Daf XF EU6 : daf.xf_euro6) ona göre dikkatli bir şekilde yapın.

Şimdi ise direksiyon kodlarına geçelim :
    Daf XF EU6 : /def/vehicle/truck/daf.xf_euro6/accessory/steering_w/standard.sii
    Renault Premium : /def/vehicle/truck/renault.premium/accessory/steering_w/standard.sii
    Volvo FH (Yeni Nesil) : /def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/accessory/steering_w/standard.sii
    Scania Streamline : /def/vehicle/truck/scania.streamline/accessory/steering_w/standard.sii
    Volvo FH (Eski Nesil) : /def/vehicle/truck/volvo.fh16/accessory/steering_w/standard.sii
    Man TGX : /def/vehicle/truck/man.tgx/accessory/steering_w/standard.sii
    Mercedes Actros (Eski) : /def/vehicle/truck/mercedes.actros/accessory/steering_w/standard.sii
    Mercedes Actros (Yeni: /def/vehicle/truck/mercedes.actros2014/accessory/steering_w/standard.sii
    Renault Magnum : /def/vehicle/truck/renault.magnum/accessory/steering_w/standard.sii
    Iveco Stralis : /def/vehicle/truck/iveco.stralis/accessory/steering_w/standard.sii
    Daf XF : /def/vehicle/truck/daf.xf/accessory/steering_w/standard.sii
    İveco HI-WAY : /def/vehicle/truck/iveco.hiway/accessory/steering_w/standard.sii

Daf XF EU6 : /def/vehicle/truck/daf.xf_euro6/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Renault Premium : /def/vehicle/truck/renault.premium/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Volvo FH (Yeni Nesil) : /def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Scania Streamline : /def/vehicle/truck/scania.streamline/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Volvo FH (Eski Nesil) : /def/vehicle/truck/volvo.fh16/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Man TGX : /def/vehicle/truck/man.tgx/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Mercedes Actros (Eski) : /def/vehicle/truck/mercedes.actros/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Mercedes Actros (Yeni: /def/vehicle/truck/mercedes.actros2014/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Renault Magnum : /def/vehicle/truck/renault.magnum/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Iveco Stralis : /def/vehicle/truck/iveco.stralis/accessory/steering_w/exclusive.sii
    Scania Strealine (V8) : /def/vehicle/truck/scania.streamline/accessory/steering_w/v8.sii

Kendi tırınız HI-WAY ise, ve direksiyonu FH16 (Standart) ile değiştirmek istiyorsanız, öncelikle buradan Standart Direksiyon(lar) içeriğini açın. Daha sonra VolvoFH16'yı bulun ve kodunu kopyalayın.
    HI-WAY tırınızın "/def ile başlayıp .sii" ile biten kodunu silin.
    Ve sildiğiniz yere VolvoFH16'nın direksiyon kodunu yapıştırın.
    Daha sonra açtığınız .sii dosyasını kaydedin ve kapatın.
    Ve işlem tamam. Umarım yardımcı olmuşumdur.
    Anlamayan kişiler olursa bana PM atabilirler.
    Yakında videolu anlatım eklenecektir.

Ozan Ceylan, HasanK, Umut Öz ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. SScrack

SScrack
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    1.862
    4.104
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu kayıt defteri değişikliğini 4x2 Hibrit Araçlar modlarında tavsiye ediyoruz :D Lütfen aracı iyice anlam kargaşasına sokunuz ki tanınmasın :D

FRANSMAAS ve BatuTR0661 bunu beğendi.
  3. BatuTR0661

BatuTR0661

538
    1.094
    230
    Alıntı yaparken dikkat etmemişim, hatta hiç dikkat etmemişim. :D Düzeltiyorum hemen
    NOT : Alıntıda gram hata yok, göremedim ancak anlatımda biraz hatalar var. Onun için belki yarın veya belki bugün video'yu da ekleyeceğim.

HasanK bunu beğendi.
  4. yasin28a

yasin28a
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    218
    92
    85
    Iveco
    TruckersMP Profili
    Zamanlama çok iyi tebrikler

BatuTR0661 bunu beğendi.
  5. BatuTR0661

BatuTR0661

538
    1.094
    230
    Özür dilerim ya :D Oyun dosyaları ile uğraşırken direksiyon değiştirmeyi buldum.

HasanK bunu beğendi.
  6. TheKingTR

TheKingTR
    Plaka

26
    3.438
    6.355
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Direksiyon değiştirince ortadaki logo çok sırıtıyor ve kullandığın tıra çok saçma gidiyor o yüzden pek sevmiyorum direksiyon değiştirme işini @Kedi direksiyonun ortasındaki logoyu değiştirmek mümkün mü? :D

7. Eren Yetkin

Eren Yetkin
    Plaka

25
    436
    160
    140
    Iveco
    TruckersMP Profili
  8. SScrack

SScrack
    Plaka

32
    1.862
    4.104
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eren Yetkin bunu beğendi.
  9. Eren Yetkin

Eren Yetkin
    Plaka

25
    436
    160
    140
    Iveco
    TruckersMP Profili
    Dostum denemedim ama;bunu indirip çalıştırıp direksiyonu takınca mpde olur diye düşünüyorum istersen dene.

10. SScrack

SScrack
    Plaka

32
    1.862
    4.104
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Atölye modları sadece SP'da oyunu açtığınızda aktif olup çalışmaktadır. MP oynarken kullanabileceğiniz tüm modlar aşağıdaki linkte yer almaktadır.

http://mods.wotmp.com/

Son düzenleme: 12 Şubat 2017
    Eren Yetkin bunu beğendi.